Момичета (момчета), видяхте ли това?

  • 1 278
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
бебе Samuel Alexandre Armas (на френски)
официален сайт на английски

Забележка според общото искане: Не гледайте тези снимки, ако сте чувствителни към операционни сцени  Wink

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 12:28 от cleoven

# 1
  • Мнения: 4 451
Може ли да преведеш мъничко, че не разбирам нито един от двата езика. Embarassed

# 2
  • Мнения: 545
Накратко, бебето Samuel Alexandre Armas е оперирано на 21 седмици в матката на майка си. Страдало е от т.нар заболяване на гръбначния стълб spina bifida. Докато др. Joseph Bruner (USA) го оперира, то изважда ръката си и хваща пръста му. Фотографът е запечатал този момент.

Рефлекс или желание за живот, всеки го приема, както иска, но това не прави снимката по-малко красива...

Бебето е родено без заболяване и днес се чувства добре... Peace

Магическо, нали??  Shocked

# 3
  • Мнения: 292
Мен ме потресе Praynig
Ти да не работи6 в zдравопаzването да гледа6 спокойно това и го намира6 *маги4еско* аz едва го иzдаржах...

# 4
  • Мнения: 3 521

аz бих го нарекла рефлекс Wink, но е приятно да zнаеш, че детенцето вече няма проблеми  bouquet.

# 5
операцията е магическа, ама снимчиците можеше да ги спестиш - има много бременни майки в този форум, нека да се съобразяваме

# 6
  • Мнения: 66
това не е ли същото бебенце, за което наскоро писаха, че се е родило, съвсем мъничко и миниатюрно и все пак живо!!!

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Леле, страхотно!!!!! Останах  Shocked като видях миниатюрната ръчичка  Heart Eyes

niani, не, не е същото бебенце. Онова беше момиченце, и не беше стояло в матката за операция, а беше родено преждевременно  Peace

Иначе cleoven, можеш да сложиш най-отгоре един червен надпис да не гледат хора със слаби сърца, било то бременни или не  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 195
Това е невероятно!  Shocked А как точно е било оперирано бебето?

# 9
  • Мнения: 545
Тази операция е направена още през 1999 година...
снимки на Самюел като по-голям

# 10
  • Мнения: 847
Клео ,наистина е невероятно !!!!
Хубаво е да знаеш 4е медицината е напреднала толкова много !

# 11
  • Мнения: 3 478
В местния ни вестник я имаше тази статия със снимката миналата година. Направо е невероятно!

# 12
  • Мнения: 811
страхотно.спомням си,когато го даваха по тв.още тогава ме впечетли и разчуства,снимката е жестока.хич не ми е гадно ,като я гледам,даже напротив.
  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 914
има много бременни майки в този форум, нека да се съобразяваме

 да, моля те предупреждавай ... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 7 091
Направо невероятно! Аз не знаех, че правят такива операции?! Колко дечица могат да бъдат здрави въпреки спина бифида!!! Направо не мога да повярвам!
Да са живи и здрави, тези които ги правят да помагат на дечицата, които имат нужда и дано по-малко дечица имат нужда!

Самуел прилича на пиленце, което е показала ръчичка от черупката си  Grinning Grinning

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 01:35 от Tandoori

Общи условия

Активация на акаунт