Дали е гладен?

  • 761
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте! От няколко дни бебо се криви докато суче - по-точно след като изпусне гърдата и като го изправя започва да плаче. Като му я дам отново - не суче активно, а по-скоро мама става биберон Shocked Възможно ли е да не му стига кърмата?

# 1
  • на село
  • Мнения: 1 028
Колко е голям? Само на кърма ли е или дохранваш с АМ? Дай малко повече инфо.

# 2
На кърма сме само и сме в пета седмица. Не мога да разбера и дали кърмата му стига. Вчера пък като се нахранихме в 18.00 и после спахме 4ак до 01.00 вечерта. Може би направих грешка, че не го събудих, но все още не съм наясно кое е по-добро да сме на режим или на поискване. Педиатърката ми развива разни теории, че на поискване не било добре, защото нямало да знам кога от какво плаче. Как е по-добре според вас?

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ние сме на поискване и бебка прави същото. Просто мама и е биберона Mr. Green Като се наиграе я слагам да спи и така до следващия път

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Ми нещо не е бил на кеф мъника - може и коремче да го е боляло, може да не му се влива на струйки млякото и той да се сърди (като намалееше дебита, моя се сърдеше).
Независимо дали сте на режим или на поискване, пак няма да си сигурна за какво реве, докато не поотрасне.
На мен лично на поискване ми беше по-лесно. Предлагам и знам, че не е гладен......вече сам си направи режим. Зорът е първите два месеца, после почвате да се разбирате по-добре. Устискай още малко Grinning

# 5
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз винаги съм давала на поискване. Пробвах на режим , ама нещо не ни се получи  /и по- добре , де/. Както са ти писали - до към втория месец бебето само ще си направи режим. Освен това , тъй като още е малък и кърмата ти предполагам все още не е съвсем регулирана има вероятност от режима да намалее и да се ошашкаш допълнително.

Винаги ми е било интересно да разбера, какви са доводите на педиатрите че кърменето на поискване е едва ли не вредно за детето?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Бебетата колкото повече растат толкова им се сменя и начина на сукане. Дано при вас не е стачка, но другия вариант е, че може би бебето се опитва да предизвика задното мляко.
Копвам ти (от друг мой отговор)как по едно време започна да суче Мариян:


[color=deepskyblue]По първи въпрос - ти трябва да прецениш дали е празна гърдата. При мен с Мариян към 3-тия месец ясно започнах да различавам кога е изпил предното мляко - суче с ритмични движения и по някое време спре и започне да дърпа гърдата (като вакуум)ръмжи, удря даже с ръчичка и след малко усещах как отново ми слиза мляко (задното).Този път суче по-бавно и с по-голямо удоволствие. Накрая пуска сам с доволна физиономия. Така както описваш ситуацията, вие май не стигате до задното мляко и трябва да го задържиш още да подърпа (така е, сукането е трудна работа, Мъри чак се потеше по главичката) Аз винаги предлагах и другата гърда - понякога досукваше, понякога не, негова си работа.
По втори въпрос - никой не яде всеки ден едно и също количество храна. Според мен това е нормално. Няма нужда да мериш колко яде,колкото-толкова. Поне аз никога не съм знаела колко изсуква Мъри.
По трети въпрос - няма нужда от режим, кърми преди да тръгнеш за градината например...
Абе кърми когато бебето иска, що са ти часове. Ще се справиш, не е чак толкова страшно да закъснееш половин час примерно едно кърмене(или да избързаш).

[/color]

Няма съмнение, че на поискване е най-удачния вариант. Питай педиатърката си колко от жените, които кърмят под час са кърмили над 4-6 месеца, повечето започват да дохранват при първия Бум на растежа около 8-мата седмица и дотам с кърменето...? Може да има такива щастливки, но процента им е много малък. Тя сигурно ще ти отговори, че след 6-тия месец няма и нужда от кърмене...
А, друго, ако бебето беше гладно, нямаше да си биберон, а щеше да плаче, да търси да суче...абе, майката усеща кога е гладно. А бебетата сучат не само от глад, а и за успокоение и за кеф.
И не ти е нужно да знаеш колко изсуква. Важното е да даваш когато поиска, защото те сучат различно количество през различни интервали. Не ми казвай че ти огладняваш винаги по едно и също врем е и ядеш едно и също количество.
А тя, педиатърката не ви ли каза да давате вече сокче, ще се учудя ако не е...Да не вземеш и за това да й повярваш...

# 7
Мерси за отговорите Grinning Колкото до сокчетата - каза ми да започвам вече, явно всичките си знаят едно и също и не си осъвременяват познанията. Изписа ни и антибиотик за пъпките от претопляне и Pioktanin. Ще я сменям тази педиатърка. Лошото е, че май-повечето са такива!

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Да похваля тогава мойта педиатърка която не ми каза нищо за сокчета Mr. Green и сама ми даде направление за ортопед. Аз останах приятно изненадана

# 9
  • Мнения: 526
Хранене на поискване е по-добре, защото като се будят бебетата за хранене се нарушава режимът им на сън и не е добре за тяхното психическо развитие.

# 10
  • Мнения: 104
Моят съвет е да му предложиш другата гърда,поне при нас така процедираме като започне да се сърди след сукане.
   В първите месеци бях забелязала ,че  почваше много бурна перисталтика след хранене,може и това да му  създава известен дискомфорт.

# 11
Благодаря на всички за отговорите Grinning Аз лично съм доволна, че има откъде да се уча и чета, защото признавам си - в началото не бях убедена дали искам да кърмя. И може би затова първата седмица усложнихме проблема "хлътнали зърна" и почти бях готова да се откажа. Тук искам да спомена една от акушерките в родилното - Нина - тя ни научи да се храним Grinning Няма да забравя, стоя по няколко часа, местеше възглавници, пъхаше гърдата ми в устата на бебо  - а аз плачех, защото ми се струваше невъзможно. Обаче се научихме! И сега съм много доволна! Сладката доволна муцунка след хранене с нищо не може да се сравни Grinning

# 12
# 13
  • Мнения: 888
Моята Лори е същата понякога- рядко се случва но мисля че е свързано с коликите, хем е гладна започва да суче и в същото време започва да плаче и се дърпа, защото я боли и хем иска да се успокои, хем да яде...и в тези случаи почвам да я люлея както е на гърдата и тя се поуспокоява и почва да суче по-активно,...ако не се успокои просто си я гушкам да я затопля и тя се поотпуска...понякога отлагаме храненето...

# 14
  • Мнения: 689
В началото започнах да храня на поискване, но бебчо се събуждаше прегладнял и нощем се събуждаше. На първата консултация се оказа, че е наддал много малко и се наложи да минем на 3 часов режим. Бебчо наддава доста добре, а и за мен е по-добре - знам кога ще яде и мога да си планирам времето до следващото хранене. Когато събудя бебчо не е толкова прегладнял и сменям памперса спокойно. Нощем започна да пропуска хранене, съответно аз си почивам по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт