маргарин

  • 1 232
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 16
Здравейте, бих искала да попитам - използвали ли сте маргарин, за попарата вместо краве масло?

# 1
  • Мнения: 6 315
Не, маргарин изобщо не купувам.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 101
От 7 мес започнах да давам попара и слагам или маргарин или масло, сега даже слагам и на макарони и кус - кус. За сега му няма нищо пък и му харесва.

# 3
  • Мнения: 887
Маргарин в никакъв случай не използвам.Най-добрият избор е зехтин или масло.

# 4
  • Мнения: 832
Маргарина е вреден и в никакъв случай не се дава на малки деца.  Naughty

# 5
  • Мнения: 2 082
не използвам маргарин-вреден е...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 345
не използвам маргарин-вреден е...

АЗ не ползвам заради същата причина,но кажете какво точно е вредно от любопитство да знам

# 7
  • Мнения: 27 524
Да, слагала съм понякога. Не мисля, че е вреден. Имайки предвид колко ужасно много вредни храни ядем... маргаринът е просто мазнина, обикновено растителна. Не се притеснявам за него и слагам.

# 8
  • Мнения: 5 790
Маргарин в никакъв случай не използвам.Най-добрият избор е зехтин или масло.

И аз така.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Не, използвам краве масло  Peace

# 10
  • Мнения: 6 164
Не съм слагала, само масло засега.

# 11
  • Мнения: 214
Sisi81, защо питаш за маргарина? Всеизвестно е ,че кравето масло и зехтинът са най- безвредните мазнини, ако изобщо може да се класифицират по този начин. Според мен, не рискувай! Naughty Използвай масло! Пък и попарата не ти е спешна все още. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 432
Да, слагала съм понякога. Не мисля, че е вреден. Имайки предвид колко ужасно много вредни храни ядем... маргаринът е просто мазнина, обикновено растителна. Не се притеснявам за него и слагам.
И аз така мисля.Ползвам понякога.Като гледам  маслата и те не са много различни от маргарина.

# 13
# 14
  • Мнения: 209
Нямам намерение да го използвам някога.

Вреден е, спор няма, всяка химия по-скоро вреди. Съгласн съм, че много от храните в днешно време са вредни, но защо след като има и по-безвредни варианти, да не намалим риска за здравето(особено щом се касае за децата).

А ето инакои причини, поради които аз лично не бих дала маргарин на детето си:
1.Съдържа консервантите Е320 и Е321, които са канцерогенни;
2.Съдържа фосфатидни концентрати, които разрушават червените кръвни телца.
3.Използваните в тях растителни масла се загряват при екстремно високи температури. Така маслата стават граниви. С никелов катализатор тази мазнина се втвърдява! Никелът е токсичен тежък метал и част от метала остава в продукта. Накрая МАРГАРИНЪТ се дооцветява БОЯДИСВА:)) и се отстраняват допълнително миризмите от пожълтялата мазнина. В процеса на оформянето на маргарина се образуват транс-мастни киселини, които са канцерогенни, предизвикват мутации на клетките. Към маргарините се прибавят ароматизатори, синтетични витамини, стабилизатори, антиоксиданти, консерванти и т.н. химически вещества, които нямат нищо общо с храната от коята се нуждае живата клетка на човека.

# 15
  • Мнения: 27 524
... които нямат нищо общо с храната от коята се нуждае живата клетка на човека.

Смея да твърдя, че почти нищо купено от магазина няма нищо общо с тази храна  Wink
В хляба има няколко Е-та, месото не е месо, за зеленчуците да не говорим, плодовете донякъде, сирене, кашкавал.... и така до безкрай. Не знам нещо да истинско, чисто и изцяло полезно. При това положение да се вторачваме точно в маргарина, като че ли той е най-голямото зло, е излишно  Grinning

# 16
  • Мнения: 209
При положение, че може да се замести с далеч по-полезните или поне по-малко вредни чисто масло и зехтин е направо излишно да се говори за маргарина.
Не казвам, че той е единствената вредна храна, но не виждам защо да го предпочитам пред гореиброените.
И все пак всеки сам си решава. Аз просто изказвам моето мнение ....  Peace

# 17
  • Мнения: 7 803
При положение, че може да се замести с далеч по-полезните или поне по-малко вредни чисто масло и зехтин е направо излишно да се говори за маргарина.
Не казвам, че той е единствената вредна храна, но не виждам защо да го предпочитам пред гореиброените.
И все пак всеки сам си решава. Аз просто изказвам моето мнение ....  Peace
Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
Не казвам, че той е единствената вредна храна, но не виждам защо да го предпочитам пред гореиброените.

За предпочитане не съм видяла някъде да се пита. А дали сме използвали. Да, случвало се е.
И свинско даваме, и яйца, и шоколад, и зрънчо, и захарни изделия, и готови сокове и нищо от тях не е по-полезно или вредно от маргарина.  Wink
С което не пропагандирам ползването му, избягвам го максимално, но ако нямам под ръка масло, мога да заместя с маргарин (грис, овесени ядки, макарни и т. н. със зехтин е абсурд  SickGrinning

# 19
# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А ето инакои причини............
Благодаря ти за изчерпателното обяснение  bouquet От известно време и аз си задавах този въпрос и да си призная не занаех точно защо не е добре да използваме маргарин Embarassed
Извинявам се, че не пиша по темата, но все още не давам  на детето си храни в които се слага мазнина.

# 21
  • Мнения: 516
Не маргарин не съм ползвала, само масло. Макар че като се замисля newsm78 колко други вредни храни ядем #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 15 219
Не. Никога не съм давала на Иво маргарин. Изобщо не купувам.
Той за първи път яде маргарин в детската градина-намазан на филия с нещо си отгоре.

# 23
  • Мнения: 270
Не съм слагала, само масло засега.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
Не. Не купувам изобщо маргарин

# 25
  • Мнения: 227
Аз слагам маргарин и не мисля че е вреден.

# 26
  • Мнения: 2 197
Никога не съм яла или използвала маргарин. Никога не бих го дала на дъщеря си.
Освен изключително изчерпателното обяснение на Gvenda мен лично и самата му миризма ме отвращава.

# 27
  • Мнения: 1 446
Не, маргарин изобщо не купувам.  Simple Smile
Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
На Тери не съм давала и не мисля да го правя,но в къщи се ползва от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт