Алергия към краве мляко - още от родилния дом

  • 530
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
При предишното ми раждане (преди 7 години) позната лекарка - педиатър ми каза: "Като се има предвид колко много алергии имаш е разумно да вземеш за родилния дом една кутия хипоалергенно мляко за бебето, защото в първите дни ги дохранват с адаптирано, което не е хипоалергенно". Така и направих, но в болницата (Тина Киркова) ми се изсмяха на идеята и отказаха да го вземат. Когато 2 месеца по-късно ми се наложи да давам допълнитено мляко дъщеря ми получи алергия, от нея анемия, запек, обрив и всички останали красоти - майките, които са се сблъсквали с това чудо ги знаят. Бяхме на диета до  1 годинка.
Три години по-късно същото се получи с бебето на сестра ми, (тя ражда в Шейново) то беше дори в по-тежка форма.
Въпросът ми е - сбъсквали ли сте се с подобно нещо и има ли начин да убедя лекарите в болницата да хранят бебето с млякото, което аз самата съм си купила? Решила съм да искам предписание от личния лекар и алерголожката ми, но дали това ще впечатли някой? (за сега се очертава да раждам в Шейново)

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако наистина имате тежка обремененост с алергии, най-разумното е да кърмиш детето от самото раждане, като захранваш не по-рано от 6м, а може и по-късно.
Проведи предварително консултация с алерголог за това.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
В Шейново със сигурност дохранват бебетата, понеже са отделени от майката, а и задължително ти носят "добавка", заедно с бебето Imp. Силно се съмнявам, че ще се съглсят да дават на твоето бебе различна добавка само заради твоето искане. Препоръка от алерголог може и да помогне, но не е сигурно.
На твое място биха избрала болница, в която бебето е заедно с майката и всички маипулации  се изпълняват пред нея. Така няма да се налага да трепериш какво мляко са дали на бебето ти. Доколкото знам в 2-ра градска, в Тина Киркова вагиналното раждане и в Майчин дом бебетата са при майките.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Раждах преди 9 месеца в Тина Киркова и бях пред същия проблем. Мислех, че ще ми се изсмеят и няма да вземат млякото. Споделих проблема с педиатъра в деня след раждането - тя дори ми препоръча мляко, взеха го, правиха на Дариа като добавка само от него, а после ми върнаха остатъка от кутията... Та променили са се нещата. Настоявай, а ако ти откажат, ги заплаши и не се колебай да настояваш - бебето е ТВОЕ - ще яде каквото ти кажеш, а не каквото те решат.

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Сблъсках се с това. Баткото го родих в Тина  Киркова и той ревеше като изтърван денонощно и акаше зелени гадости - но никой не ми обърна мнимание. В къщи се пооспокои защото беше само на кърма и като спрях да го кърмя се прояви алергията.С беба си носих Фризопеп, но в Тина Киркова ми се изсмяха. После разбрах че във Втора градка дохранват бебетата със донорска кърма. Но беше късно -вече бях радила. Grinning Слава богу беба е добре, но за сега е само на кърма. А в родилно мисля че даже и не я дохранваха- защото беше много отслабнала като я изписаха. Може да е било за добро:))

# 5
  • Мнения: 143
Знам, че кърменето е най-добро, но вероятността за секцио е голяма, първия път раждах така и тогава кърмата ми дойде на 6-тия ден. Но сега съм решила да се боря и да не се оставям на течението! Затова съм благодарна на всички, които могат да споделят опит Simple Smile

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако раждаш със секцио, можеш да поискаш епидурална упойка и с повечко уговорки с лекарите да ти я/го дадат веднага за сукане; поради разликата от пълната упойка кърменето е по-безпрепятствено в смисъл, че е както при вагинално раждане - няма ограничение...но с преговори с лекарите става това.
Виж в Библиотеката статиите за секцио и кърмене.
Не варвам при яростен отпор да откажат да дават именно твоето адаптирано мляко. Не знам как стоят нещата с болниците в София, но може би има ВИП-стаи, където придружител да може да се грижи за бебето?

# 7
  • Мнения: 18 542
Трябва да си ужасно настойчива! Със сигурност пак ще ти се изсмеят. Кажи им, че ако не хранят бебето ти с млякото, което ти си дала се подписваш и излизате от болницата или, че ще държиш тях отговорни, ако детето ти получи алергия.
До колкото знам Милена от клуб Алергии в дир-а се беше преборила, но не знам за коя болница става въпрос.

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: boo
Ако раждаш със секцио, можеш да поискаш епидурална упойка и с повечко уговорки с лекарите да ти я/го дадат веднага за сукане; поради разликата от пълната упойка кърменето е по-безпрепятствено в смисъл, че е както при вагинално раждане - няма ограничение...но с преговори с лекарите става това.
Виж в Библиотеката статиите за секцио и кърмене.
Не варвам при яростен отпор да откажат да дават именно твоето адаптирано мляко. Не знам как стоят нещата с болниците в София, но може би има ВИП-стаи, където придружител да може да се грижи за бебето?

Бу- опойката е спинална, епидуралната е при нормалното раждане-научих го на операционната маса втория път Embarassed Анестезиолога ме пита с каква е било първото секцио и аз се изложих тотално Embarassed  Embarassed  Embarassed
А при секциото бебето се дава най- рано на другия ден,защото има един ден задължителен престой в реанимация, а тя не е най -доброто място за едно  бебче. Освен това е много трудно да седнеш или да се обърнеш така че да е  възможно къменето. Не се препоръчва също и заради контракциите които предизвиква сукането заради раната.Това е в Тина Киркова, за където говори майчето.

# 9
  • Мнения: 2 807
Nova, мисля, че ако потърсиш от педиатъра някакво удостоверение за потвърждение на това, че първото детенце вече е имало такава алергия, няма да иамт нищо против, ако се наложи да дохранват с млякото, което ти ще им занесеш.

А ако мислиш да ангажираш лекар за самото раждане - говори с него, мисля, че той със сигурност ще помогне.
Успех!!!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Досега не съм чула болница, в която да позволяват ти да носиш млякото - предполагам от някакви хигиенни съображения, знам ли? Друг е въпроса, че може да се помисли за дохранване при необходимост да се предвиди хипоалергенно. Единственото спасение е да кърмиш бебето.
 Аз имах кърма и не съм дохранвала Мартин, но не знам дали не са му давали нещо вечер, защото заради жълтеницата беше една седмица отделен от мен и часовете за кърмене бяха само през деня - Мартин има алергия и не знам дали още в болницата не му е провокирана Confused . За второто живот и здраве ще се боря, поне да е само на кърма, но това не решава проблема с алергизирането на децата още от родилното и да се чудиш после откъде ти е дошло Close .

Общи условия

Активация на акаунт