С какво да напълня домати?

  • 1 207
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 795
Искам да изненадам едни гости с пресни домати, напълнени с някаква салата. Сетих се само за извара с майонеза и някакви подправки, ама не знам точните пропорции. Ако някоя от вас е правила подобни нека да сподели опита си - иска ми се не само да изглеждат добре, а и да стават за ядене  Party Party

# 1
  • Мнения: 4 668
Аз ги пълня със следната смес - натрошени сварени яйца + натрошено обезсолено сирене + нарязан много ситно магданоз и малко зехтин !
Става страхотно  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 256
С руска салата  ще стане добре и е лесно.И това на Pipinka много ми допада като пълнеж .

# 3
  • Русе
  • Мнения: 410
По принцип става с всякакви майонезени салати
- руска
-  майонеза, натрошено сирене, ситно нарязан лук
- майонеза, настърган кашкавал, настъргани сварени яйца
- майонеза, печен патладжан, чесън
- сух таратор
- майонеза, сварено пилешко нарязано на дребно, цедено кис.мляко, чесън
- извара с пасирани тиквички, копър и чесън
и още много други неща каквито се сетиш
Ето тук аз какви съм правила, но е лошо качеството
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=42045&photo=15

# 4
  • Мнения: 208
Аз ги пълня със следната смес - натрошени сварени яйца + натрошено обезсолено сирене + нарязан много ситно магданоз и малко зехтин !
Става страхотно  Peace

И аз ги правя така само, че вместо сирене слагам извара. Също става много вкусно.

# 5
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
С катък  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 927
Аз малко ще ти изместя темата, но предлагам доматчетата да ги нарежеш на филийки и да ги подредиш смесено с филийки моцарела като ветрило, т.е. една филийка домат, върху нея моцарела, пак домат, пак моцарела и т.н. върху листенце от салата.
Имам някакви лоши спомени от рязане на цели домати с тъпи ножове.....затова предлагам горното  Wink

# 7
  • Мнения: 616
Онзи ден в предаването на Иван Звездев Катя от ритон напълни домати със настърган кашкавал смесен с майонеза копър и няколко скилидки пасиран чесън и малко горчица  не съм го пробвала но изглеждаше апетитно.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 16:00 от L е о

# 8
  • Мнения: 7 474
Онзи ден в предаването на Иван Звездев Катя от ритон напълни домати със настърган кашкавал смесен с майонеза копър и няколко скилидки пасиран чесън и малко горчица  не съм го пробвала но изглеждаше апетитно.



Това ми е любимата салата , правя го същото и със сирене, но не слагам копър и горчица  Crazy

# 9
  • Мнения: 128
много си ходи домат пълен със салата снежанка / или както някой я наричат млечна/....

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз ги харесвам пълнени с извара и маслини, накълцани на ситно.

# 11
  • Мнения: 7 091
С каквото и да решиш да ги пълниш, един съвет- почисти ги и ги остави да престоят БЕЗ салатата вътре. Напълни ги малко преди поднасяне, защото домата пуска сок и ще ти се разводни салатата и ще протече.
За протокола- пълня с яйчна салата, шмеркезе, руска, с туна и картофена( с майонеза).

# 12
  • Мнения: 795
Благодаря на всички за идеите и съветите - ще ги имам предвид, Hug и ако не забравя - ще снимам резултата! Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 375
оже и така наречената салата домат с шмеркезе, това е пълнен домат с малко вайонеза малко кисело мляко и овезсолено сирене и  магданоз, аз слагам вътре и топено сирене стават страхотни...  chef

Общи условия

Активация на акаунт