проблем с храненето

  • 361
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мами
Имам едно малко питане към вас.Въпросът ми е следния:
Миналата седмица бях на колсултация с бебка и казаха 4е и е много испъкнало пъпчето и го залепиха с някаква лепенка но от как сме с таз лепенка бебка ми яде по малко от колкото трябава възможно ли е лепенката да и пречи? Бебка е на 2 месеца и би трябвало да ми изяжда по 150гр а тя изяйда едва 100- 115гр

# 1
  • Мнения: 565
Как разбра че трябва да изяжда по 150гр? Моят пикльо е почти на 2 месеца , но изяжда по 90-110гр. Има дни , в които яде по 60мл(рядко , но все пак ги има) Никога до сега не е изяждал повече от 120гр. И си наддава отлично.Мисля ,че няма за какво да се притесняваш, ако бебето се чувства добре.

# 2
  • Мнения: 535
Здравей, възможно е наистина лепенката да й пречи, но не успях да разбера ти как преценяваш по колко яде бебето ти? Може пък и да е период, който ще отмине. Зависи и на какъв период от време се храни- ако се храни на всеки 2 часа, 115мл са си достатъчни. Но за 3-4 часа са си малко. Консултирай се с лекар и предлагай по- често гърдата  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 691
Вероятно цедиш и даваш с шише, за да знаеш колко изяжда, така ли е? Или дохранваш/храниш с АМ?
Така или иначе, формулата е 1М0 ("М" са месеците на детето), т.е. за 2 месеца милилитрите на ядене са 120, като повечето деца и толкова не изяждат. 150 мл са за 5-месечно бебе!

# 4
  • Мнения: 214
благодаря ви моми4ета зна4и да не се притеснявам за това по колко изяжда...а това по колко изяжда го преценявам с кантар на почти всяко хранене се теглиме...а това за 150мл го прочетох на кутията "НАН"(там пише че за двумесе4но бебе се правят 150мл) че си имаме такава за всеки слъчаи ако стане нещо да и дам.... Hug

# 5
  • на село
  • Мнения: 1 028
Теглите се на всяко хранене  Shocked
Ако бях аз, вече да съм психясала! Според мен не е нужно чак толкова да се взираш в канатара. Има дни в които бебето яде повече, в други по- малко. То и на нас, възрастните апетита не ни е еднакъв всеки ден.
А тези грамажи, които са дадени на кутиите с АМ според мен са много относителни...

# 6
  • Мнения: 8 242
Я махай тая везна  Crazy И заключи някъде НАНа  Twisted Evil .. ако искаш да се кърмите дълго, разбира се.. Дадеш ли й "за всеки случай", много бързо ще стане "при всеки случай"..
Какво пише на кутиите - пишат повече, за да не трябва пак да правиш, ако не се наяде бебока за малко.. И най-вече за да свърши по-бързо кутията  Mr. Green
Няма такова нещо като ТРЯБВА да яде толкова... всички деца са различни - на някой 100 гр. им стига и на 5 месеца, за други е малко и на 1... Нито пък на всяко ядене ядат точно едно и също количество..
Като видя такава тема винаги се сещам, как все ревях на мъжа ми 1вия месец, че нямам кърма, а накрая се оказа, че Тони е качил 1.900  Sunglasses

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 84
Струва ми се, че твърде голямо внимание обръщаш на мерки и теглилки, а всъщност най-важно е да слушаш бебо и вътрешния си глас.
Остави я тази везна - бебето най-добре си знае кога колко да суче, за да се чувства добре, от теб само се иска да му подаваш гърдата 10-12 пъти дневно Simple Smile
А не виждам каква връзка може да има високо изрязаното пъпче (евентуално пъпната херния) с апетита.

Общи условия

Активация на акаунт