Отговори
# 15
  • Мнения: 154
Да ама и да се почистват, май файда няма! Аз живея до детска площадка, която се почиства много редовно от служители на чайкафарма и мога да кажа, че точно на следващия ден същата тази площадка е осеяна с хартиики , пликчета и най вече от изхвърлен през прозореца боклук  #Cussing out (иначе прилежно завързан в торбичка)  #2gunfire Да не говорим за кучетата,които се разхождат редом с децата  Angry,въпреки,че има огромна табела,която забранява разхождането на кучета в градината!!! Е какво повече да кажа ,незнам!

# 16
  • Мнения: 483
Аз живея на 500 метра от градинката "Света Троица". Същата история. Преди няколко дни гумите на количката ми бяха целите в кучешки .... Чудих се как да ги изчистя за да не вкарам мръсотия в къщи. Сега гледам, че има няколко бригади, които почистват паркчето, косят тревата, режат храстите, чистят, поправят пейките и т.н. и така трябва да бъде. Само, че колко време ще е чисто и ново...зависи от всички нас.

# 17
  • Мнения: 476
Момичета нали вече задължиха собствениците да събират "красотите" на любимците си! Не съм сигурна дали обаче законът е на местно ниво или е за цялата страна. Преди година глобиха моя приятелка, която точно излизаше с кучето си и то си свършило работата почти веднага. Не че повечето паркове не са осеяни с мини, но май и глобите не помагат, защото повечето хора разхождат кучетата си късно вечер, а тогава малкото патрули май не са на работа....

Освен това направиха райониране и всеки трябва да спазва определения парк за разходка на кучето си, но в нашия район примерно за да стигнеш до този парк е около 900 до 1000 метра, а до тогава кучето си е свършило всичко по пътя на там...

# 18
  • Мнения: 2 663
Момичета нали вече задължиха собствениците да събират "красотите" на любимците си! Не съм сигурна дали обаче законът е на местно ниво или е за цялата страна. Преди година глобиха моя приятелка, която точно излизаше с кучето си и то си свършило работата почти веднага. Не че повечето паркове не са осеяни с мини, но май и глобите не помагат, защото повечето хора разхождат кучетата си късно вечер, а тогава малкото патрули май не са на работа....

Освен това направиха райониране и всеки трябва да спазва определения парк за разходка на кучето си, но в нашия район примерно за да стигнеш до този парк е около 900 до 1000 метра, а до тогава кучето си е свършило всичко по пътя на там...

Глобата трябва да е 100лв  хората трябва да си почистват без значение в колко часа излизат.Толкова ли е трудно да сложат нещо под задните части на животното , после в пликче и в боклука....на това не може да се научи българина

# 19
  • в центъра
  • Мнения: 445
И на мен ми писна, но селянията е наесякъде и за съжаление сме безсилни срещу нея. Имам куче и винаги му събирам акито в пликче и изумявам като видя някой да наблюдава спокойно как любимеца му си върши работата насред оживен тротоар и го зарязва там  #Crazy #Cussing out Живея в центъра на София и е кошмар. Но наистина не мога да си представя какво повече мога да направя от това да почиствам след собственото си куче. Един ден направих забележка на един дядка, чието куче се изходи пред входа ни в момента, в който аз излизах от него. Опитах се да му направя забележка, не искам да си спомням какво трябваше да чуят ушите ми, честно казано благодарих се на Господ, че не ми посегна - тоя човек се оказа откровенно луд  #2gunfire
И докато все пак срещу стопаните на домашни кучета би могло да се намери форма за въздействие, какво ще правим с уличните?  newsm78 Оня ден наблядавах как един бездомен пес си вършеше работата необезпокояван в пясъчника на една детска площадка  #Crazy А него как да го спреш ???  #Cussing out

# 20
  • Мнения: X
Ние си разхождаме кучето в парка Заимов. Там е чисто, защото отдавна са определени кучешките поляни и тези за децата. Кой как си почиства не знам, но деца при кучетата не идват, както и кучетата не ходят при децата. Аз адски се дразня от хора, които си пускат кучетата по тротоари и улици, както и майки, които си мятат памперсите, където им падне. Честно казано не влизам в пререкания, защото простият и с куче и с дете, все си цапа...

# 21
  • Мнения: 476
Момичета нали вече задължиха собствениците да събират "красотите" на любимците си! Не съм сигурна дали обаче законът е на местно ниво или е за цялата страна. Преди година глобиха моя приятелка, която точно излизаше с кучето си и то си свършило работата почти веднага. Не че повечето паркове не са осеяни с мини, но май и глобите не помагат, защото повечето хора разхождат кучетата си късно вечер, а тогава малкото патрули май не са на работа....

Освен това направиха райониране и всеки трябва да спазва определения парк за разходка на кучето си, но в нашия район примерно за да стигнеш до този парк е около 900 до 1000 метра, а до тогава кучето си е свършило всичко по пътя на там...

Глобата трябва да е 100лв  хората трябва да си почистват без значение в колко часа излизат.Толкова ли е трудно да сложат нещо под задните части на животното , после в пликче и в боклука....на това не може да се научи българина

Разбира се че трябва, но очевидно не го правят! А щом и от глобите не се притесняват, значи си е до манталитет! То си е българска черта във всяко едно отношение - "те ще ми кажат как да си разхождам кучето" или "ще си хвърлям боклук където ми е кеф, къв е тоя, че да ми прави забележка". Масово е все още това мислене за жалост!!! 

# 22
  • Мнения: 1 029
За мен проблемът е не само кучешките изпражнения, но и боклуците и мръсотията, която ни залива из паркове, градинки, улици... въобще навсякъде. Омръзна ми да не мога да мина с количката по тротоарите от паркирали там коли, нито пък да пресека спокойно улицата на някоя пешеходна пътека... Но явно никой за нищо не го е грижа в тази държава  #Cussing out

# 23
 Даже още докато бях бременна си ми слех - гневно  - по този въпрос.Живея близо до пазар Красно село и да ви кажа, незная дали има по-гаден участък наоколо за разхождане на бебета. Пълно е с колички, щъкащи между прах, коли и дупки. Няма нито парк, нито градинка, която да не е в ужасен вид smile3511 направо съм бясна. Две мърляви кафета и това е част от първа зона на София. Докарват го само на данъци. Южният парк, момичета, ми се вижда прекрасен дори с кученца и боклуци...  Banghead

# 24
  • София
  • Мнения: 978
Действително положението е отчайващо.Напълно съм съгласна с мнението, че само по солидни глоби ще оправят или някоя и друга по крайна мярка. Живея на партерен етаж и зад блока ни е кошмарно , повечето от съседите ми не знаят какво е кошче за боклук. Наскоро съвсем ми беше прикипяло, когато и видях от кой етаж какво хвърля- найлонова торбичка с отпадъци. И аз съответно се принудих да падна и на неговото ниво /на комшията де/ взех торбата с боклук и му я изсипах пред врата с бележка, ако иска утре пак да си изхвърли боклука по същия начин. Ужасно ми беше писнало. За моя изненада, когато след два дни си правех поредната оборка зад блока, въпросния комшия се присъедини към мен.

# 25
  • Мнения: 2 663
Вчера разбрах нещо, с което аз лично изчепрвам темата и съм адски възмутена-Давали са по телевизията как жена спира на кръстовището на Орлов мост и изхвърля торба с боклук на сред моста!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Тази е най-вероятно майка или ще бъде майка- кажете ми според вас какво е това????????????Аз не можах да повярвам като ми го каза мъжа ми.И как никой , ама никой не е реагирал- в какъв свят с какви хора живеем?????????????????????Тази гад мръсна( моля да ме извините) заслужава някой да и тегли зверски пердах, защото колкото и да не е решение това, след като без никакво угризение може да и мине през главата подобна мисъл и дори да я превърне в реалност си го заслужава и е решение!

# 26
  • Мнения: 1 873
Проблемът не е само в София, навсякъде го има.Тъпото е, че така наречените "кучкари" са виновни.Не може да има табела забранено за кучета, а ти да го пуснеш при това най - често без каишка  #Cussing out
Съгласна съм с konstans, зашото съм виждала и майки, които правят повече боклук от самите си деца!  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 253
Ще се опитам за създам подписка по повод чистотата в парковете, защото за тях се грижи една институция, а колкото по-конкретна е целта на една подписка толкова по-лесно би могло да се реагира и да се търсят отговорните институции.
Който има опит с това как се разшуми темата по медиите или институциите моля да сподели, защото не мисля да оставя нещата така!

Приятен ден на всички и да се надяваме, че снега ще скрие поне за ден два свинщината наколо и поне привидно всичко ще бъде красиво  Simple Smile

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 12:42 от exxo

# 28
  • Мнения: X
Ще се опитам за създам подписка по повод чистотата в парковете, защото за тях се грижи една институция, а колкото по-конкретна е целта на една подписка толкова по-лесно би могло да се реагира и да се търсят отговорните институции.
Който има опит с това как се разшуми темата по медиите или институциите моля да сподели, защото не мисля да оставя нещата така!

Приятен ден на всички и да се надяваме, че снега ще скрие поне за ден два свинщината наколо и поне привидно всичко ще бъде красиво  Simple Smile

Подписката трябва да е не само срещу кучета, а срещу майки, хвърлящи памперси в храстите, тинейджъри, които хвърлят бутилки и пликове от чипсове...

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Който има опит с това как се разшуми темата по медиите или институциите моля да сподели, защото не мисля да оставя нещата така!

Това е чудесно.
Значи имаш ясна идея тази подписка от името на кого се пуска, към кого е адресирана и какви са конкретните искания написани грамотно.
Кой ще бъде координатор на инициативата, кой ще се появява в медиите и ще преговаря със съответните институции, ако се наложи.

Така ли е?

Общи условия

Активация на акаунт