въпрос за училище кога е cut off date в различните щати

  • 646
  • 8
  •   1
Отговори
Искат да забавят дъщеря ми с цяла година, защото е родена октомври, а тук във Флорида записват децата родени преди септември. Не знам дали е по-умна или по-глупава от дете, родено един месец преди нея, но определено е доста по-висока за възраста си и смятам, че ще страда в клас с деца, родени една година след нея, затова казах на мъжа ми, че съм готова да се преместим в друг щат с по- късна cut off date. Моля ви помогнете ми със съвети какво да правя

# 1
  • Мнения: 2 253
В Илинойс тази дата е 31-ви август.(Не е ли така за цяла Америка,или..)Така делят децата тук,не на набори,както в Бг.

# 2
  • Мнения: 994
при нас в Тексас е 1.09. на моята приятелка синът й е на 6.09 роден, едър, умен и любознателен, но не го пуснаха по-рано. моят син живот и здраве също ще тръгне по-късно, защото е през ноември.
в класа на големия ми син повечето деца са големи - половината са с рожден ден преди 31.12 - не мисля че оказва някакво влияние.
мисля че в някои североизточни щати cut off e 1.10 .

# 3
  • Мнения: 192
В Ню Йорк е 12/31.  В Кънектикът е 8/31. 

Обади се в месния скул дистрикт и попитай дали могат да тестват детето ти и да го плейснат в по-горен клас или да го пуснат по-рано на училище.   Не се задоволявай да говориш само със секретарките, а искай среща със супериндентънта на скул дистрикта -- лична.   Те имат интерес да има заинтересовани родители в областта им и няма да ти откажат да се срещнете... 

Имай предвид, че доста американци искат да забавят децата си поради ред причини лека форма на  ADD, липса на фокус етц, и имат обратния казус -- оставят децата си с по 1 година...

Успех!  Пиши да ни кажеш какво е станало. 

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
при нас е 1 септември, но по желание на родителите могат да запишат дете родено до края на октомври ако то покаже на тест или интервю или там каквато е процедурата, че е готово за училище. само че моят син и това не му помага - като избра да се ражда чак в края на ноември, ще има да му плащаме още една година прискул  #Cussing out...

# 5
  • Мнения: 3 491
При нас е 1 октомври. Не е даже до щат разликата, до ниво училищен дистрикт е.  Може би не е необходимо да се местите чак в друг щат. Погледни на съседните дистрикти кога е cut-off date. В Ню Джърси има и такива, където е 1 ноември. Ако искаш, си наемаш жилище там за един срок, после прехвърляш детето в оригиналния дистрикт. Ако е почнало вече предучилищна, ще продължи предучилищна, не могат да го върнат назад.

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 05:55 от блажка

# 6
  • USA
  • Мнения: 2 136
Интересно,мисля че в Калифорния са по набори newsm78,може и да греша...Дъщеря ми е родена на 11 окт. и нямах проблеми при записването в киндерг.На моя приятелка момиченцето тръгна  първи клас на 5г. и 5м.!!!Питах я защо и тя ми каза,че и правили тест и била готова,защото ходила 2 години в някакъв jewish preschool,целодневен и там били много напред с материала.Истината  по-скоро е,че киндер е до 11:30,а 1-ви клас до 3 п.м.,а на нея не и се занимава много с детето.Значи си има начини. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 777
В Илинойс тази дата е 31-ви август.(Не е ли така за цяла Америка,или..)Така делят децата тук,не на набори,както в Бг.
В Илиноис е 1 септември.Синът ми е роден на 3 септември и за два дена загуби цяла година.

The Board of Education, in compliance with the requirements of the State of Illinois, will maintain kindergartens for the instruction of all children who are residents of the District and who have reached the age of five (5) years on or before September 1 of the year of school enrollment.

# 8
  • Мнения: 2 253
Така де..аз си обаждам тази дата,понеже на едни приятели детето е родено на 31-ви,та винаги когато стане на въпрос,спрягаме тази цифра ...Надявам се ,не съм създала кой знае какво объркване   Grinning...

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 13:19 от ТинаХрис

Общи условия

Активация на акаунт