Имахте ли такъв проблем с име на бебето?

  • 8 339
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 702
Стига бе,момичета!Какво означава "разберете се,за да не те остави"?Съгласна съм,че името се избира от двамата,но помислете малко става въпрос за името на човек!Това име ще се носи цял живот и ще има огромно значение за човека,който ще го носи.Щом майката не иска да кръсти детето на свеки-да не го прави! NaughtyКакви са тия изнудвания-нямало да я вземе,щели да се скарат,поне с първата буква...

Моля, моля! "Разберете се" не означава "кръсти го както ти казват".  Искам да кажа, че предварително трябва да има избрано име, а не да се разчита на това кого ще попитат в болницата. Просто докато още има време можеш по пътя на дипломацията да направиш така, че да сте "избрали" едно име, т.е. харесваш си име и насочвайки го постепено към него го оставяш да си мисли, че то е негова идея. С рогата напред няма да стигнеш далеч. Дори и в този конкретния случай да успееш да си наложиш. Страничният ефект от цялата рябота ще бъде, че когато следващия път свеки реши да се меси или да дава акъл, мъжът ти ще застане не на твоята страна, а на нейна.
Нима искаш, вместо да го направиш свой поддръжник, с лека ръка да го пратиш в нейния лагер?  Twisted Evil

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 09:58 от Evgenia*

# 31
  • Мнения: 207
ей сега ще ви разкажа премеждието на моя приятелка на която съм кумица
преди да се появи на бял свят моя кръщелник ,родителите бяха решили да се казва Борислав.До тук добре ,никакви спорове ,но в деня на изписването,мамчето-свекърва ,вдигна страхотен скандал,точно в момента на изготвянето на документите,стигна се до там ,че документа беше скъсан с помоща на акушерката и детенцето веднага се прекръсти на Мирослав,т.е. -на името на маминка свекърва и татко свекър,родителите приз цялото време гледаха като ошашавени и дълго време след това по инерция викаха на детето Борислав
е,те такова нещо чували ли сте ,а

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 238
ей сега ще ви разкажа премеждието на моя приятелка на която съм кумица
преди да се появи на бял свят моя кръщелник ,родителите бяха решили да се казва Борислав.До тук добре ,никакви спорове ,но в деня на изписването,мамчето-свекърва ,вдигна страхотен скандал,точно в момента на изготвянето на документите,стигна се до там ,че документа беше скъсан с помоща на акушерката и детенцето веднага се прекръсти на Мирослав,т.е. -на името на маминка свекърва и татко свекър,родителите приз цялото време гледаха като ошашавени и дълго време след това по инерция викаха на детето Борислав
е,те такова нещо чували ли сте ,а

 #Crazy #Crazy #Crazy

# 33
  • Мнения: 6 155
ей сега ще ви разкажа премеждието на моя приятелка на която съм кумица
преди да се появи на бял свят моя кръщелник ,родителите бяха решили да се казва Борислав.До тук добре ,никакви спорове ,но в деня на изписването,мамчето-свекърва ,вдигна страхотен скандал,точно в момента на изготвянето на документите,стигна се до там ,че документа беше скъсан с помоща на акушерката и детенцето веднага се прекръсти на Мирослав,т.е. -на името на маминка свекърва и татко свекър,родителите приз цялото време гледаха като ошашавени и дълго време след това по инерция викаха на детето Борислав
е,те такова нещо чували ли сте ,а

Не съм чувала, но нещо не мога да си го представя как някой друг ще каже как да се казва моето дете ... че и документи да скъса...Twisted Evil
Приятелката ти е за бой, че е допуснала подобно нещо ooooh!

# 34
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
ние щяхме да теглим чоп Simple Smile междувременно, детето се роди. поради една огромна простотия, която таткото сътвори точно преди раждането, настоях да носи името, което АЗ искам Crossing Arms Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 15
на мен в родилното ми искаха мойта и на мъжа ми личната карта не си спомням той да еподписвал нещо а и друг е въпроса че щяха да ни изпишат без да сме записали детето госпожата дойде 10 минути преди изписването и записа детето и добре че преди това питах няколко пъти а относно името изберете някакъв компромисен вариант ние например до последно мислехме и като родих мъжа като ме видя първото нещо беше'' как кръсти детето''защото мислеше че ги записват веднага

# 36
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз мисля, че трябва да изберете неутрално име, което харесва и на двамата.Все пак цял живот ще викате по име на детето, не бива един от двамата да го изрича с омраза и това да носи негатични емоции и на родителите и на детето. Като порасне и разбере защо така единият родител мрази името, как ще се почувства горкото. Пълна простотия е с тия имена при някои  ooooh!. Как може да се карате за такова нещо. Но щом е "мухльо" за теб, май не само името е проблема де.
По темата- зависи от къде си. В Балчик бащата отива да запише детото . Аз родих в Добрич- една жена мина и го записа както и казах. После след изписването минахме да си вземем акта за раждане.

# 37
  • Мнения: 2 673
Аз избрах сама името, независимо кой какво си има наум.
Щом свекита по време на бременността #Cussing out ти е стопила нервите, меко казано ти трябва да я претопиш на сапун, камо ли да си кръстиш детето на нея!

# 38
  • Мнения: X
Душичко...кой е МАЙКАТА  на това дете? Ти.
Мъж-мухльо, свекърва, свекър...един ден може да са БИВШИ такива- не дай, Боже!
Майката си ти. То се ражда от твоите мъки, с твоите болки и от твоята плът /с 20-минутното участие на бащата преди 9 месеца, де  Mr. Green/. От този момент нататък то ще изпълни целият ти свят за доста време...и никога няма да има друг, по-важен, и никога няма да спреш да го мислиш и да го обичаш. Simple Smile
Майката си ти. Ти решаваш. Не позволявай някой да ти отнеме правото да избереш името на детето си.

# 39
  • Мнения: 343
Защо пък на неговата майка, а не на твоята? Откъде-накъде? 21-ви век е вече, стига патриархални глупости. Убеди го, че е най-хубаво детето да си има свое си име, красиво и харесващо и на двама ви. Има милион други начини да се засвидетелства уважение към родителите. При кръщаването на баби и дядовци винаги има явно обидени и/или прикрито огорчени /освен ако човек не народи 4-5 деца, за да угоди на всички Mr. Green/.

# 40
  • Мнения: 1 564
Само теб питат, но и аз мисля, че е най-добре предварително де сте се разбрали с него. Представи си, заради това да каже например :"майка й да я прибира от болницата" или пък да заформи някакъв друг скандал.
Както ти можеш да го "изненадаш" с името, така и той теб може с нещо друго.
smile3521 newsm12 newsm12

# 41
  • Мнения: 117
Първо питат тебе само за малкото име на детето, след това таткото трябва да отиде и той в болницата и него го питат за името, без да му кажат какво име си казала ти. Той казва и как ще е фамилията (неговото бащино или фамилно). Ако и двамата кажете едно и също име, няма проблем. Ако кажете различни имена ви дават определено време да стигнете до едно име. Ако не успеете служителката която се занимава с това решава кое от двете имена да го запише.

Това е ЗАКОНА за гражданската регистрация:   http://www.aip-bg.org/lichnidanni/pdf/zgr.pdf

# 42
  • Мнения: 386
През цялата бременост,никой от нас двамата не подхвана темата за име,явно мъжо го беше страх как ще реагирам.Като родих и веднага ме попитаха как ще се казва,аз казах името,което бях избрала и акушерката и злезе да съобщи на таткото какво бебе има и как се казва.Разбира се,той беше много щастлив,защото аз бях избрала името на свекър ми,не по задължение,не по принуда просто човека заслужава.И сега да ми е пак така ще постъпя.Виж на свекървата никога не бих си кръстила детето,по заслуги.

# 43
  • Мнения: 516
Ще питат теб за името Peace.  УСПЕХ!
До последния миг никой незнаеше как съм решила да си кръстя детенцето, мъжо нямаше притенции каза" Избери сама както решиш аз съм ЗА"

# 44
  • Мнения: 39
Ще питат теб и още в болницата ще запишат името.

Общи условия

Активация на акаунт