Спят ли децата ви с вас?Как да го науча да спи сам?

  • 4 094
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 105
Имаше един период преди около 2 месеца и не искаше да легне в неговото легло...
На въпроса дали спи при нас- НЕ
На въпроса как да го научиш да спи сам- с търпение и постоянство
Скоро пробвах един успешен метод и ако искаш ще ти пиша на лични Hug
baby_neutral baby_neutral baby_neutralМоля и на мен го споделете че просто не издържам вече

# 31
  • Мнения: X
Иван е на 2 год и 1 месец и спи при нас , защото така искаме. Беше много ревлив, кърмех го стоях будна по цяла нощ! Когато се разболее трябва да е до мен задължително, открива се много и се буди често вечер, много е емоционален и сънува кошмари явно:) Или пък се спуква да се хили но пак се буди. Все още яде вечер! Не съм го отучила пак защото така искам. Пробвах отначало с водата само вместо кисело мляко, но детето се сабъждаше отново и отново цяла нощ през 10 минути. Стигнах до извода че все пак не е жадно а гладно. И всичко това реших като го сложих да спи между нас. Много лесно ми е, много спокойно спим и тримата. Не ни пречи на мен и тати на нищо, не ни е тясно и много се гушкаме. Не мисля скоро да го отучвам. А и си няма собствена стая сега , пък и зимата ще е вечно открит и замръзнал вечер. Докато не се осъзнае и разбере че сам не е страшно и докато не започне да спи непробудно нощем, не мисля да го местя. Първо детето трябва да е спокойно вечер. Ако спи без да мръдне цяла вечер, няма проблем да го местиш - то така и така няма да усети. Но ако е по-буйно и ревливо дете мисля че ще стане трудно колкото и да се опитваш. Не че 2 години са късно, изобщо не са, нито пък е грешка че спи при вас, след време ще искаш да го гушнеш а то ще ти се дърпа:) Радвай се сега и не му мисли толкова, всички деца рано или късно се отучват и стават самостояятелни. Сега имат нужда от майчината топлина и обич, за да са спокойни. А съня е най-важен!:) А твоето дете се чувства най-сигурно когато е до теб - не виждам защо искаш да го отделиш. Ако чакате и друго дете обаче е по-сложно....но мисля, че ще ти е по-лесно да научиш бебето в отделно легло:) Винаги има вариант!

# 32
  • Мнения: 363
Моят син в началото си спеше в кошарата и мама беше ненаспана, но откакто го взех на спалнята се чувствам много по-добре. Незнам как ще го отучвам, но засега не ми пречи.

# 33
  • Мнения: 150
Много късно си се сетила... Shocked
По-рано се учат тези неща, да не кажа от новородено...
Не, че не може, може, но ще се изтормозите и ти и детето. Как сте спали заедно досега? ooooh!

Не е съвсем така. Ние също бяхме научили Алекси от 3-тия месец да спи сам стая, но те започват да искат при теб доста по-късно. Така че, не е гаранция, че ако започнеш да го учиш от рано, ще имаш 100% успех. Мартин отначалото си спи в неговото легло, но това нищо не значи. Нещата се променят, без да ги очакваш и често без да можеш да реагираш адекватно. Така че - горе главата. Ако не успееш ти - нещата ще си дойдат в един момент сами на мястото - бъди сигурна в това. Peace
Спомням си, че когато аз бях дете, също до много късно ходех нощем да спя при нашите - просто умирах от страх, въпреки че спях в една стая със сестра ми. Е сега не спя при тях, нали? Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 700
Има деца, които са спокойни и могат да спят в леглата си по цяла нощ. Има и такива, които се будят по безброй пъти на нощ.
Моето момиченце спеше докато стана на 5 месеца и половина по цяла нощ. После започна да се буди. Като стана на 10 месеца положението стана нетърпимо. Плач, успокоение. И докато стигна до леглото надаваше рев отново. Не можех да мигна по цели нощи. Ами взех я да спи при нас. По-добре да спи в нашето легло и да се наспиваме поне малко, отколкото да будуваме по цели нощи и тримата. Сега я приспивам на спалнята и я слагам в нейното легло. Като се събуди я местя при нас.

И при нас е такова положението - първоначално го взимах сутрин към 6 при нас после стана все по-рано, а в момента едва ли му се събира повече от 1-2 часа на нощ да си спи в леглото - на 2-3 ставане го взимам при нас. В момента няма възможност за отделна стая, а и не мисля ,че това ще реши проблема. И аз не знам как ще го отуча:(.
 
Скоро пробвах един успешен метод и ако искаш ще ти пиша на лични Hug

Защо не го споделиш тук - ще е полезно за всички, имащи подобен проблем

# 35
  • София
  • Мнения: 3 676
Като гледам има много с такъв проблем и дано не се вземе за СПАМ-че,но е и досат дългичко обяснението....
"""....Така - започвам от начало и ако не стигне ще пращам няколко съобщения
Да уточня отначало- това е моя метод-не при всяко дете е еднакво,просто решаваш кое е най-добро за детето ти и "побългаряваш"
Не съм имала проблеми със заспиването -приспивахме го гушнат и най-много 5мин и е готов-слагахме го в леглото и това е.Но от средата на декември започна да се буди през ноща и не можехме да го накараме да легне след това-и дотогава се е будил-не помня много нощи без да ставам,но давах бибата и така до следващото събуждане
Да ама вече не ставаше този номер- изправяше се в леглото ,хващаше се за решетките и РЕЕЕВВВ-МАМООО и неще и не ще да легне .Принудихме се да го взимаме при нас на леглото- отначало като го вземехме и готово- заспива и пак в неговото легло...но и това спря да действа.Премина на етап-игри по 2-3-4 часа през ноща .Не плаче но се върти в леглото,рита си и не спи...Да ама на мен ми се спи-на мъжа ми също -и вече бяхме се поизнервили- става въпрос за близо половин месец всяка нощ едно и също.
Чашата преля като една нощ се събуди в 2 и до 7 не ще да заспи- с мъжа ми се спречкахми и той го взе да си играят в хола,а  аз да поспя...
От този следобяд реших- никакво приспиване вече-защото си мислех/и така и стана/че той като се събуди през ноща ни търси ,защото е свикнал да го приспиваме гушнат.
Следобяд го оставих в леглото да заспива сам-аз излязох- той започна да плаче.Не искаше дори да стъпи в леглото- плака около 5 мин и заспа...
....Помислих си -щом е само 5 мин -ще се оправим.Като беше на 3 месеца пакобяхме пробвали този вариант,но тогава не можехме да го приспиваме и на ръце,но не се получи,защото като по чудо започна да си заспива лесно гушнат .
Вечерта го слагам в леглото-РЕВВ- давам сокчето и бибата-изпи г ии пак РЕВВВ-вече бях решила да пробвам,да ама ако изляза от стаята плаче истерично и от страх и затова останах...Той плаче в неговото легло,изправен на решетките-аз в нашето .Продължи около 20мин-не искам да ти казвам как съм издържала,но понеже му бях много ядосана,това ме крепеше да не го гушна.Заспа,през ноща се събуди  замалко ,дадох бибата и сравнително лесно го придумах да легне- плака около 5 мин и сам заспа.Тук ме посъветваха да не му обръщам внимание ако плаче през ноща-стига да не е "специален"плач- от страх ,от болка.Валето просто си мрънкаше и се лигавеше...
Така ...на другата вечер-плака 7-10мин. но пак бяхме при него- да оточня че ТВ работи и лампата е загасена,но не можехме да го оставим сам.Плача беше съвсем като мрънкане...
След обяд не съм имала проблеми- слагам го в леглото с 2 биби-една за него едан за мечо и след около 20мин въртене си заспиваше-без плач.
Но вечерта- третата-пак поплака-2-3 мин и спря,погледа ТВ и заспа.
От третата нощ не ми е правил проблеми със нощното събуждане -будеше се ,но си намира бибата и заспива ,ако не я намер ставах аз давах му друга и готово.
...Стана по-лесно откалкото очаквах,само преди няколко нощи се събуди ,плачеше много /нещо се беше стреснал/,гушнах го и го сложих полу заспал в леглото -след малко заспа.В такива моменти го гушкам зеа за го успокоя,тогава знам че не е прищявка и го правя...
...Ами това е в общи линии- нищо че детето е голямо-пак става номера
Важното е да намериш лесното за теб и детето.
Мен ме съветваха да го оставям сам,да не пускам ТВ или други неща .Но той не искаше да заспи сам,свикнал е с ТВ от мъничък и не му пречи.Предпочетох да легна за 10мин,да заспи и да изляза да си довърша работата.Ако не аз мъжа ми оставаше пир него- за мен е важно спокойствието на детето ,а не стриктното спазване на начините.И както ти писах в началото- при всяко дете е различно-намери начина ,правилен за те ви ТВОЕТОдете/деца.
От 2 вечери  дори мога да го оставя сам в стаята ,като се измъкна,не плаче ,но стана за 10дни.Това е добре-нали?
Не съм го галила,пяла или др.такива-слагам го в леглото давам сокчето,бибата мечето -като го изпие слагам бибата, взема мечето и лежи-може да се помята в леглото десетита минути,но поне не плаче...
Важното е да си постоянна- може и да е клише но е вярно-всяка вечер едно и също- ако искаш пей,ако искаш гали -но едно и също...Не се пречупвай-поне първите 6-7 дни бъди непреклонна към плача-ще го различиш...и ще видиш че це стане-аз мислех че поне месец ще се мъчим ,а стана за 3 дни .Пожелавам ти моя успех
Питай ако нещо съм изпуснала
Чао
"""
Това бях писала на една майка от форума-копирам го дословно.Беше преди около месец-вече съм забравила какво е да спи детето при мен Wink
Успех на всички ви- и не мислете че е невъзможно-става и с по-големи дечица да се приучат
 Hug

# 36
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
vnd, благодарим, че сподели с нас  Hug

# 37
  • Мнения: 4 668
Никога не е спал при нас  Confused Даже сега , когато го вземаме да го гушкаме  той сам си отива в леглото , след като му се приспи  Laughing

# 38
  • Мнения: 489
 Само когато е болен или се буди често. Така и той е по- спокоен, аз също. Иначе след като заспи на спалната го местя в леглото, ако няма проблем си спи цяла нощ там.

# 39
  • Мнения: 2 242
Никога не сме спали в едно легло, а от 11м възраст спи в отделна стая

# 40
  • Мнения: 27 524
Не. Никога. Много съм против. Лошо сте го свикнали, сега трудно ще го отучите. Бавно и постепенно, на етапи, да свиква. Придърпай кошарката до вашето легло и така.

# 41
  • Мнения: 144
Дълго време голямата ми дъщеря спеше с нас ,докато не и купихме голямо "истинско"легло с барбенски чаршафи.Тогава сама прояви желание да спи сама

# 42
  • Мнения: 4 784
И аз вечер го вземем при нас, защото така ми се отдава възможност да поспя малко, иначе като е в кошарата и мрънка и трябва непрекъснато да съм до него, а като е при нас почти моментално заспива, следователно и аз - доста егоистично от моя страна, но....

# 43
  • Мнения: 227
И мойта мадама спи между нас и не иска да спи никаде другаде.

# 44
  • Мнения: 59
Марти все още спи при нас.Когато се консултирах с педито/обясних че спи при нас от 2-месечно бебе/тя каза да не насилвам нещата -когато той сам реши.Направихме му стая с двуетажно легло и т.н,-ефекта беше точно 3 дни и пак дойде при нас.Сега ми е за урок -малката не я слагам повече от 15мин. при нас на спалнята/или най-много ние да се изнесем в детската Grinning

Общи условия

Активация на акаунт