Ето Пролет Идва,Наближава-Нашето СЕПТЕМВРИЙЧЕ ще Започне да ШАВА!!!

  • 11 419
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 104
Бенич, за срещата съм ок, но една малка подробност  Simple Smile как ще се познаем? Да не стане така, че накрая сме седнали 10 мами на 10 различни големи маси  Joy Може би първата от нас трябва да сложи табелка на масата  Simple Smile
Е, Тумбелинка, нямаш равна, честно  Mr. Green Много се хилих на картинката като си ви представя  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Беринка .... абе мани ги тея гълточи бе  #2gunfire
Никакво бърникане ... това лекари ли са  #Crazy
Ани Бани, теб Давидков не те ги гледа с вагинален ехограф.... щото мен предния път с такъв ме гледа хептен в началото като миказа кофти новината .... до такива мисли бях стигнала, че едва ли не той може да е причината за спрялата сърдечна дейност на бебчето и сега с кран не можеш да ме заведеш при него  Shocked Не знам, може да не е така, ама по този начин приемам нещата ... newsm78
А сега Доки и през ум не й е минавало да ме бърка нещо  Praynig
Ама тези разкрития в началото на бременността са си кофти работа ..... направо  Shocked КОШМАР .....  Confused
Ух, стига таквиз ми ти мисли .... ко ши готвите довечера  Hug

# 31
  • Мнения: 1 425
FEMININE ааа не са ме гледали дори на вагинален.От първия преглед съм си на 3D,затова сега ми е малко кофти с тези прегледи............ ooooh!
Довечера сме на мусака и таратор и бисквитена тортата.Хайде аз ще ви оставам че трябва да хода за мартеници на сина ми за градината.Ще раздава човека и това е............. Crazy

# 32
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ааа Фемине-стига разваля дисциплината с тез манджи-таман се укротихме да не приказваме за манджи че всеки път ми текът лигите.
ШШшшшшшшштттт.Дума да не съм чула за готвене и манджи-че въ убих
Давидков на вагинален ме гледа-но има разлика между вагиналния и прегледа-.за преглед ако не сте забелязали-ви натискат кремите за да ви усетят всичките карантиики вътре.А на вагиналния ехограф съвсем внимателно ти мушка мамуля  Blush Mr. Green

Оффф ама и вие ги разхвърляхте тез лекари-според мен е по добре и на двете да си ходите  хем по ЗК хем на частно.Аз отивам да си ръчкам печката пак-че ще я метна през 5-тия етаж #Crazy #Crazy

# 33
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Олееееее аз съвсем се обърках. ooooh! Я ме светнете сега, ето какво е моето положение:
-Аз се осигурявам и ходя на частен гениколог, който не работи със ЗК.Там имам картон,води ми се ЖК/мерене,теглени и там другите неща/.Той може да ми издава болнични,но не може да ми дава направление за иследвания.Ако искам естествено мога да си ги платя и той ще ми ги направи.Та въпроса ми е за да мога да си ползвам майчински и да си правя иследванията по касата трябва да се запиша при още един лекар с направление от личната лекарка нали така? newsm78

Мисля, че правилно си разбрала. Ако искаш да си правиш изследванията по касата, ще трябва да се запишеш и при още един доктор, който работи със ЗК, да те следи и той и да ти издава той направления за задължителните изследвания по ЗК, които всъщност не са толкова много... Но без значение дали си плащаш изследванията или не, не би следвало да имаш проблеми с болничния и майчинството - важно е да минеш през задължителната ЖК - кой ще плаща за нея, няма значение.

# 34
  • Мнения: 1 425
Анири благодаря разбрах..........  bouquet.
За манджите ............ smile3505 smile3505 smile3505

# 35
  • Мнения: 99
Мамчета ЖК ж Шейново си е като другите, само дето не работят със ЗК и затова искат да си платиш потребителска такса 270-280 лв, която ти включва 2 ехографски прегледа и основните задължителни изследвания за бремеността. А вече други изследвания, ако искате ги плащате допълнително. Важното е да се запишете на ЖК, няма значение дали е платена или не, а болничните и направленията от нея важат.

berina ако искаш да ползваш безплатните изследвания за бремеността, ще трябва да се запишеш на ЖК  на друго място.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Благодаря!
Докторът ми явно предпочита да си плащам всички изследвания.  Laughing

Оправете Лилита!  Wink Писали сте я в София, а тя живее в Бургас!   Grinning

# 37
  • Мнения: 405
Здравейте,момичета! Hug
Страхотна нова темичка си имаме,браво!  bouquet
Боряна,много съжалявам,че оставам сама с двечки тук и се надявам другото ембрионче да е добре и скоро да ни пишеш хубави новини.Момичетата вече са ти казали...потърси второ мнение. Hug
Аз съм добре,работя и гледам да не се преуморявам.Гаденето продължава ,но е поносимо и поне не повръщам Grinning
Добре дошла на новата мама  bouquet
Анири,правилно си го обяснила за лекарите...."Но без значение дали си плащаш изследванията или не, не би следвало да имаш проблеми с болничния и майчинството"
Весела седмица на всички!

# 38
  • Мнения: 104
Ами .... тъкову ..... нали съм в повишена бойна  eat готовност .... та .... си викам ...   Hamburger
Ама .... щом развалям дисциплината  hahaha туй не бяха ми го казвали от детската градина  piasyk
Та .... айде,  wflagше млъкнем за манджите, че ....  smile3550 Toilet oops
 Mr. GreenАйде, затварям темата  Mr. Green

Беринка, мерси, че се включи, че .... гледам да чопна някоя идейка за вечеря, че моята претенция в къщи пък КАЙМА не ядял  newsm29 та ... сега ше помисля доста сериозно, че .... бетер от някое  feeding трябва да се съобразвам с всичките му 895 624 569 претенции за храната  Banghead

Ади, мили мами  Mr. Green Много ми е готинко с вас и въпреки, че нямам какво толкова сериозно да кажа.... ръся глупости   typeuu само за да съм част от вас  Kissing Heart lovekiss Kissing Heart

До скорррро  Hug
Целувки на всички ви  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 197
Здравейте мамчета,

Не мога да ви насмогна да ви изчета от сутринта  Hug
Аз имах ужасно преживяване този уикенд и едвам сдържах мъжа ми да не ступа една докторка...Понеже ми изписа моята лекарка 3 седмици да ми се бие Pregnil всяка събота и единственото място, където откривам инжекцията е в аптеката на Шейново. И отиваме двамцата и тази седмица там - миналата попаднахме на една симпатична лекарка, на която се примолих да ми бие инжекцията. Почакахме малко пред кабинета, ама не се появи никой и отидохме пред един друг. Първа картинка - един нацупен и отегчен доктор...Илиев май беше в словесна битка с лекарка от Бърза помощ, която го умоляваше около 15 мин да прегледа едно момиче, което бяха докарали с линейка - бременно и с бъбречна недостатъчност - доктора не искаше да я погледне - момичето беше циганка, която видимо береше душа пред кабинета. След хиляди молби въпросния доктор прие за преглед момичето с видимо неудоволствие и малко по-късно все пак я прати да я приемат в патологията. След което се появява една леко едра докторка, оповестявайки на всички, че е д-р Ковачева и ме пита за какво съм - казах с най-смирения си глас, че имам молба, ако е удобно само да ми бият една инжекция. Въпросната персона с жест на кралица Елизабет ме покани в кабинета и влизайки се обърна към стажанта, който беше вътре с репликата "Тука нек'ва е дошла да и бием инжекция"  Shocked , след което продължи - "Кой ти изписа инжекциите" - отговорих - "Лекарката ми, но тя е от Правителствена болница" и следващата реплика беше - "Ха, ми що не си ходиш там бе, к'во ми идваш тука, ама там нЕма да те погледнат, нали, а ние щот сме без работа тука, та всички при нас да идват"  Shocked Shocked Shocked  #Crazy Такаааа...имаше и други реплики и само дето не ме  fight , че съм се осмелила да я притесня ли и Бог знае какво. Излязох от кабинета така-  newsm45 и мъжа ме пита притеснен какво е станало, много ли е боляло и като му разказах...едвам го удържах.
Кажете ми...това нормално ли е? Да те третират като отрепка и да се държат с теб като с такава? С нищо не провокирах тази жена...обаче и до момента ми става гадно като се сетя за случката. Обикновено съм доста устата и можех да я направя на бъз и коприва, но този път само ми стана болно, много болно... smile3518

# 40
  • София,
  • Мнения: 150
Момичета, аз съм притеснена!

В детската на малкия имат варицала! Та аз съм притеснена много! Той я изкара миналата година, обаче.....
аз нямам представа дали съм я карала, пък за мъж ми да не говорим!!!!  Sad

Та направо съм си стресната, щото какви неща четох......

Е ли е възможно по някакъв начин да стигне до мен?!?!? Някой има ли някакъв коментар по въпроса!!!!

Дано нищо няма и да са ми напразни притесненията!?!?!?   Praynig

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Моите деца изкараха варицела точно когато забременях и четох по въпроса.
Аз съм я карала и риск нямаше.
В твоя случай, ако не си сигурна дали си я карала могат да ти направят кръвен тест за антитела - ако имаш имунитет си я карала.
Иначе предпазни мерки - не ходи в ДГ или стой далеч от останалите деца, твоето няма как да ти донесе варицела, щом е карало. Заразяването става директно от болен.

# 42
  • Мнения: 289
Аз само наминах да се запиша в новата темичка (която естествено е  мноооого хубава- newsm44направо и се чудя на Инна, от къде толкова време?!) Та  55, здравейте на всички мами и успешна и лека нова седмица!
Катрин 7, и аз ще правя сватба, но в края на април. А пък си мислих, че съм май само аз. Дори ми се щеше да я оставим за догодина, да се наскачам хубаво на хората dance newsm18  bigdance2 Ам ще скачам с корема. Аз и без това се чудя що за инат ще е този бебок - само като се сетя по Нова година на колко банкета ходих и що дансове издансих и той пак там. Аз тогава не знаех,де. Ама все ми се ще да нямам коремче, ама като се гледам сега и си помисля, че има още е-хе-ее... колко време. smile3506 Поне ще мога да пробвам метода на Ани-Бани. Не че мога да харесам халки,де. Те тези дето ги харесвам са по 900 паунда-келтски. ooooh! А вие, Катрин7, започнахте ли да се приготвяте? Ние въобще. newsm08
А пък с тези ЖК-та и лични лекари-гинеколози съвсем ме объркахте! Смилете се към незнающите. А имаше и някаква нуриална ....ция - нещо такова. Ох, къде ги четете тези работи? Аз нищо не съм правила.
А, вас сърби ли ви кожата? Мен ме побърква. И два вида Мустела  и слагам,  бебешко олио Джонсън  и пак...Как сте вие?
Gia_fare, за съжаление почти навсякъде в България е така. На мен ми се щеше да си остана в България, но след 3 години на смешна заплатица и ядове всеки ден вече мисля, че предпочитам да съм чужденец на спокойно място и само да посещавам БГ по 2 месеца в годината.
Бенич, що не се консултираш с доки?
Хай чао за сега, дунданки   love001

# 43
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
gia_fire, много кофти преживяване си имала. Sad Аман от лекари, които не знаят защо го работят това...

Beni4, съгласна съм с Karen - не се мяркай в ДГ на сина ти и няма от какво да се притесняваш! Peace

Уф, мен страшно много ме стресирахте с тази цитонамазка. Направо вече се побърквам. Прегледът сутринта мина съвсем нормално - не ме е боляло въобще. Но сега вече какво ли не си измислих... Кажете някоя успокоителна дума, че от нерви ще взема да си докарам някоя беля...

# 44
  • София
  • Мнения: 6 250
gia_fire, гадно, не им се връзвай. Ковачева е шефката на ЖК в Шейново и е много перната в устата. И аз не я долюбвам особено, а и съм чувала, че в Шейново, ако не си водиш консултацията там и отидеш за преглед или да раждаш там "не си от нашите". Crazy Ако искаш мога да ти дам тел. на моя лекар там, поне като ходиш да не им се молиш за едната инжекция. Confused

Beni4 , както Карен е писала щом я е карал няма опастност да ти я "лепне". И аз не знам коя шарка съм карала, малкия никоя, а ходи на ясла, та се моля да не ги кара докато съм бременна. Praynig

Мами, забелязвам, че повечето от нас, които чакат второ дете първите им са момченца, та доста момиченца ще чакаме през септември. Grinning Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт