кухненски шкафове на крачета??????

  • 6 499
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
....., но не мислиш ли, че за кухня, която е част от хола, ще е много по-красотно с крачета? Така кухненските шкафове стават част от цялостното обзавеждане и не се набиват на очи, особено ако цветово са съобразени с другите мебели. ...

 Thinking Всъщност, като се замисля, много зависи от мебелта в хола- щом ще е едно цяло помещение, кухненските шкафове трябва да са съобразени с меката мебел, холната масичка, подовата настилка, това дали ще има, или - не килим и с още куп други фактори. А още повече това, че в помещението ще има "постоянен живот", т.е- няма да се затваря врата - това съвсем потвърждава горното ми мнение, че под шкафовете ще се отвяват всичките влакна - станали на едри топки по кьошетата    Wink

# 16
  • Мнения: 51
Mylenka, гадна си с тези косми, дето все ми ги навираш под кухненските шкафове. Ами ще се чисти по-често. Ти колко често си чистиш хола? А всеки път ли имаш такава помия под шкафовете? Не мисля, че ще се налага да бъхтиш с парцала допълнително заради тези крака. На мен всички мебели в хола са ми на крака - като чистя веднъж седмично е достатъчно - е точно толкова бих обирала и под кухненските.

# 17
  • Мнения: 7 723
....На мен всички мебели в хола са ми на крака - като чистя веднъж седмично е достатъчно .....

ivamina , извинявай, ама мисля , че точно заради това ти се налага да чистиш само веднъж седмично- защото не виждаш кълбенцата космарлак под мебелите. Аз чистя по- често  Wink
В стаите, в които спиме мога спокойно да чистя, и веднъж седмично- мръсотията просто е под креватите  Grinning

# 18
  • Мнения: 117
Абсолютно съм съгласна с миленка, наистина се събира доста прахоляк, трябва да се чисти често. И под другите шкафове се събира прахоляк но в пъти по малко. Но нали ни е по-важно да ни е красиво отколкото практично, така че съобрази се със останалото обзавеждане.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 51
То тази тема не е моя, но авторът нещо съвсем ни отписа. А аз се запалих, все едно, че мен ме подпрял този проблем. Но с крачета ми харесва повече. А каква е логиката под кухненските шкафове да се събира повече прах, отколкото под обикновените? Мисля, че щом са в едно помещение, еднакво е и количеството мръсотия, нали? Моите в момента са с первази, но много ми хареса идеята, а и снимката, която е приложила Миленка, е готина - шикозно изглеждат с крачета. Абстрахирайте се от чистенето, кажете какво мислите по въпроса от чисто  естетична гледна точка?

# 20
  • Мнения: 2 467
С крачета повече ми харесва  Peace
И защо пък там повече прах да се събира  Thinking от другите мебели?

# 21
  • Мнения: 953
нищо им няма на первазите като се мият.на майка ми са на 20год. и нито са се раздули,нито са се развалили.освен това като е с перваз няма какво да се чисти отдолу и какво да се цапа съответно. аз предпочитам с перваз.да се дупя да мия отдолу,пък я съм го измила ,я не. трябва да залягам за да почиствам паяжинките които ще се набират по ъглите.аааааааааа няма да стане. я с перваз,та поне тази грижа да ми падне от раменете.

# 22
  • Мнения: 382

Лично моето мнение е, че никак, ама никак даже не е удобно да се чисти с прахосмукачка и парцал, а там постоянно ще е пълно с вълмаци прахоляк, примесени с играчки и косми  Thinking

И аз съм на това мнение Peace Но ако толкова много искаш да е с крачета и те кефи така ,си я направи точно такава, с крачета Hug В крайна сметка нали ти ще си я чистиш.А пък и според мен е важно на теб да ти харесва Wink

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моята кухня е с крачета и с перваз със щипки, който се маха кога то искаш да почистиш под шкафовете. За мен това е най-доброто решение. Много съм доволна, че не се събират играчки под шкафовете, а пък е естетически издържано с перваза, който се маха при почистване!   superuu

# 24
  • Мнения: 8 999
Благодаря на всички, които изказаха мнение! То е ясно, че ако са на крачета чистенето ще е повече, но абстрахирайте се от това, че ние сами си чистим. Представете си, че живеем в някои от онези "стерилни" домове от списанията и друг има грижата  за хигиената - ТОГАВА КАКВИ ШКАФОВЕ БИХТЕ ПРЕДПОЧЕЛИ? Все пак кухнята ми е насред хола.

# 25
  • Мнения: 1 893
Аз също не чистя сама, но пак бих си сложила подвижни первази/ нали винаги можеш да ги махнеш/ Особенно ако кухнята се вижда от хола и мога да бъда неприятно изненадана пред гостите- все пак не може 24 часа някой да чисти.

# 26
  • Мнения: 2 768
Нашата кухня (не довършена все още...) е среден вариант - няма крачета (високи), но и перваз няма. В случая, понеже е отворена към хола, е доста сполучливо.

# 27
  • Мнения: 8 999
Аааа, Ета, кухнята ти е страхотна! Но доколкото знам мъжът ти е мебелист /може би той я е конструирал/. Моята все пак я поръчвам при обикновен изпълнител и май такива оригинални решения само ще го затруднят, а и доста ще оскъпят крайния продукт. Масово фирмите, които правят кухненски мебели си работят с някакви стандарти и ако ги побутнеш в нестандартна посока ти се обяснява как това е много сложно, почти неизпълнимо. Страшно ми хареса твоя вариант, да знаеш. Поне ще ми плакне окото.

# 28
  • Мнения: 2 768
Благодаря baibibi !
Кухнята наистина е по проект и изпълнение на мъжа ми (не лично, разбира се, фирмено  Laughing) Но не е в завършен вид, ще я завърши (някой светъл ден  Mr. Green), но до тогава идеите се менят постоянно. И накрая няма нищо общо с първоначалния замисъл преди 1 година.
Покажи все пак снимка, може и да не е толкова трудно да се изпълни такъв модел долни шкафове?  Thinking

може да постна още снимки, ще го питам довечера за такъв модел кухни

# 29
  • Мнения: 1 893
ета, а какво е разстоянието между пода и шкафчетата и как се почиства?
Браво на мъжа ти/ и фирмата/ Скоро не бях виждала толкова добро изпълнение.

Общи условия

Активация на акаунт