за проговарянето?????

  • 8 365
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Привет на всички!!!!!!!
Дъщеря ми е на 2г,и 7м, и още не говори,казва около 10 думи4ки..Когато беше на 1г.и 10м,тръгнахме и на логопед,тогава дори и мама не казваше!Днес случаино я чух да казва много ясно ""виж куче,куче"",беше сама в стаята,когато я накарах да го повтори каза""иж ауау""Понякога си мисля,че нарочно не иска да повтаря думите...Незнам,много съм объркана ве4е.Изнервя се страшно много,като я карам да каже нешо,вече се чудя нарочно ли не иска или пък все още неможе #Crazy
На логопед ходихме в центъра по-церебрална парализа,но за тази година още не сме ходили!!!!!!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 1 193
Мага сама да ти пожелая успех,стискам палци всичко да се оправи.

# 2
  • Мнения: 644
Ако мога да те успокоя,ще ти кажа,че имам приятелка на която детето и проговори преди две години,а то в момента е на 6г.
Всяко дете си е индивидуално.   Naughty   не ги сравнявай,защото има и деца,които на 2г.говорят като големи Hug

# 3
  • Мнения: 125
Леле,ще се побъркам вече от притеснение,покрай това проговаряне!!! #CrazyОколо нас всички деца говорят,дори и по-малките от нея,можеби затова така се притеснявам...

# 4
  • Мнения: 380
Аз също имам две деца, дъщеря ми на една година говореше какво ли не , за сметка на малкия, Той също много късно проговори дори все още буква  Р не я изговаря,Много се притеснявах как ще бъде в първи клас но  нещата вече се оправят постепенно, Така че не се притеснявай наистина всяко дете си е индивидуално, Е не мога да кажа че не съм се притеснявала за това но както ти казах  всичко се оправи , малко бо бавно говори но добре се справя в околният свят

# 5
  • Мнения: 430
Петя, и аз имах такива терзания. Само слушах съседските хлапета как бръщолевят на 2 години, а моето паяче казва само мама, кола, баба и тате. Изчетох 1 тон литература, която ме хвърли още по-дълбоко в отчаяние /диагнози от глухота до умствено изоставане/, свързах се и с логопед от форума и докато отлагах прегледа, Маги просто се .... отприщи и започна да говори. Това стана преди година. Тогава беше на 2г. и 7 м. За това време не само настигна връстниците си, а и доста думички на английски научи и използва без грешка. Няма никакъв проблем и с "р". Аз също като теб нямах тъпрение и все дуднех "кажи... еди кво си". А тя не ще и не ще. И аз я чувах как тайничко си нарежда думички, за които не бях и подозирала, че може да изговаря. Не я притеснявай, говори си нормално с нея въпреки, че не ти отговаря.
Ще видиш, че скоро ще се молиш за минута тишина.  Joy
О, и още едно нещо - проговарянета не става за един ден, като с вълшебна пръчица. Като пиша "отприщи" имам предвид, че всеки ден ме заливаше с нови, и нови думички и прости изречения.

# 6
  • Мнения: 644
Леле,ще се побъркам вече от притеснение,покрай това проговаряне!!! #CrazyОколо нас всички деца говорят,дори и по-малките от нея,можеби затова така се притеснявам...

Спокойно,всяко нещо по реда си  blahblah   blahblah   blahblah

# 7
  • Мнения: 882
Моята дъщеря е на възрастта на твоята.  До края на миналото лято, тя почти не казваше никакви думи, освен мама, тати, ма, ти, баба, няколко имена и толкова.
Сега обаче дърдори всичко, но все още неразбираемо. Не й спира устата.
Когато разбера какво иска да каже и когато я помоля да го каже правилно, тя го казва, но после пак си назовава нещата както си знае. Всички неща си имат име различно от истинските. Например котка е "ма", помощ е "помок", нейното име е Ради, но като я попитам кой го направи или как се казва, тя отговаря "ти" и т.н.
Не ми се иска вече да се притеснявам. Вярвам, че ще проговори правилно, макар и по-бавно.

# 8
  • София
  • Мнения: 101
Не трябва да се притесняваш. Не забравяй че децата усещат всичко, както и разбират всичко (след годинка де). Много е възможно тя да усеща напрежението ти. Просто се отпусни и не я насилвай, убедена съм че съвсем скоро ще проговори  newsm10 newsm10

# 9
  • Мнения: 2 494
Ако разбира какво и говориш и какво искаш от нея-чувала съм ,че това е по-важното.
Някой деца проговарят около  3 години Peace

# 10
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Ами с риск да стана баналана, ама трябва да се притесняваш. Заведи детето на логопед. Темата за късното проговаряне и последиците от нея е много дискутирана в другата тема за консултациите с логопед - моля прочети и ако имаш съмнения дали да отидеш вече на логопед или - можеш да ни питаш там. Но ти препоръчвам колкото по-бързо започне някой да работи с детето, толкова по-бързо ще навакса Hug

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
 nnnnina , не четеш Wink Аз доколкото разбирам, ходят от доста време.
petia74 , а защо ходите от толкова рано на логопед? Той какво казва?

# 12
  • Мнения: 2 757
И покрай нас всички говорят и се побърквам. Направо се разревавам като ги чуя в яслата даже по-малки от сина как говорят хубаво на датски, даже аз чужденката ги разбирам, въпреки, че по начало ми е трудно да разбирам детска реч. Днеска повдигнах въпроса пред даскалката за моя син - дългогодишна ясладжийка. Успокои ме в интерес на истината. Каза, че наистина Давид не говори и че има деца които говорят, но далеч не били всички и нямало изобщо за какво да се притеснявам. Отделно е 2 езиков - тя си обяснява проблема с това, направо е сигурна, че си е нормален и ще проговори нормално, дори и по-късно от другите. Вика че до 3 год възраст е нормално да проговори. Понеже аз и за хиперактивност се съмнявам и тя каза, че е виждала хиперактивни деца и Давид не бил като тях - те си били рискували живота. Чудя се как до сега не е забелязала, че и той го прави  newsm78. А може би просто го прави в рамките на нормалното, знам ли. Много ми беше приятно да я слушам и толкова искам да и вярвам ...  Praynig

# 13
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
много се извинявам Embarassed
видях че сте ходили в болницата, защо не се върнете там?

# 14
  • Мнения: 125
Миналата година през месец май,ходихме на контролен преглед при невролог(като бебе и правеха гимнастика в тази болница)и тя ни каза,4е трябва да ходиме на логопед и психолог,заради забавянето в говора и също заради хиперактивност,,,и така тръгнахме веднега!!!!!Ходихме 5 месеца,сега зимата не ходиме,но от пролвтта пак ще тръгнеме!!!Там тя се нау4и да ""седи"" около 30 минути на едно място,ина4е беше абсурд преди това да ""седне""и за 1  минута,да разглежда книжки с картинки(преди това ги късаше и хвърляше),да казва какви звуци издават определени животни,,отна4алото много пла4еше,но после ходеше с интерес.Логопедката и психоложката,казват,4е това забавяне се дължи на '''СЕНЗОРНИ НАРУШЕНИЯ"".

# 15
  • Мнения: 3 504
Привет на всички!!!!!!!
Дъщеря ми е на 2г,и 7м, и още не говори,казва около 10 думи4ки..Когато беше на 1г.и 10м,тръгнахме и на логопед,тогава дори и мама не казваше!Днес случаино я чух да казва много ясно ""виж куче,куче"",беше сама в стаята,когато я накарах да го повтори каза""иж ауау""Понякога си мисля,че нарочно не иска да повтаря думите...Незнам,много съм объркана ве4е.Изнервя се страшно много,като я карам да каже нешо,вече се чудя нарочно ли не иска или пък все още неможе #Crazy
На логопед ходихме в центъра по-церебрална парализа,но за тази година още не сме ходили!!!!!!!!!!!!!

Здрасти Петя,

и моята дъщеря не може да говори като нормално дете, вече отива към 6 г. но говорим като за 2-3 годишни. Аз също съм се питала дали не може или не иска да каже. newsm78 На моменти си мисля, че не иска, защото има думи, та дори изречение - като Аз играя го каза сама от раз, помислих, че си внушавам, но като го повторих нарочно и тя също го повтори.
Много трябва да им се говори, да им се обеснява с думи действията, които правим и да ги караме да го правят.
Много е важна и работата с логопед. Naughty Така, че продължете, не го отлагайте, както и един добър психолог също е много важен и от полза.

Сега Гери говори повечко, по е "в час" на нещата, по лесно се разбираме, виждам напредък в нея, което ни радва, но все още си има работа по нея относно психологично и неврологично поведение. Например трудно се пазарува с нея в магазин.
Всеки ден работи логопед с нея, наблюдава я. Това също си оказва влияние, за това те съветвах по-горе да продължите с логопеда.
Не губете време! Naughty
Слушай патило... знаете я приказката

# 16
  • Мнения: 125
Като и говоря ме разбира,като я накарам да направи нещо го прави,само където неможе или неиска да говори!!!!!!!!!!Също така имитира всеки и във вси4ко,много добре и на място казва''НЕ'!!!!!!Думите,които казва са..мама...тата...кака...дедо...ало...не..айде...баба...гол...,думи4ките които ги казват 1-ните!!!!!!!!!!Записах,я на детска от 1 април,така ми препоръ4а психоложката,защтото детската среда е незаменима пък ще видиме!!Определено от ходенето ни на логопед и психолог има ефект,преди беше и по-агресивна нетърпелива,сега е малко по-спокойна!!!!!!!!!!  newsm10

# 17
  • Мнения: 3 504
Ще започне да бълва думички без да очакваш, ама това пусто говорене ooooh! Whistling и аз все това се питам, как може да казва много неща, а пък други не  newsm78 Мъчи ме и мен това, гледам я всеки ден пред очите ми и се питам Защо?
Гледам другите деца и ми става тъжно, исках много да си имам момиченце, е имам го, ама се развива по-трудно и бавно. Може би е трябвало до опозная и този свят, който преди ми беше чужд, нямаше да съм jтук най-вероятно и нямаше да познавам толкова много хора, с които съм се срещнала, но поводът за нашата среща е тъжен, а това ме боли, искам да излекувам раната и търся лекарството....

А това, че те разбира и изпълнява е много важно и добре за детето и развитието му Hug

# 18
  • Мнения: 125
Rosoneri,твоята дъщеричка ходи ли на детска градина???

# 19
здравеите.и аз като пове4ето от вас имам поблем с говора при моята дъщеря .Тя е на 2г и 4м и не говори казва почти на всичко бобо.Има няколко думи които казва като бебе , мама ,ела, когато иска да каже кака тя казва а ,а,вместо бате казва само ба,по принцип тя когато иска си говори някакви неини си думи които аз не разбирам .Много се притеснявам вече.Неините врасници правят цели изречения ,а тя все още не може да каже и една дума.Моля помогнете!!!

# 20
  • Мнения: 4 585
Петя, не разбрах защо сте прекъснали заниманията с логопед, след като сте отчели положителни резултати от работата му.

# 21
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
nati, трябва да се консултираш с логопед, който работи в ранна възраст, в другата тема - консултация с логопед - съм посочила няколкото човека, който се занимават с това, ако не ги намериш, пиши ми а лични
Не отлагайте ходенетео на логопед - до тук сте загубили доста време. Това закъснение ще даде отражение не само на говоренето на детето, но и на възможностите за обучение  bouquet

# 22
  • Мнения: 15
Не се притеснявай.Щом детето разбира и прави всичко което му казваш,нещата са на добро.Когато има и съпътстващи проблеми,говорим за друго.От скоро чета "Инатът на детето",в него пише,че деца който са прекалено активни,трудно се съсредоточават,лесно се разсейват може да имат забавена реч. В детската градина би трябвало да се научи да общува.За това обаче ще са необходими около 2 месеца.

# 23
Благодаря ви за отговорите, nnnnina ще можете ли да ми дадете точните кординати на логопедите.

Благодаря.  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 504
Разгледах темата и даже бях забравила, че съм писала тук. ooooh!

От февруари до сега Герито избълва още думички. Като например - "ще кажа аз тебе" /ще ти кажа аз на тебе/ като й се карам или закачам, "ще дойда", "ставай от там", като я гушкам и й казвам, че я обичам и тя повтаря "обичам". ...
Че разбира се всичко, което й казвам, разбира, това ме успокоява. Сега от 2 дена вече получихме ББустера и й го давам /трето шише/. Дано скоро се похваля с още думички. Искам да си запушвам ушите, но да знам, че бълва и много говори. Нека да ми надува главата. Съгласна съм на всичко това, само и само да знам че всичко й е наред.

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всяко дете трябва да се гледа поотделно и макар, че някои привидно се спряват много добре и на тях им трябва внимание. Гледам да обръщам внимание и на ранно проговорилото ми детенце и на още не добре говорещето ми дете. Е това, което от малко чете и говори, не се ориентира добре например. Ама малкия е страхотен в това отношение. Просто гледам как да помогна в живота и двете се деца, но по различен начин.

# 26
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Благодаря ви за отговорите, nnnnina ще можете ли да ми дадете точните кординати на логопедите.

Моля да ми дадеш един ден да ги открия, защото ми откраднаха телефона - и сега съм като със завързани ръце

# 27
Обикновено логопедите и психолозите казват, че до 3 години е нормално детето да проговори. Ако има проблеми след тази възраст - предимно жестово общуване с много малко думи, проблеми с вниманието и поведението, е необходимо да се обърнете за помощ към логопед и психолог

# 28
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Обикновено логопедите и психолозите казват, че до 3 години е нормално детето да проговори. Ако има проблеми след тази възраст - предимно жестово общуване с много малко думи, проблеми с вниманието и поведението, е необходимо да се обърнете за помощ към логопед и психолог

Това твърдение остаря преди 10 години и сега се ползва само за оправдание от родителите и от специалисти, които не разбитират проблемите на ранното развитие на детето. Дете, коеот закъснява с развитието на която и да е част от т.нар. психомоторно развитие 3 години, за колко според вас да ги навакса, за да може да няма проблеми в училище. Практиката показва, че леко закъснение около 6 месеца се наваксва за около 1 година, а при липса на реч до 3 години newsm78

# 29
  • Мнения: 542
Мда, още повече, че говорът е само част от психичните процеси, а през тези три години се полагат основите на езиковото развитие с компонентите, които се развиват от 3-та година с все по-нарастващи изисквания. Да не говорим за общуването и проблемите в  комуникацията, които дават отражение на поведението и въобще не може да се прогнозира какво и колко ще трябва на едно дете, за да ги наваксва.
Разбира се, има и много деца, които отключват ресурс и сами настигат в развитието си връстниците, но всеки подминат проблем, може да се прояви по-късно на други нива и с подобни или различни проявления. Самото проговаряне не винаги е признак на развитие в норма - важното е как и за какво  детето го използва в общуването си.
Затова, много от понятията и фразите, които майките описват, понякога в ушите на специалистите звучат като термини и диагнози, но рядко и двете страни имат едно и също предвид.

# 30
  • Мнения: 3 504
Толкова много деца се раждат на последък и след това се появават проблемите с говора - че не говори, с развитието - че не в "норма", а има изоставане. Преди не съм забелязала, но явно защото не съм познавала проблема отвътре.

А също така се изказва и мнение, че Чернобил си дава отражението. От нашето "отравяне" на организма, сега се отразява и на децата ни.  newsm78 А дали е така, кой ще ми каже... имаше една такава песен Wink

# 31
  • Мнения: 4 451
Действително напоследък има все повече деца аутисти и такива с хиперкинетичен синдром (като моето). Аз съм химик и мен никой не може да ме убеди, че ваксините не са главният виновник за това. Те съдържат такива химически вещества в тях, почти всички влияят зле на нервната система на децата, на психиката, а и на физическите органи.
В Пловдив попаднахме на страхотна психоложка. За мен тя е цяло откритие. Пише дисертация на тема "Аутизъм" и скоро и предстои да защити докторска дисертация. Категорична е, че Мими не е аутист, а  е с Хиперактивност и дефицит на внимание. Работи страхотно с нея. Остават ни 2г. до първи клас и тя е на мнение, че ще успеем да се справим с речта до тогава.
Много късно забелязахме проблема на малката, защото тя не говореше, но разбираше. Изпълняваше заръки, сочеше с пръстче и т.н. Чак на 3,8г. хукнахме по лекари. Яд ме е, че изгубихме ценно време. Сега работим с невроложката д-р Вакрилова и психоложката (която между другото е и логопед, като втора специалност) Костова. Първата ни логопедка Ани Караманлиева даде много от себе си, научи я да прави изречения, вече доста дълги и сложни, но за съжаление неправилно построени все още, научи я да ползва предлозите (на, зад, под, пред и т.н.). И в един момент се изчерпа. Каза, че и остава да правят вече разкази по картинки, но трябва още да се усъвършенства речта. Даде ни ценни съвети и си обещахме след няколко месеца пак да започне работа с детето.
Аз понеже съм се опарила така да се каже, болна тема ми е и съвета ми е, ако детето има проблем с проговарянето на 2,5г., непременно да се потърси помощ от специалист.

# 32
  • Мнения: 2 757
Аз понеже съм се опарила така да се каже, болна тема ми е и съвета ми е, ако детето има проблем с проговарянето на 2,5г., непременно да се потърси помощ от специалист.

Според мен дори преди 2 годишна възраст ли личи дали назрява проблем с проговарянето. Но "специалистите" тук са категорични, че до 3 години нищо специално не се прави и съответно не обръщат знимание. Вече съм готова самата аз да изкарам кърс за логопед ако такъв съществува и да почна да си действам по въпроса. Въпреки че от др страна не е възможно родител да постигне същия ефект като чужд човек - най-малкото внимание не ми обръща  Close
А моят син дори не съм сигурна, че разбира като му се говори.  #Crazy

# 33
  • Мнения: 4 451
НикиФин, за жалост и в България процедират така. Когато посетихме за първи път невролог, той каза, че ако отида при педиатър примерно и детето не е навършило 3г., ще ми каже да изчакам да ги навърши. Защото това била възрастта до, която проблемите се "израствали". Но според него (невролога) трябва много по-рано да се потърси помощ, защото тогава по-бързо се наваксва речта. Тя се развивала най-бурно от 3 до 4г. После е по-трудно.

# 34
  • Мнения: 3 504
Марианка, здрасти! Радвам се да те видя тук, то другаде май не остана! Радвам се и за малката т.е. вече каката. Тази психоложка Костова познава и Гери. Едно детенце от на Гери групата ходи при нея!

Марианка, като пишеш от другата страна на гарата Wink, че живееш, от коя по-точно от към "Витамина" ли? На ул. Родопи 15 мисля беше имам близки. Ако идвам в Стамболийски някой божи ден, да знам къде да те потърся Wink Laughing

# 35
  • Мнения: 4 451
Точно от към "Витамина", ама улиците тук са ми тъмна Индия. Ти ще се обадиш като решиш да идваш. Ние често сме в Пловдив и може да се срещнем на по кафе Wink.
А Костова е една висока, даже по-скоро едра (но не пълна) млада жена с руса коса и червеникави кичури. Нали за същата говорим? Да знаеш, голяма находка е. Защо не запишеш Гери и при нея? Ние сме страшно доволни.

# 36
  • Мнения: 3 504
Точно от към "Витамина", ама улиците тук са ми тъмна Индия. Ти ще се обадиш като решиш да идваш. Ние често сме в Пловдив и може да се срещнем на по кафе Wink.
А Костова е една висока, даже по-скоро едра (но не пълна) млада жена с руса коса и червеникави кичури. Нали за същата говорим? Да знаеш, голяма находка е. Защо не запишеш Гери и при нея? Ние сме страшно доволни.

E, щом си от таз страна ще се намерим Laughing

А относно Костова, съм чувала за нея от логопедката на градината, но не я знам как изглежда. Може би е същата.

А за кафе в Пловди.. обезателно - то мина повече от година, от както се знаем, но не сме се виждали от 01.04.2006 г. - срещата ни тогава с Оля, помниш ли? Rolling Eyes

# 37
Az sa6to imam tozi problem s moa sin.Toi e na 7 godini.Xodelisme po lekari koito kazvat " ima o6te vreme"za koga.

# 38
  • Мнения: 3 504
Az sa6to imam tozi problem s moa sin.Toi e na 7 godini.Xodelisme po lekari koito kazvat " ima o6te vreme"za koga.

Здрасти, казват ти така, защото и те не знаят какво да ти кажат, не познават заболяването или проблема - по-добре е да го кажа така.

разкажи повече за детенцето, с каквото можем ще ти помогнем. На 7 годинки щом е, не мисля, че имаш време.

# 39
Zdravei,moa problem e 4e nqma koi da me razbere.Moq sin xodi na gradina pri logopedi i sam dovolna ot razbiraneto na pedagozite.Estestveno te sa oby4eni za moralna potkrepa.Toi se kazva Ivan i e straxotno dete.Toi izgovara malko dymi i gi pro4ita pravelno.Ima re6enie na TELK-te6ka ymstvena izostanalos/ereti4en variant ....No az misla 4e neotgovara diadnozata na negovoto sastoqnie.

# 40
  • Мнения: 3 504
Това, което ми казваш, според мен също не отговаря. Щом прочита думи, а ние не четем. Така наречените специалисти дават една диагноза с доста широк диапазон - както му казвам аз под една обща шапка..

Ние ще те разберем и за да ни е по лесно се регистрирай - в това няма нищо лошо и сложно Praynig

# 41
# 42
  • Мнения: 4 451
Maria-m, като влезеш в сайта на бг.мама, там някъде отгоре трябва да пише "регистрация". Кликваш на нея и си попълваш данните, които се изискват. Така става регистрирането. Успех!

# 43
  • Мнения: 3 504
Под името Форуми към БГ Мама отдолу има три правоъгълника - първия в ляво има регистрация, кликваш там и както ти пише Марианка си попълваш данните за регистрация

# 44
 Zdraveite otnovo.Az se registrirax o6te v4era tam. Laughing

# 45
  • Мнения: 1 434
Мариа след като се регистрираш   трябжа да влезеш с избраното от теб   име и парола  след това натискаш  влез и това е...дано си ме разбрала  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 504
Zdraveite otnovo.Az se registrirax o6te v4era tam. Laughing

Тогава защо излизаш с профил като ГОСТ? Трябва да си НОВАК newsm78, обнови си инфото както ти каза bluevelvet

# 47
Iskam da ka6a i na drygite kato men da imat kora6.Az vse o6e nesam zagybila nade6da.Makar i az ponqkoga da zagybvam nade6da kora6. Peace

# 48
Novak sam.Izob6to neznam kakvo da pravq.I kak da stigna kadeto trqbva.Pi6a si potrebitelskoto si ime i imel po6a no ovi.

# 49
Opitvam se da vlaza to4no tam no ovi.Kato vlqza tam mi izliza -ne sa6esvyva6to potrebitelsko ime.

# 50
  • Мнения: 3 504
трябва ти потребителско име и парола, а не мейл, мейла е за гости
ти попълва ли форма с данни за твоя профил, за мейл, кю, каква картинка да ти излиза под потребителското име ако искаш да има такава....

# 51
Sega obarnax vnemanie na mama-biueveivet.Nie sas neq sme ot edin grat.Dano nqkoi den iska da se videm i da pogovorim.

# 52
Nesam popalvala ni6to takova.Kade se namira tazi forma.Mo6eteli da mi ka6ete kade se namira.Mola....

# 53
  • Мнения: 3 504

Тук сме ти писали
Под името Форуми към БГ Мама отдолу има три правоъгълника - първия в ляво инфо център има за регистрация под квадратчетата за име и парола, кликваш там и както ти пише Марианка си попълваш данните за регистрация
Мариа след като се регистрираш   трябжа да влезеш с избраното от теб   име и парола  след това натискаш  влез и това е...дано си ме разбрала  bouquet

# 54
 [smilie=smile3506.gif]Neznam az li sam tapi4ka ili ne, no kakvoto mi kazaxte go napravix.I pa mi dava gre6ka.ty parola.ty ime.Ve4e mi pisna da pi6a nanovo imena i paroli.  smile3515

# 55
  • Мнения: 1 234
Опитай да се регистрираш с ново име и парола. 

# 56
  • Мнения: 3 504
 Погледни, в края на профила ти има ли обновови профила. след това се влиза отново, защото трябва да се рефрешнеш, ох омотах се и аз вече, като не съм до теб на компа. newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 2 351
Maria-m като влезеш във форума - погледни горе вляво.Има емблемката на Nivea Baby Вдясно от емблемката на същия ред пише начало, помощ.........., регистрация

Натисни там където пише регистрация.И следвай инсрукцийте след това.Успех!

# 58
Kogato si napi6a E-mela mi pi6e 4e e zaet ot dryk potrebitel.No az edimpat bqx tam i se registrirax.Sigorno trqbva i nqkade drygade.

# 59
  • Мнения: 1 434
напи6и    ми  име парола   и майл   дай данни  ай си   кю ако имаш  аз 6те ти направя акаунт не е проблем само след това  ще си  влезеш от твоя компютър с него 

# 60
  • София
  • Мнения: 2 351
На E-mela, който си дала са ти пратили линк, който трябва да натиснеш.Така ще си активираш регистрацията.Влез си в E-mela и следвай инструкцийте.
Ако срещаш затруднения и аз мога да те регистрирам от твое име.Тъй като не си активирала линка от пощата затова не се логваш.


Друг вариант.Направи си нов E-mel и се регистрирай с него.Той ще ти е за форума - отделно от личната ти поща.И пак по същия начин - регистрация - влизане в пощата и активиране на линка изпратен специално там за това.

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 16:47 от Катина

# 61
  • Мнения: 3 504
То това беше другия вариант, който и аз си мислих, не смейх да го предложа,

# 62
Ima edin problem ,moqta pleminiza e istrila linka.Ime-Maria-m  E-mail-stefani_kenanova@abv.bg parola-865857

# 63
  • Мнения: 1 434
Готово, регистрирах те  влез сега  в пощата си тк не ти знам паролата  и   натисни линка  от бг мама .  Паролата и името    са тези които  ти си дала  bouquet

# 64
Izvinime zabravix kod-9402260498.I otnovo blagodarqqqq

# 65
Nemoga da povqrvam kolko barzo se spravi.Ima6 edna po4erpka ot men.Xaide da se vidim.Do kraq na sedmizata sam bolni4ni.Az 6iveq v Zorniza.

# 66
  • Мнения: 3 504
 и като сте готови, кога ще видим Мими като нашите аватари с име, с пол, с публикации, с др. екстри newsm78

# 67
  • Мнения: 1 434
Ами на и аз това  чакам явно неможа да  влезе  с  паролата   утре дано да стане..  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 504
То стана историческа Wink регистрация. Дано утре стане! Praynig

# 69
Az se kazva Mariq i sam na 28 godini.Imam edno dete i se kazva Ivan.6enenasam ot 10 godini.Novak sam s kopytrite.V momenta polzvam kop. na sestrami.Rabotq i se gri6a za sina.Iskam o6te edno dete ,no me iztrax mnogo da ne se povtori tova koeto mi se sly4va ve4e 5 godini.Tova sam az.Iko iskate o6te ne6to da yznaete za men pi6ete. smile3525

# 70
  • Мнения: 3 504
Марийчеее, какво стана с регистрацията? Голяма си терца, а между другото няма значение от кой комп пишеш след като си вкараш името и паралота. Но все пак е нещо, че дори като гост се включваш тук. Peace

# 71
Zdravei Rossoneri.I az ve4e neznam kakvo stana.Trqbva da pomolq nqkoi da mi pomogne.Sega pak mi izliza porola.Ni6to nali taka pak moga da op6tyvam s vaz.Mnogo se radvam 4e podar6am vraska s nqkogo za na6ite ob6ta  bolka. Hug

# 72
  • Мнения: 3 504
Като ти иска парола, ти какво правиш - даваш ли я или... аз съм си съхранила линка със зададено има и парола и автомитично си влизам във форума чрез моята ел поща, където получавам съобщения по коя тема има писано.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 351
Активира ли си линка изпратен ти на пощата.Докато не го активираш няма да ти е активна регистрацията.Влезни си в E-mela.Би трябвало да имаш съобщение от форум бг.мама.Там ти пише натисни тук.Натиска се едни цифрички и буквички, които се оцветяват като преминеш върху тях с мишката.Те са линк.Точно тези цифрички и буквички натисни с мишката.След това при влизане във форума ще те пита за име и парола.Напиши ги и ако те пита в изкочило прозорче дали да ти запомни името и паролата - натисни да.И трябва да стане.

# 74
Az li sam tapi4ka ili ne.Tam mi izliza gre6ka(va6iq profil ve4e e akteviran) a az nesam pisala nikakav profil.

# 75
  • Мнения: 3 504
Az li sam tapi4ka ili ne.Tam mi izliza gre6ka(va6iq profil ve4e e akteviran) a az nesam pisala nikakav profil.

 Нали ти го направи Блувелвет ли беше.. с данните които си и дала  newsm78

# 76
Da tr be6e.No pak nemoga da vlqza. newsm78

# 77
  • София
  • Мнения: 2 351
Maria-mIAD  Можеш ли да пращаш E-mail.Опитай да ми пишеш на моя.Влезни си в пощата и от там ми напиши писмо.Аз се опитах да ти пусна E-mail но ми върна писмото като невалидно име.Пиши ми - да те прихвана и ще ти обясня подробно.И аз ти направих една регистрация, но не искам да пиша тук паролите ти.Ето ми E-mailа  katina1972@abv.bg

# 78
  • Мнения: 55
Zdraveite.Ve4e go napravix yraaaaa..... newsm44

# 79
  • Мнения: 55
Mami 4ybaliste za doktor Litvinenko ot Sofia. newsm78

# 80
  • Мнения: 480
да,той е лекуващия невролог на детето ми

# 81
  • Мнения: 1 434
Здравей Миме  добре дошла   за Литвиненко само хубави неща сьм   чувала а и те не са много детските  невролози  в  България  bouquet

# 82
  • Мнения: 55
Az sam xodila nqkolko pati pri nego,i vinagi me e pretypval.A az ne sam o4arovana ot nego.A samo pri nego me pra6tat tazi na6a nibrolo6ka.Sa6to i pri 4abdarov sam xodila.Toipak postavq diagnoza za koqto nebqx i 4yvala kata--xipotoni4en sindrom ,i mentalna retardak4iq. Kakvo ozna4avat tezi diagnozi. newsm12

# 83
  • Мнения: 55
Privet otnovo.Znaete li kade se namira nai xybaviq qdreno magniten rezonans osven v Stara zagora.  Thinking

# 84
# 85
  • Мнения: 4 414
Az sam xodila nqkolko pati pri nego,i vinagi me e pretypval.A az ne sam o4arovana ot nego.A samo pri nego me pra6tat tazi na6a nibrolo6ka.Sa6to i pri 4abdarov sam xodila.Toipak postavq diagnoza za koqto nebqx i 4yvala kata--xipotoni4en sindrom ,i mentalna retardak4iq. Kakvo ozna4avat tezi diagnozi. newsm12
здравей:)
може ли да пишеш на кирилица, за да те разбираме по-лесно  Peace
хипотоничен синдром означава, че има понижен мускулен тонус.
ментална ретардация е умствено изоставане.
пациентът не е длъжен да знае всичко, но затова пък лекарят е длъжен да му обясни нещата, които не знае.
за ЯМР... във Военна болница мисля, че е от най-добрите.
успех  bouquet

# 86
  • Мнения: 3 504
Zdraveite.Ve4e go napravix yraaaaa..... newsm44

Здрастиииии, радвам се, че вече всичко е наред. Не бях на линия редовно тези дни във форума и ето виж изпуснала съм новината...

Ха, честито и добре дошла отново!  bouquet

Наистина, ще е по лесно за нас да четем на кирилица. Peace

# 87
  • Мнения: 55
Привет от мен.Вече мога да пиша както трябва ура newsm44.Вие как сте?Не съм ви писала доста време.Но ще се постарая по често да пиша в форума.

# 88
  • Мнения: 1 434
Мими   ходите ли на логопед и на детски психолог или  терапевт...в  Бургас    bouquet

# 89
  • Мнения: 55
Здравейте от мен.Стискайте палци другата седмица ще минаваме ЯМР/много ме страх/ тук в Бургас. newsm17 Дъно всичко да мине добре.

# 90
  • Мнения: 1 434
Стискам  палци   всичко да мине добре Мими  пиши като   мине   всичко newsm17 newsm10

# 91
  • Мнения: 55
Благодаря за пожеланието.И аз се надявам да мине всичко добре но си мисля че няма.Защото той като види лекар побеснява и няма да могат да му сложат абукат  newsm17

# 92
  • Мнения: 8
Mami 4ybaliste za doktor Litvinenko ot Sofia. newsm78
do kolko godini e normalno da progovori6.

# 93
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
А детето,което  още не е проговорило на колко години е ?

# 94
  • Мнения: 8
на 5 години и половина и неще да говори само отделни срични казва и някой думичка но когато иска той иначе като му говориш те разбира,

# 95
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
за да не проговори до тази възраст явно има сериозна причина, което вече е нарушение на езиковото и речевотот развитие, желателно е да започнете работа с логопоед възможно най-бързо

Общи условия

Активация на акаунт