За яслата и нашите болни деца

  • 2 865
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 448
Явчо ходи 3 дни на ясла и днес е сополив, еми не го заведох естествено, като оздравее пак ще ходи  Tired Директорката ми обясни, че ако имат бележка от педиатъра, че детето е здраво и споливо да е, и да кашля те нямат право да го връщат  Rolling Eyes

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Явчо ходи 3 дни на ясла и днес е сополив, еми не го заведох естествено, като оздравее пак ще ходи  Tired Директорката ми обясни, че ако имат бележка от педиатъра, че детето е здраво и споливо да е, и да кашля те нямат право да го връщат  Rolling Eyes

Това в болда е проблема! Докато не върнат сестрата в яслата/градината като първа инстанция за произнасяне болен-здрав- няма да има оправия...

# 32
  • Мнения: 5 468
Докато не върнат сестрата в яслата/градината като първа инстанция за произнасяне болен-здрав- няма да има оправия...
И аз съм на това мнение. Абсолютно и фанатично ЗА сестра в яслата/градината Peace Peace Peace.

Там, където съм записала Гери за септември, видях, че на един кабинет пишеше МЕД. СЕСТРА, но дали функционира, дали има таквоз чудо newsm78 или е само кабинет останал от някога си?...

# 33
  • Мнения: 3 506
Засега при първите симптоми на разболяване, независимо какви са, остават вкъщи за ден-два. Причините са три:
- човек не знае как ще се развие сутрешната хрема (може след два часа да има температура и диария детето);
- никога не се знае дали няма да прихване друга инфекция, която ще е значително по-тежка заради отслабения от хремата организъм;
- първите дни обикновено са най-заразни.
Когато преценя, че са по-добре, се връщат на градина.

Благодарение на описваната и дискутирана вече многократно ситуация, пълно излекуване мисля, че не е възможно, една хрема или кашлица се изчистват напълно за около 8 - 14 дена, през което време детето вече има нова инфекция...

Аз съм си намерила вариант за гледане на децата, когато са болни, но явно има (доста?) хора, които нямат избор. Омагьосан кръг. Не знам дали и на мен няма да ми "падне пердето" и да започна да ги водя, когато се чустват добре, независимо от наличието на разни секреции. Може би е въпрос на време да претръпне човек...

Сестра в нашата градина има два пъти седмично, но присъствието и е съвсем формално. Реално тя е безсилна - причините също вече са казвани много пъти.

Не съм привърженик на крайностите. Разходката на болно дете в парка не може да се сравнява по никой начин с присъствието му в пълните с деца затворени помещения на яслата/градината. Разбира се, гледам да стоим надалеч от по-населените детски площадки, ако се случи да приближим други дечица, предупреждавам или се дърпаме, но никой не може да ме убеди да си затворя детето за 10 дена вкъщи, ако се чувства добре.

# 34
  • Мнения: 1 364
Ако е с температура  я спирам. Хремата и кашлицата са различни, ако преценя я водя на лекар.
От два дни е с хрема, но за сега е на градина. Невъзможно е за всяка хрема да си вземам болничен...

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 08:48 от КАЛИЯ

# 35
  • Мнения: 47 973
в нашата градина има сестра всеки ден, но никога нищо не прави, ама съвсем нищо- дори ако има инцидент с детенце, пак нищо не прави, нито гледа има ли болни деца...най-много да залепи бележка когато има карантина  Tired
в яслата ги гледат две сестри и две лелки децата, но не смеят да кажат нищо , ако няма температура ,защото са наясно че родителите са на работа и че веднага можеш да си вземеш бележка от педиатър  Close
моя син тъкмо взе да свиква и два дни почти не плаче в яслата, и днес го гледам че от сутринта точи сополки, но няма нито кашлица, нито нищо, и го пуснах а събота и неделя ще видя накъде тръгват нещата...но свързвам сополите не със зараза, а с това че вече ги извеждат навън, а той е малък и заспива и не знам дали го завиват и дали не се изпотява когато са вътре-вън-вътре-вън  newsm78

# 36
  • Мнения: 24 467
Ако е с температура  я спирам. Хремата и кашлицата са различни, ако преценя я водя на лекар.
От два дни е с хрема, но за сега е на градина. Невъзможно е за всяка хрема да си вземам болничен...



Колкото хора /мами/- толкова и мнения. Аз, лично разсъждавам като теб. Ако за всеки малък теч от носа без други странични усложнения всеки си спира детето от градина масово ще изхвърчат на улицата една камара родители.  Пък и съм за създаване на естствен имунитет на децата.
Лично аз също си имам вариант когато детето ми се разболее. Две пенсионерки си имам, макар че за бебето съм си наела бавачка. Но не обвинявам майките, влизам им в положението, гледам да не съм егосит. Писала съм и друг път- и когато съм ходила на проверки чисто професионално и в групата на сина ми съм виждала сиропи, включително и АБ не съм създавала проблеми. С ръка на сърцето си казвам, че АБ и сироп лично ние в ДГ не сме пили, но аз съм в по- благоприятно положение, така да се каже.
След като оперирахме трите сливици на сина ми във втора група две години след това не се е разболявал в градината и сега в училище, въпреки болните други деца.

# 37
  • Мнения: 17 407
Ню, това че има сестра хич да не те успокоява Confused ЗАнесат ли й бележка, че е здраво, тя нищо не може да направи. Сестрата в нашата градина развива теории за алергии и трети сливици, което ме вбесява, но....Ако питате мен- трябва лекар, добре е да има и изолатори.

# 38
  • Мнения: 24 467
То си е до добросъвестно отношение и на тези сестри. Първо всяка сутрин са длъжни да правя т.нар. "филтър", ама.. Не всяка си дава този труд.
На нас веднъж ни се наложи сестрата в ДГ да я ползваме- след като заведох сутринта сина си на градина /нищо му нямаше/ на обяд спешно ми се обадиха, че е с разстройство и аз си го прибрах. На следващият и по следващия ден нямаше нито това, нито каквото и да било друго и след два дни го пуснах отново на градина. Не знам какво е станало тогава, но на същия ден, когато си го взех е имало няколко деца, които не само са били с този признак, но са вдигнали и висока температура, имали са и повръщане /отдавам го някаква храна в този случай/, като моментално от градината са сигнализирали на всички родители, а за по- спешните случаи е пристигнала и кола на ЦСМП. Сестрата доста е помогнала за спасяването от критичната ситуация. Тогава разбрах, че все пак си вършат работата някои хора.

# 39
  • Мнения: 3 506
То си е до добросъвестно отношение и на тези сестри. Първо всяка сутрин са длъжни да правя т.нар. "филтър", ама.. Не всяка си дава този труд.

Е за какво да го правят при положение, че няма смисъл. Ако родителят реши, че детето днес ще е на градина, то е на градина. С бележка, без бележка, с алергия и прочее...

# 40
  • Мнения: 1 320
не ходи на ясла при сериозен проблем
при лека хрема/ и ако не намеря кой да го гледа !/  си капя капките и си го водя , ЗАЩО ? .... ами защото имам 40 дни болнични за 1 година и за двете деца/ и за мен /  !!!
"пазя " болничните за сериозни проблеми когато се изисква НЕПРЕМЕННО моето присъствие 

# 41
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
В повечето детски заведения медицинската сестра идва след като децата вече са приети в групите.Как да види дали са болни?
Абе,всичко си е до съвест.

# 42
  • Мнения: 765
От сряда я спрях - взех си 3 дни болничен . Как решавам  ? Ами при първото сополевене и кашляне я водя на лекар ,смятам че е безсмислено да си я държа на самолечение . В случая ми казаха , че не е заразна за другите деца , но аз реших , че е глупаво да точи сополи в яслите и ако недай боже някое детенце се разболее през това време да решат , че София го е заразила . Това е .

# 43
  • Мнения: 812
Според мен трябва да има по- строг контрол,който има сополи в къщи! smile3513,защото на мен ми писна ,от такива леко сополиви!!!

# 44
  • Мнения: 106
Ако е с лека кашлица или просто с хрема не я спирам (бих я спирала, но няма кой да я гледа). Никога не съм я пускала с температура и не бих я пуснала - това е мъчение за нея самата. Също с конюнктивит или пък докато пие антибиотик на 12 часа (доста майки се възползвато от това и не спират мъниците). Много майки пускат децата болни с по една чанта сиропи.

Общи условия

Активация на акаунт