Въпросче за пюретата?

  • 849
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Catty, целта на безмлечните каши е да не са с пълномаслено мляко, от тук и да се избегнат евентуални алергии. Пък и всеки да си направи кашата с каквото иска - с вода, кърма, адаптирано или някакво друго специално мляко.

Абсолютно съм съгласна. Аз лично оризовата каша я разреждах с кърма и тя ставаше на водичка, но пак успяхме да се захраним с нея.  Mr. Green Сега вече взимам млечни и спрях с цеденето за каша.
А относно пюренцата, бих предложила да си приготвяш домашни и така няма да имаш проблем с млеката. Аз приготвям вкъщи пюретата и на зеленчуковите винаги добавям кърма, до сега нямам отказано пюре.

# 16
  • Мнения: 2 807
Някоя мама знае ли на тези пюрета на които има нарисувана каничка с мляко,това мляко прясно ли е или Адаптирано

Ако питаш за пюретата на Hipp - да, с прясно мляко са.

А педиатъра защо е забранил само прясно мляко, ако е установил алергия към белтъка  newsm78

Ако детенце наистина има алергия към белтъка на кравето мляко съветът ми е да купуваш пюрета и каши без мляко (има голямо разнообразие) или да му приготвяш такива, но с хидролизирано, или поне ХА (хипоалергенно) мляко.

# 17
  • Мнения: 58
То не се останови от какво се обрина,и тя ми каза да избягвам да ям прясно и кисело,защото отивало в кърмата.Аз спрях всякакво мляко и детенце е по добре.Само че сега не сме само на кърма,защото почти нямам.
А пък и сме се захранили със пюрета,но той яде само купените .

Като му направя в нас домашно не го ще.Много е безвкусно домашното .
Какво да сложа за да го овкуся без захар и сол.

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Като му направя в нас домашно не го ще.Много е безвкусно домашното .
Какво да сложа за да го овкуся без захар и сол.

Не мисля, че домашните са по-безвкусни от купените. Не е необходимо да подправяш с нищо. Аз слагам кърма към пюренцето, това ми е подправката  Mr. Green А понякога слагам копър или бялото на праза, така замирисват много вкусно направо си е като манджичка. Определено шушенцето ми предпочита мойте пюренца, отколкото купените. 

Общи условия

Активация на акаунт