Вие как мислите....

  • 2 573
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
ти пък от къде знаеш какво и трябва? зависи от гостито - ако са в тежест и не са самостоятелни не бих ги приела нито бременна, нито небременна. аз в края на бремеността имах нужда от разнообрасие, купони приатели - до човека си е

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ти пък от къде знаеш какво и трябва? зависи от гостито - ако са в тежест и не са самостоятелни не бих ги приела нито бременна, нито небременна. аз в края на бремеността имах нужда от разнообрасие, купони приатели - до човека си е

При мен определено не е така. На мен в момента не ми липсва разнообразие и си ме4тая то4но за малко спокойствие и по4ивка. Проблема не е в приятелката ми просто аз наистина имам нужда от малко тотален тайм аут преди събитието...  Tired

# 17
  • Мнения: 3 521
Кажи и директно, че не става..ако се нацупи не се учудвай, zа хората беz деца някои неща са нераzбираеми...и ние имаме приятели(на мъжът ми най_добрияt, поzнават се от 35 години БУКВАЛНО), които не успяха да проумеят, zащо в края на миналия януари не ми се ходи по дискотеки и zащо смятам zа неправилно да вися с 2 месечно бебе в zадимен бар...Радвай се на тишината и спокойствието преди Финале Гранде  имаш пълно право на това bouquet .

# 18
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Абе, аз да не казвам какво мисля щото не е много любезно за френдката ама айде  #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire Shocked А ти що не я пита: Ами може аз, двете ми деца и мъжа ми да ви погостуваме...да кажем....след 4-5 месеца...накрая на лятото...ей така-за 3-4 дена ако може у вас, нали... Confused Shocked Ама, че нагло същество... Shocked Shocked Shocked
Отказваш и без да ти мигне окото...на нахалство с нахалство се отговаря...
Друго, което ми идва наум е да и споменеш, че по това време на годината е много хубаво в Египет...ето Лени е била в Шарм, мнооого е яко...сега в Милано е гадно, влажно...хич не е за ваканция...Сиреч...прави се на алтава и вече ако и тогава не зацепи минаваш на горното предложение и право куме та в очи... Naughty Naughty Naughty Naughty Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Апа ако има нахалството да се обиди можеш с чиста съвест да и кажеш..."Дано и ти някой ден разбереш какво е да си бременна и пред раждането някой дето си няма грам работа да ти се изтърси на главата!!!!!"
Хич не я мисли... Peace

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За съжаление приятелите понякога са много нетакти4ни. Особено хората без деца. Аз не знам какво да те посъветвам, Щото съм от неможеЩите да отказват, фу4а много, ама накрая все се примирявам.  Confused

пп. а, сетих се, напоследък си измислям разни извинения. Според това, на което съответния 4овек би реагирал по на4ин, удобен за мен. Ангажименти, ремонти, други гости, изобЩо, каквото ми хрумне.  Embarassed Rolling Eyes

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
По този повод ми хрумна и друго неЩо да ви питам: вие, когато ходите при приятели склонни ли сте да ноЩувате при тях или предпо4итате да идете на хотел? Аз за себе си признавам,4е предпо4итам да не безпокоя никого с присъствието си и да спя навън.
Мъжът ми съЩо ми каза по повод въпроса с гостуването на приятелката ми " Ама това с преспиването у приятели май си е типи4но ваШа българска 4ерта ".
Така ли е наистина  newsm78

# 21
  • Мнения: 1 378
Предпочитам да сме на хотел.По удобно се чувсвам.Никак не ми харесва този вариант всички като сърдели в една къща.Никой не е длъжен да ти осигури комфорт , а да се лиши от своя.
Особенно ако пък има малко дете.
Много ми се иска и гостите ми да разсъждават като мен Confused
Имах гости от България и нямаше къде да ги приема в къщи.Запазих им хотел и даже го платих за 5 дни.И пак не бяха доволни.Искали у нас.Подчертавам,че не става дума за роднини.

# 22
  • Мнения: 5 475
Миленче и аз мисля като болшинството- кажи й директно,ако е приятелка на място, ще те разбере.  Peace
 Иначе за приятелите без деца и аз мисля като Феиам. Rolling Eyes
  А по отношение на последния ти въпрос - зависи от много неща- хубаво е на хотел,но и да отидеш на гости в дома на някого носи различна емоция - повече време ,прекарано заедно!Естествено става дума ,ако е желано и от двете страни  Wink
 Това обаче зависи от много неща - колко близки приятели сте,както и дали наистина има място и няма да сме взаимно  притеснени.  Peace
    newsm78 Имам приятели,които направо биха се обидили,ако не спя у тях!   Rolling Eyes
  Между другото не мисля ,че "преспиването у приятели "е само бг черта,в САЩ много хора се запознават по интернет и си гостуват взаимно,не виждам нищо лошо.  Peace
  И нещо друго ми хрумна- имала съм лош опит с близки,които дойдоха у нас и по цял ден не се виждаха - обикаляха си сами,макар,че бях на тяхно разположение,което също ми изглеждаше кофти - все едно дома ми е  безплатен хотел.  Confused
 
Така че си е въпрос на гледна точка. Peace
 
 В твоя случай обаче мисля ,че е тотално неуместно да ти дойдат гости точно в този момент!  Peace
 

# 23
  • Мнения: 3 521
По този повод ми хрумна и друго неЩо да ви питам: вие, когато ходите при приятели склонни ли сте да ноЩувате при тях или предпо4итате да идете на хотел?

Зависи от хората_имаме приятели, които биха се раzсърдили, ако отидем на хотел и при тях не ми е некомфортно да нощувам. Иначе аz предпочитам хотел в общия случай.
Лично на мен, обаче ми е много приятно, когато ни идват на гости приятели и остават zа нощувка и zакуска, но когато гостито е съобраzено и съгласувано и от двете страни, ясно че, ако съм в твоето положение, или ако детето е нераzположено нощуването у дома "гори" Wink

# 24
  • Мнения: 11 314
Миленче, и аz в общия хор.
Надявам се само да  реагира по въzможно най добрия начин. С проявяването на раzбирането не zнам дали ще стане, щом няма деца. Дано  Peace
На другата ти питанка.
При гостуване zависи как се раzберем. Мен ми се е случвало като на Джорджа да ми се сърдят ако искам да ида на хотел.
Ама от гости до гости има раzлика. Имам една  случка от преди 6 г, която ми е zа обица на ухото. Малко след като се роди Мирел, приятелка на майка ми, женена тук, пожела да ни дойде на гости, хем да ни честити, хем да се види с мама. Мъжа ми им предложи да плати хотела, те не, ще спят у нас.
Добре....
Обаче бях неприятно сюрприzирана, като пристигнаха. Водеха си песа с тях. Shocked
Беz да ни кажат.
Песа съответно ни припика килима в спалнята.
Аz се държах въzпитано, доколкото ми поzволяваха силите.
Като си отидоха дадох килима на химимческо, но не и бях споменала zа таzи иzдънка на животинчето.
Такива ми ти работи стават по белия свят.

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
MAk Дирокс-ка съвсем друга песен ще запееш като се видите . какво пък толкова - де да знам . ще доидат хората за 2 дена . инглизки подаръци ще донесат на момите ти Simple Smile . ще те повеселят и ще си заминат . после ве4е като си с 2 -те моми4ета няма да те притесняват . пък ако те притеснява къщната работа - храна от ресторанти .. като доидат им казваш да се оправят сами  и толкова . аз съм от хората дето не знаят как да отказват и  никога не бих " натирила " своя приятелка .. малко или много това обижда (независимо колко е разбран 4овека ) .съжалявам 4е мнението ми е обратно на мнозинството изказало се тук , но така смятам аз . да по4ива6 с приятели е най-хубавото нещо ..да не говорим ако са истински разбрани приятели .
 аз съм от тези дето ходят на гости с преспиване ..какво пък толкова .. колко народ е спал у дома и ще спи , колко бира ,водка и вина са изпити и приказки изприказвани . сигурно си е 4исто славянска 4ерта  ма  пак не го разбирам - да отида на гости и да дам 150 евро за хотел като с тези пари например мога да купя супер подарък за донакините . аз така и така ги " притеснявам"  Rolling Eyes

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз ли4но мисля,4е ноЩуването при приятели е "оправдано" само тогава,когато габаритите на жилиЩето го позволяват. Ако имам къЩа като тези по американските филми със стая за гости,баня за гости и пространството е достатъ4но,така,4е да не се наруШава прайвъсито на никого мисля,4е нямаШе е да ми е проблем да посреЩам гости с преспиване.
За мен специално 120 кв.м ц 2 бани ,в които живеем са малко недостатъ4ни  newsm78

# 27
  • Мнения: 664
За първия казус нямам какво ново да добавя, май всички са на едно мнение. На мен обаче ще ми е неудобно да откажа на близка приятелка, просто съм си такава.
Аз за гостите с нощуване, ами ние живеем в 30кв.м. и въпреки това една от най-добрите ми приятелки ми е идвала на гости с нощувка, а бяхме и с малко бебе, има и по-важни неща от удобството.

# 28
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
миленски, и аз с различно мнение от хора!
казваш единствена, която си поканила на сватбата си и поддържаш връзка с нея. това предполага, че сте много близки?
освен това ще дойде за 3, 4 дена...може да й е домъчняло, да иска да сте заедно и да те чувства толкова близка, че си мисли за варианта ако ти каже, че ще ползва хотел ще й се обидиш.
и сега за мен, аз  не обичам много да ми се нарушава мира и спокойствието у дома, легла, закуски, обяди, вечери...трябва да  мислиш не за 4, ами за още толкова дето има една дума по няколко пъти на ден. точно затова уважавам хората тук и на други цивилизовани места по света, където за тях е важно да се обадят предварително за кафе, където поканата за вечеря е планирана месец назад.
но, когато има хора, на които държа и смятам, че ще си изкарам приятно и в хубава компания тези правила не важат.
при мен тези хора са много малко, така че  предпочитам да ги имам близо до себе си, хора, които ми знаят и кътните зъби и всички настроения и не се пристисквам да бъда на всяка цена само любезна. Simple Smile

имам приятелка на 200км оттук. тя няма възможност да идва насам, но на мен като ми домъчнее и палим колата, моя човек много ми угажда Laughing
винаги отиваме за през деня само или с уговорката, че ще спим на хотел, и на двамата ни е по-хубаво да си имаме свободата и да не притесняваме никого, но никой не ни пуска, защото си изкарваме страхотно и обикновено едно денонощие не ни стига за да се наприказваме.
така че, аз мисля така - зависи от това колко е специален и важен за теб този човек за да можеш да направиш този компромис  Grinning

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
MAk Дирокс-ка съвсем друга песен ще запееш като се видите . какво пък толкова - де да знам . ще доидат хората за 2 дена . инглизки подаръци ще донесат на момите ти Simple Smile . ще те повеселят и ще си заминат . после ве4е като си с 2 -те моми4ета няма да те притесняват . пък ако те притеснява къщната работа - храна от ресторанти .. като доидат им казваш да се оправят сами  и толкова . аз съм от хората дето не знаят как да отказват и  никога не бих " натирила " своя приятелка .. малко или много това обижда (независимо колко е разбран 4овека ) .съжалявам 4е мнението ми е обратно на мнозинството изказало се тук , но така смятам аз . да по4ива6 с приятели е най-хубавото нещо ..да не говорим ако са истински разбрани приятели .
 аз съм от тези дето ходят на гости с преспиване ..какво пък толкова .. колко народ е спал у дома и ще спи , колко бира ,водка и вина са изпити и приказки изприказвани . сигурно си е 4исто славянска 4ерта  ма  пак не го разбирам - да отида на гости и да дам 150 евро за хотел като с тези пари например мога да купя супер подарък за донакините . аз така и така ги " притеснявам"  Rolling Eyes

Хулиган4е,ами как да ти кажа.Основните моменти са няколко:
1) ба4ках до края на 8мия месец и ако ти кажа,4е ве4е съм на предела на силите си не знам дали Ще е достатъ4но образно.Излизам сутрин в 6,30 и се прибирам ве4ер в 18,30. Разправям се с дете,къЩа,гладене,пране,готвене,вси4ко сам сама. Лягам в 23,30 и умирам. Единственото ,за което си ме4тая е по4ивка,спокойствие и релакс Щото после дето викаШ ти с двете моми сигурно съвсем Ще ми се стъжни  Crazy
2) мъжа ми не споделя концепцията със спането по хорските домове и колкото и да му е приятна моята приятелка знам,4е Ще се 4увства дискомфортно.
3)въпросната ми приятелка не може никак да се оправи сама ако се наложи.Не говори езика
4) тя като дойде тук не мога да я държа два или три дни по цял ден в къЩи а от друга страна не мога и да се метна на колата с големия тумбак и да тръгна да я разкарвам по света и у нас за да не ску4ае и да види туй онуй
5) какво би станало ако колкото и да е абсурдно ( но не и невъзможно ) тръгна да раждам докато тя е тук Мъжа ми кой по_напред трябва да гледа : мен,детето,нея,4е и майка ми,която трябва да пристигне скоро  #Crazy
Аз то4но за това попитах дали според вас си е наШа,типи4но българска 4ерта момента със спането у приятели  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт