Любимите ни пилешки пържолки

  • 5 304
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Пилешки пържолки  и др. с майонеза

Необходими продукти:
1. 4 пилешки пържолки;
2. 0.500 кг. картофи;
3. 0.400 кг. гъби;
4. 1 буркан майонеза;
5. 2 с. л. горчица;
6. 2 с. л. соев сос;
7. 2 с. л. зехтин;
8. подправки за месо;
9. 1/2 к. ч. вода;
10. 0.200 кг. кашкавал;

Начин на приготвяне:

ЕТАП:1 Начуквам пържолките от предния ден и ги намазвам добре със следната марината: соев сос, горчицата, зехтин, подправки-кимион, босилек, шарена сол, риган и т.н. каквото обичате за пилешко месо. Оставям ги с маринатата в хладилника да престоят 24 часа.


ЕТАП: 2 Обелвам и нарязвам картофите на едри (дебели) филийки и гъбите също. Намазвам тавата с майонеза, нареждам картофките, наръсвам ги с подправката на Маги за зеленчуци и намазвам с майонеза. Отгоре поставям пържолките вече приготвени с маринатата и ги намазвам пак с майонеза. Върху тях поставям гъбките, наредени красиво една до друга. Поливам ги с малко вода. Покривам с фолио и пека на 200 градуса около 2 часа. Изкарвам наръсвам с кашкавал и запичам за 15 мин.
Време за приготвяне 20 мин.

И Thinking да Ви е сладко!
Тази рецепта знам от сестра ми, а тя от Г. Христов.

# 1
  • Мнения: 11 543
Пела,благодаря за споделената рецепта!  bouquet В най-скоро време ще я изпробвам. Laughing

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 298
Пела благодаря за рецептата с пилешки пържолки! В къщи повече ядем пилешко, но май приготвянето е по един и същ начин, така че ти благодаря за по-различните пържолки  bouquet Peace

# 3
  • Мнения: 2 655
Моля, моля  Laughingи да споделите резултата!

Забравих да пиша, че мъжът ми ги обожава  Laughingи почти всяка събота ги приготвям!

# 4
  • Мнения: 6 461
Благодаря за рецептата Hug
  bouquet

# 5
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Още утре ще я пробвам , само че имам пуешки пържоли. И големият проблем при нас е че децата не ядат гъби, това значи без тях.
 Благодаря ти за рецептате Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 608
Ще бъде тествано!  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 170
Пела,благодаря за споделената рецепта!  bouquet В най-скоро време ще я изпробвам. Laughing
thumbsup

# 8
  • Мнения: 2 655
 Laughing Laughing LaughingВ очакване съм!
И да споделите.... Stop

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Заминава за изпробване, ама другата седмица! Благодаря!  Peace

# 10
  • Мнения: 57
Благодаря за рецептата! Изглежда много вкусно и различно от начините по които аз ги правя.Свежите идеи винаги са добре дошли! Hug

Общи условия

Активация на акаунт