Смятате ли, че пълзенето наистина забавя прохождането?

  • 2 661
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 393
От личен опит-пълзенето не забавя прохождането.Дъщеря ми пълзеше и проходи на девет месеца и половина.
И сина ми е така. Започна да пълзи на около 6 месеца, следваше изправяне по мебелите. Доста го оставях и в проходилката (голям беладжия е). Сега на 14 месеца е неудържим.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 389
Не.

# 92
  • Мнения: 1 427
Не мисля, че пълзенето забавя прохождането.

# 93
  • Мнения: 3 500
Не забавя прохождането в никакъв случай.Напротив, пълзенето е естествен етап, през който преминава детето преди да проходи.Това, че все още пълзи означава, че още не е готов да проходи.За къде бързате бе хора?Оставете децата сами да се развиват.Когато се почувства готово ще проходи, няма да остане непроходило.И какво означава "забавя"?Няма точно определен момент за това, при всяко дете е индивидуално.

# 94
  • Мнения: 1 877
Боян доста време лазеше ,но си проходи самостоятелно,точно на годинка.Така че не се притеснявай!

# 95
  • Мнения: 132
Не мисля че някои може насила да научи детето си да ходи ако то иска да пълзи Simple Smile. Ние проходихме сами на 1г. 3м. без проходилка и без всякакви други интервенции от чужда страна просто човека тогава реши че е готов  Simple Smile

# 96
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Пълзенето е необходим етап за подготовка на прохождането.
Малкият имаше проблеми и ходеше на рехабилитация, там много държаха на лазенето и много се зарадваха, когато пролази. Проходи на година и 5мес., но когато тръгна, вьрвеше много стабилно, все едно не е току-що проходил.
Човешкото тяло е пригодено за ходене прав, а не за лазене, и при здраво дете няма как да не последва прохождане. След като лази, всичко е наред. Децата, които не прохождат, не само не лазят, ами и куп други неща не правят.

# 97
  • Мнения: 819
Не съм съгласна.Някой деца пък не лазят,а прохождат по-късно.Всяко нещо с времето си,не си блъскайте главите с подобни неща_Божа работа!

# 98
  • София
  • Мнения: 5 079
В никакъв случай, бебчетата от нашия под-форум които пълзят проходиха първи.  Wink

# 99
  • Мнения: 2 613
Дъщеря ми е на 1г.и 1м. и не е проходила все още.Бих казала дори,че и през ум не й минава подобна мисъл.Лази си от 7м.и явно това е нейният начин за придвижване.

Общи условия

Активация на акаунт