Смелостта да продължиш

  • 1 322
  • 11
  •   1
Отговори
Реших и аз да споделя това, което ми се случи, надявайки се да получа подкрепата на хора, преживели подобни сътресения в живота си.
Омъжена съм за чужденец от година и половина, а от година вече се преместих да живея при него. Имахме много трудна и изпълнена с проблеми четиригодишна връзка. Бяхме разделени за 1 една година, която аз преживях много трудно, защото бях вклюбена в него. Но се възстанових. Той се върна и така стигнахме до идеята за брак. В началото всичко беше много прекрасно, но постепенно се натрупаха проблеми (главно финансови, тъй като той отказва да работи , а се занимава с търговия, от която само губи средства), а после и все повече скандали и т.н.
Преди 3 месеца разбрах, че съм бременна. Това стана докато бях сама в България. Съобщих му го по телефона, а той ми заяви, че мислел да се разделим. Бях потресена. После, когато се върнах, разбрах, че в деня, в който съм му съобщила тази новина, е изпратил емейл на друга жена, обяснявайки й се в любов.
И така, след много трудни разговори, пред мен се оформя възможността да остана да се боря сама. Реших да задържа детето. Намерих и работа. Знам, че ще ми е трудно сама в чужбина, но се надявам да намеря сили. Моля се само да се оттърва от гнева и болката.....

# 1
  • Мнения: 2 863
Ако искаш да продължиш, в  същност казваш, че вече си го решила е наложително да се освободиш от гнева и болката.
Иначе  рано или късно ще прехвърлиш тези си чувства макар и подсъзнантелно към детето си. Взела си решение да го запазиш, Забрвяй го тоя мъж, кажи си,  че поне едно хубаво нещо е напарвил за Теб-  ще си имаш детенце и продължавай нататък.
Кураж явно имаш, за това ти пожелавам  сила да надмогнеш чувствата си.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Няма какво да те надъхвам, че ще ти е лесно. Не става дума толкова за физическата умора, която е голяма когато човек се грижи съвсем сам за едно бебе. По-скоро за бурята от емоции, които се изпитват към генетичния материал на детето и това, че понякога негативите се прехвърлят и върху детето....А не бива Naughty Но ако си убедена, че това е най-правилния път за теб ще намериш начин да преодолееш всичко! Казвам го като човек, който донякъде е успял да го направи.....
Дано да успяваш и финансово да се справяш, което не е никак маловажен проблем. Дано и в страната, в която си да има по-добра социална политика към самотните майки та живота поне малко да ти е по-лек.
Успех и кураж! Hug

# 3
  • Мнения: 23
Здравей мила, това в коя страна се случва. Мен ме интересува по принцип един германски татко, който не е женен за мен, но е признал детето, каква издръжка е длужен да ми дава или ако живее в българия е според българските закони

# 4
  • Мнения: X
Кефя се аз като видя толкова силна и уверена бъдеща майка. Силна и уверена, защото такава ми звучиш от постинга ти. Когато аз бях на твое място, бях много по-спихнала и разлигавена - а всъщност по-скоро бях ужасно уплашена.
Много ми харесва как си изложила нещата. От постинга ти ми стават ясни няколко неща. Първото е, че си куражлийка.  Wink Второто е, че си помислила и до някаква степен уредила финансовата част, която бих казала е първостепенна.
Емоционално нещата улягат, гневът минава по-бързо, отколкото някога си си представяла, че ще стане, ядът изчезва постепенно, когато животът ти влезе в релси, когато се сблъскаш лице с лице с проблемите и видиш, че те всъщност не са непреодолими, нито дори са толкова страшни, колкото преди са ти изглеждали, когато разбереш, че никога няма да си сама, когато видиш, че въпреки, че нямате татко под ръка имате много други хора, които оценяват труда и самосиндикалните ти усилия и казват - аджеба - дай да й дадем едно рамо. Тогава и ще разбереш, че макар че сама носиш отговорност за малкото същественце, има и друга хора, които им дреме. Когато видиш, че им дреме много повече, отколкото на генетичния материал, тогава и се разочароваш в максимална степен от него и дори не можеш да го мразиш, разбирайки колко по-надолу той стои от тебе.  Grinning Когато видиш как добре се справяш сама, ставаш все по-самоуверена, горда и .. - доволна, че има моменти, в които успяваш да си щастлива.
При мен нещата се промениха, когато видях двете очички. Докато бебето е още в корема ти изпитваш страх от неизвестното - незнам  - поне при мене беше така, после стана по-лесно. Ето ти още една надежда.  Simple Smile
Горе долу така ще се отървеш от гнева и болката. Повярвай ми - това наистина се случва. Не казвам, че става бързо. Но докато се усетиш, животът ти ще е различен. Е, лошото е, че тогава започваш да се чудиш защо си търпяла, губила време с този човек и защо всъщност си се тормозила, чудиш се в кой точно момент си изпуснал нишката и нещата са се оплескали. Отдаваш го на лошия си късмет и липсата донякъде на житейски опит и тогава си пречистен.
Виждаш ми се куражлийка - мисля, че ще се справиш доста добре с грижите за малкото. Пък и - виж колко сме много - всички тук се справяме. Няма неотгледано дете - човек се старае да се грижи за него възможно най-добре - това е задължение не само на самотните майки, но и на семейните такива.
Мисли, че идват по-добри дни.   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 327
Не мисли за него, ,за другата, за миналото, за това какво е можело да бъде ако... Мисли за бъдещето, че те чака едно малко създание, което ще се нуждае от теб и ще те обича.
Не можеш да промениш това, което е станало. Можеш да избереш обаче бъдещето.

# 6
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
  Историята много ме накара да се замисля за близки неща в моя живот. newsm12 Weary     Всъщност не е страшно да продължиш, но ако си съвсем сама, ще ти бъде трудно. Страшното идва, според мен не толкова от житейската трудност, а от безразличието на бащата и нежеланието му да помогне или с една дума, не иска да поеме отговорност.  #Crazy #Crazy Виждам, че няма желание да работи, а само с търговия се препитава. Позната история. Сега в БГ ли се намираш или си при него?
Извинявам се за любопитството. Желая ти много сили и вяра!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 425
... Няма неотгледано дете - човек се старае да се грижи за него възможно най-добре - това е задължение не само на самотните майки, но и на семейните такива.
Мисли, че идват по-добри дни.   bouquet
  Peace

# 8
  • Мнения: X
Страшното идва, според мен не толкова от житейската трудност, а от безразличието на бащата и нежеланието му да помогне или с една дума, не иска да поеме отговорност. 
Е, отговорността е еднолична понякога, за съжаление. Няма да се самоцитирам, но когато видиш отговорност към твоето дете от хора, на които хич, ама хич не им е работа  Thinking - тогава ти просветват много неща.

# 9
Blagodarya vi za podkrpata na vsichki, koito mi pisahte. Naistina e ot ogromno znachenie da vizhdash, che ima i drugi kato teb! Mnogo me stopliha dumite vi i sym vi priznatelna.
Po vyprosa kyde se namiram - sega sym v Belgium i v razlichnite dyrzhavi imat razlichni zakoni, osiguriavshte izdryzhkata ot strana na roditel.

Otnovo vi blagodarya!

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Каси, не беше толкова зле колкото описваше на времето!
бешие все още влюбена - иначе си беше смела за трима - щом обичаше онзи Wink

# 11
  • Мнения: 3 161
Имаш моята подкрепа! Много се надявам наистина да намериш силата да продължиш! Страхотно си формулирала темата си - значи търсиш именно тази сила, а нали знаеш, ако почукаш, вратата ще се отвори...

Общи условия

Активация на акаунт