За хляба!!!

  • 1 715
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Задължително ли е детето да яде бял хляб? Мога ли да му  давам ръжен  хляб или грахам. Предполагам че са по здравословни от белия. Споделете!

# 1
  • Мнения: 414
Можеш да даваш какъвто хляб си решиш.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ако може въобще да не яде бял - още по-добре:)
аз се пробвах, но Елина само бял, добруджа и бели питки яде....другото не и е вкусно....

# 3
  • Мнения: 1 383
Черния хляб е по-трудносмилаем. Изчакай детето първо да свисне с белия. Забравила съм точно, но мисля, че някъде след 9-10 месеца може да се включи и черен. При стомашни проблими - диария и др. - задължително бял.

# 4
  • Мнения: 411
Ние сме на 1г и 9м. и  до скоро ядяхме бял хляб, но сега цялото семейство мина на ръжен и някакси не върви да купувам цял хляб за дребосъка защото той ще изяде най-много 4 филийки и ще трябва да го изхвърля. От няколко дена му давам ръжен и грахам и тях също ги яде без да се мръщи.

# 5
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
На година и девет месеца мисля че може. При захранването с хляб в по ранна възраст трябва да се внимава, защото типовия, и всички други черни хлябове имат добавки които , алергизират. На нас алерголожката ни каза да даваме домашен сухар от бял ЗАВОДСКИ хляб защото той няма добавки.

# 6
  • Мнения: 1 517
Аз само бонус ну давам

# 7
  • Мнения: 18 542
Не е задължително, но е желателно. Иначе можеш да даваш какъвто хляб ти решиш или какъвто харесва на детенце.

# 8
  • Мнения: 201
Аз давам всякакъв хляб, а за попарката ползвам само сухар.
Детенце обаче харесва повече бялото хлябче.

# 9
  • Мнения: 4 965
В "Бъдете здрави" (не си спомням кога е било, но бебки още не се бяха родили) обясняваха, че децата трябва да ядат основно бял хляб. Черният и пълнозърнестият прекалено много натоварват детското стомахче, а и е обогатен със съставки, които често са алергени. Витамините, минералите и т.н. детето си взема чрез храната, а белият хляб е по-хранителен, по-лесно смилаем, а и далеч не е толкова вреден, колкото се разправя.
За себе си аз лично предпочитам хляб София - бял, безсолен и диетичен, но не знам дали става за деца  Thinking .

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хм.....вие ми разбихте представата за белия хляб:)
досега всички са ми казвали, че черния е по-полезен...от сега ще си знам!:)
за мен основния недостатък на белия хляб е, че е ужасно вкусен (особено топъл) и понякога немога да се спра....

та....връщам си думите от по-горе...
явно ми е било грешно инфото.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: medusa
Можеш да даваш какъвто хляб си решиш.


А от кога?

# 12
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
и аз така знам, 4е 4ерния е по-полезен. До годинка съм давала сухар, а след това всякакъв хляб. Отскоро ядем пове4е 4ерен хляб вкъщи.

# 13
  • Мнения: 8 769
Давам на детето си само черен хляб, освен когато сме някъде (както например бяхме в планината) където няма избор. Наскоро разбрах, че единствения наистина полезен хляб е "Тонус" /"Бонус"....От две седмици сме само на него. Дъщеря ми го обожава! Не знам как затормозява стомаха, след като тя по два пъти всеки ден се изаква. Wink  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 581
От всичко, което съм чела, съм решила и давам предимно пълнозърнести храни - хляб, пълнозърнест корн флейкс, неполиран ориз и т.н. Знам, че не трябва да се прекалява с пълнозърнестите неща, защото някои съдържали прекалено много фибри. Но и с белия хляб не трябва да се прекалява. Така че когато може, не давам хляб, компенсираме със зеленчуци.
Иначе давам от около 9-10 месечна възраст, с попарата.

Общи условия

Активация на акаунт