Кога избива първото зъбче?

  • 1 693
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 040
Нашата госпожица усилено си лапа пръсчетата, най- вече показалците. Това значи ли, че я сърбят венците. Кога избива първото зъбче? Малка ли е още?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не е малка:)
но Елина се лигавеше много на тази възраст....а първия зъб изби, когато беше на година и месец...

# 2
  • Мнения: 161
Дани си ги лапа от 3- тия месец а още нищо. Сега понякога виждам , че толкова го зорят ама на....


Danail

# 3
  • Мнения: 5 140
Ния се лигавеше от 3месец,а първият зъб излезе на 6 месеца. tooth

# 4
  • Мнения: 18 542
На Бо първото зъбче изби когато беше горе-долу на вашата възраст.
Зъбките при различните деца излизат различно, но не, не е рано за зъбче  Simple Smile

# 5
много е различно на първото ми дете се появи на 4м. а на малката още го няма а се лигави от 3 м.

# 6
  • Мнения: 1 734
При нас положението беше следното - от 3-ти месец Боби се лигавеше и си лапаше пръстите, а на 5 месеца изби първото зъбче Wink

# 7
  • Мнения: 3 334
И Хриси се лигави от 3-и месец,а венците са й все още спокойни.Относително е при всяко дете.

# 8
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Не ви е рано за зъбче.На катето първото и порасна на 7 месеца,но след 3 - вече е възможно. Wink

# 9
  • Мнения: 201
На бебка първото зъбче изби на 4 месеца и половина, след 3 дни се показа и второто.
Вече е с 12 зъбчета.
Почти не се е лигавела, но затова пък лапаше всичко, каквото ú попадне.

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
нашето първо зъб4е изби 4ак когато навър6и 10 месеца . така 4е при вси4ки е разли4но. моята госпожица от 5-я си месеш се лигаве6е и лапа6е ръ4и4ки . маи е доста относително това с лиги4ките и зъб4етата Simple Smile

# 11
Алекс запо4на да си лигави от 3мес.,пък първото зъб4е изби на  10мес.И като се по4на едно щуро никнене(и неспане Cry ).За месец и половина той се оказа с 8 зъба в устата си.
Така,4е при всеки е разли4но и е доста индивидуално!!!  Laughing

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Дани се лигави от две седмици!!! Като охлюв е  Laughing
Има и подутини на горния венец..... #Shocked

Затова вчера четох спец литература - от 6-ти до 8-ми месец могат да избият, като периота е с +/- 2 месеца. Така, че вие влизате в графата, ама ние....

Но като гледам как бебоците са се "лигавили" по 2-3 месеца, значи споко и за нас и за вас  Flutter

# 13
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Горе долу на същата възраст Нели се сдоби с 2 зъбчета, точно на Нова година пробиха горните 2, а няколко дни по-късно и още 2 горни зъбчета.
Не е рано за зъбки Grinning

# 14
  • Мнения: 2 609
Яна се лигавеше много третия месец,даже слагах лигавник,инъче трябваше постоянно да се преобличаме Simple Smile,после спря,още няма зъбче... Grinning

# 15
  • Мнения: 215
НЕ е малка  за зъбки. На Сиси първите зъбки пробиха на 3,5 месеца. Сега е на 11 месеца и има 11 зъба.

# 16
  • Мнения: 4 406
като им дойде времето. както казва моя мъж-  НЕ Е ВАЖНО КОГА ЩЕ ТИ ПОНИКНАТ ЗЪбИТЕ ( КОСАТА), А КОГА ЩЕ ТИ ОПАДАТ Stuck Out Tongue  Laughing  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 807
По книга долните резци избиват от 6 до 10 месеца. Всичко обаче е индивидуално...
При нас първото беше на 8 месеца, второто - 2 седмици по-късно.

# 18
  • Мнения: 2 040
Благодаря ви! С една дума - може да избие, а може и да не избие. Нe е гаранция, че като се лигави и все нещо търси да сложи в устенцата означава, че е тръгнало първото зъбче.
Въпреки че преди малко я намерих извъртяна напряко на креватчето и захапала 1 от дървените пръчки на решетката му. Знам ли, може да излезе щом толкова настървено се чеше. Страшен ли е периода на никнене? Плачат ли много, дава ли нещо или се мажат венците? какво помага? Незнам нищо за този период и малко ме е страх.

# 19
  • Мнения: X
Не ви е рано - ние всеки момент очакваме първото, но докога ще сепроточи този момент не е ясно Wink

# 20
  • Мнения: 928
Ние от трети месец се лигавим,но чак на деветия изби първото зъбче.За сметка на това пък,за по- малко от месец ни изникнаха още три зъбока.Така че е много индивидуално.Дано поне лесно изникнат.Стискаме ви палци.

# 21
  • Мнения: 3 926
След втория месец се активират слюнчните жлези. Затова ви се лигавят бебетата. Лапат си ръцете, защото започват да се "запознават" с тях. А признаците за зъби се наблюдават по венците и (не дай Боже) ако вдигне температура, получи разтройство, стане раздразнително, яростно дъвче каквото му попадне, но всичко това изобщо не е задължително. Може да си поникнат без да се усетиш. А има и деца, които се раждат със зъби, както и такива, на които им избиват първо кътниците - общо взето и другите мами са ти казали - зъбите са доста относително нещо. За тях никога не е прекалено рано Wink

# 22
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Irena80
Благодаря ви! С една дума - може да избие, а може и да не избие. Нe е гаранция, че като се лигави и все нещо търси да сложи в устенцата означава, че е тръгнало първото зъбче.
Въпреки че преди малко я намерих извъртяна напряко на креватчето и захапала 1 от дървените пръчки на решетката му. Знам ли, може да излезе щом толкова настървено се чеше. Страшен ли е периода на никнене? Плачат ли много, дава ли нещо или се мажат венците? какво помага? Незнам нищо за този период и малко ме е страх.


Калгел-паста.Трябва да си имаш и Панадол в случай,че вдигне Т.Дано да нямате проблем.

# 23
  • Мнения: 202
Цитат на: Irena80
Благодаря ви! С една дума - може да избие, а може и да не избие. Нe е гаранция, че като се лигави и все нещо търси да сложи в устенцата означава, че е тръгнало първото зъбче.
Въпреки че преди малко я намерих извъртяна напряко на креватчето и захапала 1 от дървените пръчки на решетката му. Знам ли, може да излезе щом толкова настървено се чеше. Страшен ли е периода на никнене? Плачат ли много, дава ли нещо или се мажат венците? какво помага? Незнам нищо за този период и малко ме е страх.


На Ради първото зъбче му поникна на 7 месеца, а второто две седмици по-късно.Честно казано почти не разбрахме, че никнат зъбки, защото нито се лигавеше, нито сме имали температура и други съпътстващи симптоми. Обаче нощно време се буди непрекъснато, пие водичка и отново заспива и така през два часа. Не мажа  венците с нищо, защото през деня е  много весел и спокоен.
Съвета ми е да не се притесняваш излишно, ако е весела и не мрънка, въпреки че си чеше венците, по добре е да не ползваш гелчета, защото те имат временен фект и все пак са лекарство.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони се лигавеше от 4 месец, а първото й зъбче излезе (всъщност 2 наведнъж), когато беше на 9 месеца и половина.

# 25
  • Мнения: 217
Не си спомням точно кога започна да се лигави,но първото зъбче изби точно на 4 месеца ,2 дни след него изби и второто.Може да очаквате всеки момент!

Общи условия

Активация на акаунт