Много съм притеснена

  • 1 192
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Здравейте,момичета много съм притеснена Cry  дъщеря ми от 3 дена нещо не спи спи по 30 минути и се буди се си вдига ръцете нагоре като спи тя така се плаши реве че чак се дере от рев,все е уплашена незнам при вас имало ли е такова нещо.




Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 08:09 от bisa

# 1
  • Мнения: 101
При нас скоро имаше такъв проблем.Занесахме и дрешки и и ляха куршум.Оказасе ,че е изплашена.Ако вярвяш в такива работи можеш да направиш същото.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 355
Нормално е бебето да плаче, защото иска да бъде гушнато. То няма как да даде сигнал по друг начин. Щом заплаче я вдигни и я успокой. Може да има някакво неразположение - например колики, някоя дрешка може да не й е удобна, да й е топло или студено, затова да се буди често.
Моят син така плачеше от колики до почти три месеца или от превъзбуда, като по-голям.

# 3
  • Мнения: 24 467
От както има наука, пък то е отдавна май, куршумите и знахарките следва да се отхвърлят все по- далеч. Ако бебето плаче неистово и силно не е сигурно, че е уплаха, може и да е остра болка, източникът на която може да ви посочи лекар, а не някоя баба.
При такива симптоми на моя позната бебето беше започнало да развива рахит /точно на три месеца се будеше рязко и плачеше силно/, нужно беше бързо лечение, но всичко се оправи. Моят голям син така плачеше пък при колики- изведнъж и силно.
При проблеми с малко бебе от какъвто и да било характер и колко по- ярко става разминаването между неговото и нормалното поведение, толкова по- бързо трбява да се търси компетентната му специализирана помощ.

# 4
  • Мнения: 3 089
май рефлекъст с вдигането на ръчичките се казваше рефлекс на моро. за името не съм 100% сигурна.
доколкото си спомням, ако бебето има кърпичка под ръка и в този момент се стресне, ще я стисне силно в юмруче. съвсем неосъзнато, разбира се. помага, ако гушкаш бебето - тогава ще спи спокойно по-дълго време. но пък не можеш все на ръце да дондуркаш. опитай със слинг илис кенгуро - от тези дето имат и лежащо положение - по удобно ще ти е. а и ръцете ти ще са свободни. ако ли пък нямаш такава възможност, помага и ако бебето силно се завие в пелена/порбебе, така че да се чувства защитено и затоплено. този рефлекс най-силно се изявява при къпане във вана - при потапянето във вода детето раперва ръчич+ки в страни и стисва юмручета.
възможно е и да са колики - тогава прибави към гореописаното и затопляне на кормчето и капки/чайче против колики.
а за куршума к'во да кажа - със същата сила можеш да преметеш креватчето с метла, да овържеш къщата със сух чесън и да окачиш навсякъде около леглото онези турски сини мъниста с очите дето уж предпазвали от уроки, или пък да овържеш детето със сини и червени конци по същите причини.
това са глупости на търкалета, да мъ' прощават вярващите в тях...

# 5
  • Мнения: 150
Всеки има право да вярва в каквото пожелае, но наистина е хубаво да се попита и лекар. Мартин преди няколко седмици много се будеше нощем /без писъци обаче/. Установих, че просто не му е удобно с дрешките. Сега го слагам по боди, с чорапки и тънко, широко връхно с дълъг ръкав и отгоре дебело чувалче. Така той се чувства свободно и перфектно, а аз съм спокойна, че е завит и не му е студено. Според мен първо отидете при личния лекар и после, ако /дай Боже/ нищо му няма провери вариантите за неудобство: дрешки, жажда, глад, шум, температура на помещението и т.н. УСПЕХ и пиши, как сте се справили.  bouquet

# 6
  • Мнения: 44
При нас беше по същия начин ,но се оказа че е от коликите!Не ревеше постоянно но изпадаше в панически страх и пищеше като изплашен!

# 7
  • Мнения: 6 164
Даваш ли й всеки ден Вигантол и как го даваш точно?

# 8
  • Мнения: 7 723
Даваш ли й всеки ден Вигантол и как го даваш точно?

Не мога да схвана какво общо има Вигантола  Thinking

Според мен, неспокойния сън се дължи на колики  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 3 389
Да, случва се, моята дъщеря също понякога е неспокойна, опитай да установиш какъв е дразнителят, понякога може да е нещо съвсем дребно- мамчетата са ти дали няколко възможности.
Вагинтола се дава като профилактика за рахит.

# 10
  • Мнения: X
Мисля, че може да се успокоиш най-вече след като се консултираш  с лекар.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 424
може да е от колики newsm78
може и дрешката да й е неудобна, да иска да я гушкаш.
успокоява ли се, когато я гушнеш?

# 12
  • Мнения: 1 243
Не се успокоява като я гушкам,плаче и се дере,сега ще я водя при Педито та да видим  тя какво ще каже,давам и Витамин Д 4 капки само сутрин.


# 13
  • Мнения: 6 164
Даваш ли й всеки ден Вигантол и как го даваш точно?

Не мога да схвана какво общо има Вигантола  Thinking

Според мен, неспокойния сън се дължи на колики  Thinking

С плача няма, но със стряскането има. Ако се стряска често е принак за недостиг на вит. Д.

# 14
  • Мнения: 1 243
Хoдихме при педито възпалени са и ушичките изписани капки за уши и свещи за дупето за успокоение,в четвъртак пак ще ходим при педито да видим дали се оправят.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 14:10 от bisa

Общи условия

Активация на акаунт