За водата и запека

  • 572
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Д-р Слънчева бебка е на 2м.и 20 дена и е само на кърма.Вода не иска да пие,а сме и с проблем при изхождането.Дали ако пе вода би могло по лесно да се изхожда и проблем ли е да я давам преди хранне защото в противен случай тя няма да пие.По колко трябвао да й давам за да не се натоварва стомахчето.Интересува ме ако искам да заместя някое хранене с вода -подсладена ли трябва да е задължително и колко грама.Трябва ли да отговаря на колическтвото кърма което пие на едно хранене напр.120мл.
Т.е.интересуваме дали изобщо трудното изхождане има връзка с това че не пие вода и задължително ли трябва да е подсладена.
В друга тема видях че сте отговорили на едно момиче по следния въпрос но нейното бебе е по малко затова ще ви питам пак за сенки под очите.От около 10 дена мисля че й се образуваха.Възможно ли е да проблем напр.с бъбреците или нещо друго.
И още нещо-възможно ли е това че не пие вода да й се натоварват бъбреците.Аз мисля че тъй като кърмата съдържа вода не е необходимо до се дава вода(но роднините не ме разбират и искам да седопитам до вас за де мога евентуално да им дам и вашето мнение като специалист).
Много ви благодаря и се извинавам за многото въпроси

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Новата тендения е при кърмещи се бебета да не се дава вода. Е, според мен това е крайност. Всяко дете е индивидуално. То само си показва. Ако Вие му предлагате вода, а то отказва явно не му е необходимо. Една голяма част от бебетата набавят течностите си от млякото.
Запекът не от това, че не пие вода. При някои бебета особено момичена има по-лениви черва, т.е. по забавена перисталтика и на фона на все още слабата коремна мускулатура се явява запек. Нормално детето се изхожда 1-2 пъти дневно, но някои 1 път на 48 часа. Ако изпражненията не са твърди, а кашави това не е запе Можете да стимулирате изхожданията като му претискате крачетат 2-3 пъти при всяка смяна на памперса към коремчето.
За сенките- при някои деа се вижда повърхностно разположени кръвоностните съдчета под очите особено при деа с по-светлакожа.
Ако детето Ви се хпани и наддава на тегло значи е здраво и нищо не трябва да Ви тревожи.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт