Има ли смисъл?

  • 419
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте! На ден изцеждам едва по 50 мл. от двете гърди, и по тази причина сме основно на АМ. Според вас има ли смисъл да продължа да се цедя за да му ги давам тия 50 мл., в смисъл създават ли някакъв имунитет на детето?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Има Simple Smile и 10-15 мл на ден имат смисъл.
Имунитет се дава даже в 10 мл, какво остава в 50 Simple Smile
Ако си обмисляла увеличаване на кърмата - ако решиш, свиркай да мислим дружно Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 686
Всички тук ще ти зададат въпроса защо цедиш?
Бебето не иска да суче ли? Или се притесняваш колко изяжда?

Аз никога не съм успявала да изцедя повече от 10 максимум 20 мл и то след 20-30 минутно цедене и дори без да съм и дава още да суче. Просто при някои жени не става тая работа с цеденето. Детето си е най-добрата помпа.

А и не забравяй, че колкото повече АМ даваш, толкова по-малко бебето ще иска да суче от теб и кърмата ти ще намалява ли намалява, защото няма кой да я изсуче.

Но ако си твърдо решила да се цедиш - има смисъл да му ги даваш и тези 50 мл.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 424
ако слагаш бебчо на гърдата си да суче, лактацията ти ще се увеличи ( вместо да се цедиш ) - така поне знам.
иначе 20-30-40 грама - пак си е полза. Peace

# 4
  • Мнения: 2 614
Здравейте! На ден изцеждам едва по 50 мл. от двете гърди, и по тази причина сме основно на АМ. Според вас има ли смисъл да продължа да се цедя за да му ги давам тия 50 мл., в смисъл създават ли някакъв имунитет на детето?

Ивчо, винаги има смисъл, антителата, съдържащи се в кърмата, ги няма в нито едно АМ. Имам приятелки, които цедяха и бебетата им бяха на кърма до 7-8 месец. Едната изкара с цедене до 9-ия! Peace

Както момичетата са ти предложили, защо не се опиташ да поставиш бебчето на гърдата, да суче. То е най-добрата помпа. Много мами тук са се справяли с проблема. Ако искаш да премахнеш добавката, съм сигурна, че ще получиш достатъчно, изпробвани вече, съвети!
Успех, каквото и да решиш! Peace

# 5
  • Мнения: 487
Наистина можеш да спреш да даваш АМ и да минете само на кърма, стига да искаш. Но ако бебо не стимулира гърдите ти, кърмата наистина ще намалее. Количеството, което изцеждаш, не е показател за това колко кърма имаш. Ако имаш желание, съм сигурна, че ще можеш да кърмиш  Hug Успех!

# 6
  • Мнения: 390
Мисля че си заслужава всеки мл кърма  PeaceДруг въпрос е какво ти коства да ги изцедиш ooooh!
Ако имаш желание, съм сигурна, че ще можеш да кърмиш 
За съжаление не само желанието стига понякога Confused

# 7
  • Мнения: 1 691
Представям си колко е трудно, но определено си струва!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
ИМА СМИСЪЛ! ДАВАЙ ВСЕКИ ИЗЦЕДЕН МИЛИЛИТЪР!
А ако дадеш повече подробности - защо бебчо не суче, по колко пъти се цедиш, как се цедиш и т.н. и имаш желание, може да помогнем за увеличаване на кърмата, дори и бебчо да не засуче...
(ако това е причината, де)
С теб сме!

Общи условия

Активация на акаунт