Редно ли е всеки ден да се дава месо на децата след 9 мес.???

  • 4 461
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Детето ми е на 1г и 1 мес. и сме на детска кухня от 11 - я месец. И в менюто на кухнята  супата е винаги постна, а основното е пък винаги месо - пилешко, заешко и телешко. Риба досега не се е давало.
Бях чела, че е добре месото да се дава през ден - значи един ден постно и един ден месно ядене. Това обаче не се спазва. Питах "лелките" които ми заверяват купоните и те ми отговориха, че имало инструктор, кйто съставял менюто, от тях нищо не зависело. И е така, наистина.
Аз съм от Люлин - 1
Та реших да се допитам и до вас мами, какво мислете за това? Тези от вас, които ползвате кухнята, във вашите райони така ли е?
И ако имате повече информация, или линк, който можете да ми пратите да прочета повече за правилното хранене от някъде, ще съм ви много благодарна....  bouquet

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм взимала детска кухня от Младост (през 2002 и 2005 г.) и да, така беше.
Според мен най-добре е изобщо децата да не ядат месо- няма какво да изгубят, могат само да спечелят от това.

# 2
  • Мнения: 4 414
да, стандартно по детските кухни е така. не знам дали е редно...аз принципно не споделям възгледите на детската кухня за храненето на децата и затова не съм ползвала такава... моето дете опита месо за пръв път на 11 месеца и почти до 2 години ядеше много рядко месо...за мен няма смисъл да се бърза с яйца, месо, прясно мляко...

# 3
  • Мнения: 1 069
 И двете ми деца с голям апетит консумираха храната от детската кухня. Спомням се, че беше голямо улеснение за мен и вкусна и разнообразна храна за тях. В събота и неделя им готвех постно и готово!

# 4
  • Мнения: 3 116
Ние сме в частна детска кухня, всеки ден има месо, но го редуват, един ден супа с месо, един ден основно с месо.

Според мен е добре да има месо всеки ден, още повече че не дават всеки ден свинско, а редуват пилешко с телешко, пуешко, заешко и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 172
По-рано взимахме храна от кухнята в Студентски град - имаха един ден без месо, поне такива спомени имам. Иначе редуваха, месото беше и в супата, и в основното. Но на моменти количеството месо в бурканчето беше съвсем символично. Риба имаше ама най-често на супа (а може и паметта да ме лъже вече, че човечето не изкара дълго на кухня:-).

# 6
  • Мнения: 2 818
Според мен най-добре е изобщо децата да не ядат месо- няма какво да изгубят, могат само да спечелят от това.

И аз тъй мисля. Моята щерка почна да яде месо на 3г, като тръгна на детска (но колко от него яде всъщност не знам). Вкъщи никой не яде месо и никой не страда нито физически, нито вкусово от липсата му.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Когато записах сина ми на детска кухня и мен ме притесняваше това всекидневно меню с месо. Гледах вечерите и почивните дни да са постни манджите.

# 8
  • Мнения: 46 437
Не съм вземала от детска кухня, но от 9 месец детето ми яде месо всеки ден.

# 9
  • Мнения: 7 723
И двете ми деца с голям апетит консумираха храната от детската кухня. Спомням се, че беше голямо улеснение за мен и вкусна и разнообразна храна за тях. В събота и неделя им готвех постно и готово!

 Thinking Мммдддааааа, и аз така  yes

# 10
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ние сме още на пюрета, но гледам през няколко дни да давам зеленчуково, спаначец, царевичка, карфиол или нещо друго. Майките, които дават вече жълтък,го дават именно със зеленчуковите пюрета,т.е.през ден месо,през ден зеленчук с жълтък

# 11
  • Мнения: 1 671
И двете ми деца с голям апетит консумираха храната от детската кухня. Спомням се, че беше голямо улеснение за мен и вкусна и разнообразна храна за тях. В събота и неделя им готвех постно и готово!

 Thinking Мммдддааааа, и аз така  yes

И аз така, понякога допълвам и риба yes

# 12
  • Мнения: 4 392
Аз смятам, че не е редно детето да яде всеки ден месо. Дъщеря ми в началото ядеше всеки ден, но започнах да го намалям постепенно. Сега и давам 2-3 пъти в седмицата.
Все пак, на възрастните не се препоръчва повече от 2 пъти на седмица, а ако детето се храни балансирано, с разнообразни зърнени храни(аз давам предимно пълнозърнести), плодове и зеленчуци, не би трябвало да има някакъв проблем. Peace

# 13
  • Мнения: 4 629
Редно е да. В месото има важни за развитието на децата протеини и не бива да ги лишаваме от тях  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Не виждам нищо нередно.
Моят син яде всеки ден месо (с малки изключения) откакто навърши 9 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт