ЗАхранване

  • 1 799
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте Мамита, искам да Ви питам днес взех каши4ки на HIPP оризова и Фризокрем зърнена каша с 5 плода,с коя е по-редно да запо4на захранването,мисля ве4е да го запо4вам,защото проявява интерес към нашата храна.До сега беше на смесено хранене,та мисълта ми е как да приготвя коли4ество за една,две лъжи4ки,като на плика пише смес за 200гр.Моля помогнете на невежите,колко дни да давам и какво после да въвеждам,моля за по-подробни отговори,много се страхувам от това захранване, непрекъснато ровя в Библиотеката,дайте и вашите съвети.Благодаря на вси4ки,които ще ми отговорят!Изобщо съм се шашнала.Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 881
Захрани с оризова, после въведи плодовата. Сложи 1-2 мерителни лъжички каша и сипи вода до желаната гъстота. Като за първи път не я прави гъста, нека е с гъстотата на нектар  Grinning

Няма нищо притеснително, успокой се Hug

# 2
  • Мнения: 212
Я спокойно! Не се шашкай толкова! Според мен е по-добре да поизчакаш със захранването, но ако вече наистина си го решила... Peace Аз захраних първо с оризова. Слагах по една лъжичка сухо вещество в шишето с кърма. Но ако искаш да даваш с лъжичка, си разтвори мъничко количество в малко водичка. Кашите до ден днешен на око ги приготвям. Направи я по- редичка като за начало. Горе- долу като млекце. Постепенно можеш да сгъстяваш, като ги прояде. И не бързай да увеличаваш количеството! Давай по една -две лъжички поне седмица- две! Но не давай зърнената каша на Фризокрем все още! Naughty В нея има глутен. А и плодове, мисля- дори цитрусови. Започни с оризова или ориз и царевица на Фризокрем! Другата я запази за по-нататък! И все пак, що не изчакаш още един месец поне?

# 3
  • Мнения: 729
Започни с оризовата каша.Аз я правя на око.Сложи 1 лъжица от кашата и после наливай топла вода по малко докато стане кашичка.Първия ден дай 1-2 лъж. втория 3-4 и така докато достигнете количество за 1 хранене.Тогава заместваш храненето в 17ч.След като мине седмица от захранването с каша можеш да захраниш с зеленчуково пюре-картофено.Даваш първо 1-2 лъж. после 2-3 и така докато заместиш обедното хранене.След това в картофеното пюре добавяш съвсем малко морков след това тиква и т.н. Когато започнеш захранване даваш 1-2 лъжици след което дохранваш с мляко.Дано съм била ясна ако има нещо питай пак.Успех и не се притеснявай няма страшно само трябва да внимаваш за обриви и др. странични реакции.   bouquet

# 4
  • Мнения: 6 164
С оризовата е правилно да се почва (макар, че аз захраних с тази с 5-те плода)

# 5
  • Мнения: 887
Захрани с оризова, после въведи плодовата. Сложи 1-2 мерителни лъжички каша и сипи вода до желаната гъстота. Като за първи път не я прави гъста, нека е с гъстотата на нектар  Grinning

Няма нищо притеснително, успокой се Hug
Точно така мисля и аз.

# 6
  • Мнения: 119
Как да не се притеснявам, добре,4е сте вие тук в този форум,,само тук намирам разбиране за късното захранване.Вси4ки майки около мен ме мислят за луда ,всеки ден ми се хвалят какво били давали на тяхните бебета,все една аз нещо не съм добре,педиатърката и тя ме гледа,като 7 лева на цяло,когато ходя на консултация.Върха на сладоледа беше сега в петък,когато ходих на моя брат в София на гости,малката взе,4е се изрина(от топлото),но аз като се притесних да не е нещо сериозно и снаха ми взе,4е извика тяхната лекарка тя педиатър Д-р Шамановска.Е тази жена ме направи луда след като разбра ,4е не давам нищо друго на детето освен мляко,такава лекция изнесе на мен,мъжа ми,брат ми,племенницата,4е те взеха да ме приемат,като "4удовище",мъжа ми даже много й се върза.Тя зна4и от тези пъп4ици,които се бяха ве4е скрили изкара,4е понеже е само на мляко в организма се е предозирал,бебето е много дебело с двойна гушка,трябва да мине на диета,разширено стомах4е,но имало на4ин да се оправи да не е дебело,като се запо4не спешно захранване,имало шанс,направи ми схема,като вклю4и в нея вси4ко-каша, пюре и сок.Изобщо не приемаше моите аргументи,които бях 4ела тук,наре4е тези форуми с абсурдни имена,имаше странна теория за млякото,щом към него детето няма алегия зна4и към никоя друга храна няма да има,около 2 4аса ми изнася лекции без да се съобразява с моето мнение>Тя беше правата ,а аз някаква там където си няма друга работа,си мъ4и детето само на мляко,като то имало нужда от много други храни.Луда ме направи!Аз реших полека лека да захраня малката,заради това се обръщам с молба към вас как става това и да ми давате съвети,а такива лекари,като нея под път и над път,само дето с мъжа ми малко се скарахме.Много съжалих,4е я извикахме,не завиждам на мамите,които са при нея,тя не търпи второ мнение.Благодаря Ви за търпението,4акам още помощ,благодаря!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 634
Изобщо не и се връзвай на тая педиатърка-има лекари които определено не знаят какво говорят-бебето да се предозира от мляко-е такава глупост не бях чувала.
Не се притеснявай от захранването изобщо-щом четеш библиотеката на форума значи всичко е ок.
Можеш да започнеш с оризовата каша-най-добре ми се струва-но моят съвет е да изчакаш детето да навърши поне 5 месеца. Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ама изобщо не се връзвай на такива лекари, които по-далече от носа си не могат да погледнат. Товае твоето дете и ти ще решиш кое е правилно и  кое не е. Поздравления, че до сега си устояла на толкова много отрицателно отношение.
Относно захранването- започни с оризовата каша, тази с многото плодове я остави за по-късно. Като правило се започва с един вид храна и ориовата каша е много добър избор. Не е необходимо да направиш цяло количество от 200 гр, започни с една лъжичка каша и я разтвори в толкова АМ/кърма колкото да получиш необходимата гъстота. Нека да е малко по-гъсто от мляко. Дай новата храна с лъжичка, а не в шишето, защото освен с храната е необходимо да запознаеш бебо и с новия начин на приемането и. Давай кашата постепенно за около седмица и нещо да достигнеш до цялото количество с което да заместиш едно хранене, обикновено следобедното. Когато бебо свикне с новото и естествено няма отрицателна реакция можеш да въведеш на обяд и зеленчуково пюре. Например картоф - също по 1 лъжичка. Успех и няма нищо страшно, скоро сама ще усетиш кое как се прави и ще си доста по-уверена в захранването  bouquet

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
..... Не се шашкай  Wink ... моя го захранвам от скоро  и от ошашкване забравих да почна първо с оризовата каша  Crazy ....ама то пък нямаше никъкъв проблем и вече сме на зеленчукови пюрета и ги яде с голяма охота  Peace
Почнах  с малки количества и следях  дали ги харесва и как се изхожда. Посто бебо само ще си покаже , почни постепенно  Simple Smile

# 10
Аз захраних на 4 мес.Ето на това му се вика ранно захраннване.щом не си привържаник на ранното,захрани на 6 навършени,бебето ти не е ли на 4мес.?То друго захранване няма-м/у 4 и 6,и след навършени 6,когато се захранва по-смело,с4ита се 4е стомаха ве4е е готов за твърда храна.Това по въпроса за,,шашкането,,

# 11
  • Мнения: 4 621
Оризовата каша е най-подходяща за захранване. Слагаш 1-2 лъжички и наливаш вода, като определяш гъстотата на око.  След  известно време можеш да започнеш със зеленчукови и плодови пюрета Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета аз съм още далеч от времето за захранване, мисля да изчакам още 2 месеца, но започнах да се интересувам и искам да питам защо е добре да се почне с оризова каша newsm78 и още нещо - моят мъник е със запек, а оризът и той май запича и при това положение ако почна с нея няма ли да стане страшно положението с акането. Ако да с какво да започна, за да му се нормализира акането?

# 13
  • Мнения: 28
    Е, ние почнахме кашите преди 1 месец, т.е. на 6 месеца, така че няма нужда да бързаш. А и относно това с каква каша да се започне, малката първо яде бананова каша с 11 витамина на Слънчо. Чувала съм че за стартирането на кашите е най- добре да се започне с именно такава- бананова, защото децата най- лесно и бързо възприемат вкуса на банана. Правих я точно по описанието на опаковката и на нея много й хареса- става гъстичка но тя предпочита по гъстите храни, редките ми ги плюе.  newsm32
   Незнам вашето мнение за българските каши какво е, но т.к оттогава ядохме и на Хумана и на Милупа, сега сме на Алете банова с някаква зърнена култура, смело мога да кажа, че като миризма и като вкус най й допадна Слънчото.
  bouquet
   Ако съм успяла да ти помогна бих била много щастлива.
   
   

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
И аз бих ти препоръчала оризовата каша, ако държиш да захраниш с каша, ако ли не спокойно може да започнеш с картофено пюренце.

Общи условия

Активация на акаунт