За меката коса...

  • 4 584
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 4 588
Сигурно на повечето от вас въпросът ми ще се стори  доста глупав, но какво да правя, за да ми стане косата по-твърда и плътна. Какви ли не шампоани и помади съм ползвала и няма почти никакъв ефект. Косата ми си остава много мека, а и самият ми косъм е тънък, ама какво да се прави - ген. Simple Smile
Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 941
айде стига,бе, аз се чудя как да ми е по-мека,незнам,мисля,че меката коса и на допир е по-приятна

# 2
  • София
  • Мнения: 4 588
Нали знаеш - кой каквото си няма, това иска. Аз не казвам, че искам да  ми е като метла, просто да е малко по-плътна и не толкова мека.

# 3
  • Мнения: 1 120
веднъж ми се наложи да си измия косата със сапун,стана ми толкова твърда...
след като си измиеш косата с какъвто и да е шампо,направи обливка с бира.става много твърда!гаранция
 Peace

# 4
  • Мнения: 9 077
Слагаш ли балсам след миене?

# 5
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
От личен опит знам,че измиването с хума прави косата точно такава,каквато я искаш:по-твърда и по-тежка.Пробвай,може да останеш доволна Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 588
Слагам по-малко маска, защото се оплита и трудно се разресва, но като изсъхне пак става много мека и хвърчи. Confused

# 7
  • Мнения: 224
Моята коса също е много мека и съответно нищо не се държи. Може да използваш пяна за силна фиксация (аз ползвам на Taft синята) и да я изсушиш със сешоар, а после накрая лак (пак синия Taft). Така определено става по-твърда, запазва форма, но не е груба. При влажно време обаче, ако си без шапка, косата пак омеква.

# 8
  • Мнения: 27 524
Ползвай хума, става коренно различна.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 919
Балсам слагаш ли?

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз така исках. Пробвах хума, нали е и полезна. Ама без блясък стои.

# 11
  • Мнения: 8 917
Не я мий, докато не се втвърди Joy Сега сериозно - пробвай с балсам без отмиване - розовият на Елсев Peace

# 12
  • Мнения: 575
Опитай с това. Продукта е за обем, но прави косата плътна и твърда. Пръскам се след баня, докато косата е още мокра и определено има ефект, не толкова за обема колкото за твърдостта и плътността на косата Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 956
И аз съм с такива гени.
Велата е боклучава история. Имах такъв спрей, но след 3-4 ползвания косата ми стана някак по-тънка на вид, ако не я напръскам, а и започна да пада повече.
Малко по-добре става положението при мен от упоритата употреба на Фито- шампоан с ром и яйца и спрей за предпазване на боядисана коса. Но сложа ли балсам - косата ми става като копринени нишки - хубаво ще кажат някои, ама на мен на формата на лицето не ми отива гладка коса... Маските с яйца също ми я правят малко по-твърда и тежка...

# 14
  • Мнения: 53
Пробвай с пяна за коса-Taft зелен.Аз имам същия проблем и това ми върши работа.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
И моята коса е страшно мека и копринена и ако не ползвам зелената пяна на Тафт за обем, като преди това съм измила косата с шампоан за обем, започва да хвърчи и да се наелектризира. Пробвала съм всички възможни шампоани за обем и като че ли съм най-доволна от този на Хед енд Шоулдърс за обем. Нямам пърхут, но го ползвам точно защото косата става по-твърда и тежка. Също така, понякога слагам синия крем за обем на Сън Силк. Категорично не ползвам балсами и маски за коса, защото положението става нетърпимо... Stop Просто разресвам добре косата си непосредствено преди къпане и после я реша лесно, дори мокра.

# 16
  • Мнения: 6 164
Пяната за коса за обем и на мен ми помага много в това отношение! Peace

# 17
  • Мнения: 3
Погледни това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168078.0
Но има и екстра .. къдри се  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 317
пробвай с хума.

# 19
пробвай с крем за бръснене колкото и невероятно да ти звучи ефекта ще те изуми

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз го ползвам това пръскало и съм доволна.
Меката коса може и да е приятна за пипане, ама нито обем има, нито се оформя лесно, да не говорим, че малко ако се поизцапа, слепва грозно.  Rolling Eyes
Кремът за бръснене се използва като шампоан ли?
Всякакъв крем ли върши работа (има и пяна, и гел за бръснене).  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт