Кърмене `на поискване` или абсолютен хаос

  • 1 882
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 704
Моля някой да ми обясни що за чудо е това .. то бива кърмене `на поискване` ама дребната бие всякви рекорди  Rolling Eyes реве за манджа примерно след около 2 часа и аз си викам `гладно е` и давам.. да, ама не .. суква 3-4 мин., после подъвче още няколко и е заспала дълбоко.. след 15-20 мин пак същото.. после пак и така .. ако не и дам - реееев до небето, обаче щом засуче и се трупясва все едно я дрогирам с тая цица, а не я храня.. и така се гнявим по цял ден.. направо ще пощурея .. ето кво правим днес (имайте предвид че се храним по 15-20 мин от едната гърда и после същото от другата т.е. в най-добрия случай около 30-40 мин):
7:00 - 10 мин и се отнася.. оставям я
8:00 - 5-10 мин, пак заспива.. пак я оставям
10:20 - почват се 40 мин. неуспешни опити да я нахраня през които тя предимно спи, ако си взема манджата - се сепва и реееев, давам пак - лапа и заспива  
11:00 - вдигам я, събуждам я и благополучно успява да се нахрани
13,30 - пак яде 20-30 мин. УРА
15:30 - почват се пак опити да я нахраня.. дърпа 2 мин, заспива, аз дърпам - тя реве, пак давам - заспива и така 1 час.. накрая заспива  
сега вече е 17 ч. - още спи  Rolling Eyes
тия номера са от 2-3 дни, същото и нощем  

все си мился, че 2 часа са достатъчно време да е огладняла - още повече че се буди с рев и ИСКА да яде, захапва лакомо.. и след малко заспива  Rolling Eyes  какво да направя?! преди и спяща си сучеше активно - сега нищо не прави.. даже ме плюе по няколко пъти и като усети, че е изпуснала зърното се стряска и реве да и го дам пак  Imp  разбирам да ме ползва и за залъгалка, но след като е време за ядене - от какъв зор ще го прави?!

и дали не се обърква все пак защото часовете за ядене постоянно варират както дойде.. т.е. дали не се буди за ядене по навик например около 15 ч. въпреки че не е гладна и примерно е яла пред час - два..

извинявам се за дългия постинг, но исках да е ясно за какво става въпрос.. помагайте, че съм се видяла в чудо  Confused

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Майчицееее....при вас е лудница!  #Shocked

# 2
  • Мнения: 1 383
Това хранене на поискване наистина е пълен хаос. Аз бях много надъхана по темата, но като ни изписаха опитах 3-4 дни и реших че това не е живот. Първо, никога не знаеш защо плаче. Второ, нямаш никакво време за себе си - да легнеш да поспиш, да планираш нещо. Трето, но може би най-важно - бебето е неспокойно. Аз не съм за някакъв суров режим, но все пак през първия месец трябва постепенно да се създаде някакъв.От това, което пишеш ми се струва че наистина те ползва за залъгалка.  Вземи се в ръце и я вкарай в пътя.

# 3
  • Мнения: 3 777
Ами не знам как е при другите, но на мен още в началото няколко лекари ми казаха, че бебо ще ползва циците ми освен за храна и за залъгалки, да не го оставям да ги ползва за залъгалки.

Днес си купих една книга в която пише същото и още, че ако даваш гърдата на бебето когато не гладно, а просто за залъгалка ..ще го препиша:

" Щом майката дава на бебето си да яде само когато излъчи сигнала глад, тя му помага да си изгради единствено представите за глад. И ако на всички сигнали от негова страна майката отговаря с покана за хранене, тя пречи на детето да направи разлика между желанието си да яде и другите желания"

НЕ КАЗВАМ, ЧЕ ПРИ ТЕБ Е ТАКА . Само споделям какво прочетох.

Защото и моя син се буди, плачка, хапе си ръцете. Но се оказа че огладнява средно на 3 часа и само тогава се храним. През останалото време, иска да го нося на ръце и да разглежда, да си говорим и от два дена плаче когато иска да заспи и всъщото време му е интересен света около него.

Да добавя, че се кърмим на поискване, като той си е направил сам режим на около 2 и половина 3 часа.

# 4
  • Мнения: 1 629
Не мога да дам съвет, но мога да споделя моят опит. В началото, когато реших да кърмя на поискване, ситуацията беше подобна. С времето бебето само си изгради режим и все още си кара по него - суче на около 3 часа.
Трябва много търпение, мисля. А и аз не съм будила Климент за сукане - когато иска - тогава.

# 5
  • Мнения: 1 586
На мен това поведение ми се струва съвсем нормално за двумесечно бебенце. Бебетата са различни - някои от първия си ден сами заживяват на режим, други си изграждат някакъв режим доста по-късно. И моето бебе се държеше така "безрежимно" и "хаотично" първите месеци, но това беше единствения правилен начин за него - от режима първия месец направихме нулево наддаване. За бебето гърдата задоволява всяка нужда и най-вече нуждата от мама - чувството за сигурност и спокойствие.

Разбира се, ако решиш, че това вече не ти понася, бебето ти е достатъчно голямо, за да почнеш да го приучваш към някакъв режим. Правилният начин според мен е да продължиш както и до сега да откликваш на нуждата му от сукане, независимо дали тази нужда е глад, утеха, общуване, удовлетворяване на сукателния рефлекс и пр. Ако ти е уморително и отегчително непрестанното кърмене, завържи си детенцето в един шал пред гърдите - на една уста разстояние Simple Smile Така вярвам всички ще сте доволни.

Успех каквото и да решиш!:)

# 6
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Slunce

Защото и моя син се буди, плачка, хапе си ръцете. Но се оказа че огладнява средно на 3 часа и само тогава се храним. През останалото време, иска да го нося на ръце и да разглежда, да си говорим и от два дена плаче когато иска да заспи и всъщото време му е интересен света около него.

Да добавя, че се кърмим на поискване, като той си е направил сам режим на около 2 и половина 3 часа.


е то и ние бяхме така до преди няколко дни  Rolling Eyes ...
а как преценяваш, че огладнява средно на 3 часа след като будене, рев и хапане на ръце не е показателно за глад?!  Confused
мойта почне ли да си хапе ръцете е озверяла от глад  Shocked

# 7
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Andrea$
На мен това поведение ми се струва съвсем нормално за двумесечно бебенце. Бебетата са различни - някои от първия си ден сами заживяват на режим, други си изграждат някакъв режим доста по-късно. И моето бебе се държеше така "безрежимно" и "хаотично" първите месеци, но това беше единствения правилен начин за него - от режима първия месец направихме нулево наддаване. За бебето гърдата задоволява всяка нужда и най-вече нуждата от мама - чувството за сигурност и спокойствие.

Разбира се, ако решиш, че това вече не ти понася, бебето ти е достатъчно голямо, за да почнеш да го приучваш към някакъв режим. Правилният начин според мен е да продължиш както и до сега да откликваш на нуждата му от сукане, независимо дали тази нужда е глад, утеха, общуване, удовлетворяване на сукателния рефлекс и пр. Ако ти е уморително и отегчително непрестанното кърмене, завържи си детенцето в един шал пред гърдите - на една уста разстояние Simple Smile Така вярвам всички ще сте доволни.

Успех каквото и да решиш!:)


абе не е работата в това дали ми понася или не .. просто не мога да я нахраня като хората и това ме изнервя... като знам, че е сукала няма и 10 мин, естествено като ревне пак предлагам с надеждата, че вече ще яде.. а тя ми заспива ..  и след малко естествено пак е гладна  Rolling Eyes глава ме заболя от притеснения и сметки кога, как и колко е яла..  Sad

# 8
  • Мнения: 3 777
Давам му да сукне, ако заспи значи не е гладен, а просто едно от останалите. Само че в този случай се буди след 10 минути.
Свикнала съм вече и го разпознавам безпогрешно. усещам и кога кърмата ми е по малко на предно хранене и тогава знам че ще яде след 2 часа, а не след 3.

# 9
  • САЩ
  • Мнения: 323
Абсолютно съм съгласна с Andrea$ - нормално поведение на двумесечно бебе. Sleep cycle-a им е кратък, при голям човек е около 3 часа, на двумесечно - 20-30 мин. Сутрин искат да сучат много начесто (биологично обусловено, за да стимулират лактацията), а следобед поразреждат. Просто ти очакваш нещо, а действителната ситуация не отговаря на очакванията ти. Това не значи, че нещо не е наред.
Виж пак статията от Воо "Не може да е гладно, то току-що яде" на 2 страница.

# 10
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Mags

абе не е работата в това дали ми понася или не .. просто не мога да я нахраня като хората и това ме изнервя... като знам, че е сукала няма и 10 мин, естествено като ревне пак предлагам с надеждата, че вече ще яде.. а тя ми заспива ..  и след малко естествено пак е гладна  Rolling Eyes глава ме заболя от притеснения и сметки кога, как и колко е яла..  Sad

 
Ами точно се опитвах да ти кажа да се откажеш от сметките, за да не те боли глава Simple Smile Слагай бебето в шала на гърдата и да се оправя Simple Smile То си знае кога колко иска и дали от глад или от кеф да суче. Щом това ти понася, няма какво да се чудиш толкова по въпроса аз глада.

# 11
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Slunce

Свикнала съм вече и го разпознавам безпогрешно.

Mags и при мен имаше подобно объркване преди седмица. Тогава бебо беше на гърда почти непрекъснато през деня, в резултат на което започнах да си втълпявам че кърмата ми нама лява, че не кърмя правилно и т.н. Почнах да психясвам ...
В крайна сметка се вгледах в реакциите му при  и сега правя разлика кога е гладен и кога изнервен и има нужда от внимание.
Ние също се кърмим на поискване с интервали 2-4 часа. Не го будя, изчаквам сам да си поиска. Понякога през деня прави дори паузи от 5 часа, но  за сметка на това нощем яде по-често.

# 12
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Slunce
усещам и кога кърмата ми е по малко на предно хранене и тогава знам че ще яде след 2 часа, а не след 3.


 Shocked  Shocked  а стига бе..  искам и аз така Wink .. я кажи как става тоя номер?!

# 13
Цитат на: tsveti7
Това хранене на поискване наистина е пълен хаос. Аз бях много надъхана по темата, но като ни изписаха опитах 3-4 дни и реших че това не е живот. Първо, никога не знаеш защо плаче. Второ, нямаш никакво време за себе си - да легнеш да поспиш, да планираш нещо. Трето, но може би най-важно - бебето е неспокойно. Аз не съм за някакъв суров режим, но все пак през първия месец трябва постепенно да се създаде някакъв.От това, което пишеш ми се струва че наистина те ползва за залъгалка.  Вземи се в ръце и я вкарай в пътя.
   А най-хубаво е като имаш достатъчно кърма - храни се за около 20 мин.,заспива за 3-3.5 часа, буди се "по часовник", няма колики....И двете ми деца бяха такива /момче и момиче/. Но за сметка на това,като намалее кърмата - олеле, майко!Настъпва не стачка, ами БОЙКОТ - не ще и не ще!...Така, че ....да са живи и здрави - този период отминава бързо и се забравя бързо! newsm53

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Andrea$
На мен това поведение ми се струва съвсем нормално за двумесечно бебенце. Бебетата са различни - някои от първия си ден сами заживяват на режим, други си изграждат някакъв режим доста по-късно. И моето бебе се държеше така "безрежимно" и "хаотично" първите месеци, но това беше единствения правилен начин за него - от режима първия месец направихме нулево наддаване. За бебето гърдата задоволява всяка нужда и най-вече нуждата от мама - чувството за сигурност и спокойствие.

Разбира се, ако решиш, че това вече не ти понася, бебето ти е достатъчно голямо, за да почнеш да го приучваш към някакъв режим. Правилният начин според мен е да продължиш както и до сега да откликваш на нуждата му от сукане, независимо дали тази нужда е глад, утеха, общуване, удовлетворяване на сукателния рефлекс и пр. Ако ти е уморително и отегчително непрестанното кърмене, завържи си детенцето в един шал пред гърдите - на една уста разстояние Simple Smile Така вярвам всички ще сте доволни.

Успех каквото и да решиш!:)


Подкрепям на 100%.

# 15
  • Мнения: 117
Късметлийка си ти.  Simple Smile  Твоето поне заспива, докато моето искаше да спи само на гърда. Щях да бъда много щастлива, ако имахме вашият режим.  Wink

Ако сериозно, то поведението на твоето бебе е абсолютно нормално, за 2 -месечно кърмено на поискване бебе 2 часа между кърменията е много даже. Смисъла в  кърменето на поискване е не да гледаш часовника и да се чудиш кога трябва да яде, а да гледаш бебето си. Бебето търси гърдата на мама много по-често отколкото когато е само гладно. Bulb

Ако разбираш руски ето ти статия точно по темата http://www.lalecheleague.org/Lang/rus45min.pdf

# 16
  • Мнения: 338
Магс, при нас е същата хава, на моменти не ми остават сили и имам чувството че малкия никога няма да си направи режим.
Опитах да го храня по часове ,но сърце не ми дава да го гледам как реве, май ще я карам така.
Дано поне да правим най-доброто за малките:).

# 17
  • Мнения: 7 106
Хей, Mags, много малко е останало още, душа  Grinning !Почти всички бебоци, до края на третия-началото на четвъртия месец си правят някакъв задоволителен за майката режим Wink  (те и преди си го имат, ама мама не е съгласна с него Grinning ). Между другото, това което описваш си е много нормално.Ние също бяхме точно така.Нали знаеш какво най-много обичат да правят бебетата - да сучат.И ако не ползва биба, не пие от шише, тя естествено ще си задоволява това желание на гърдите на мама.Сега е доста студено на вън, за разходки не става, така че няма за къде да бързаш.Защо да не задоволиш това желание на малката си кукла.Щом като захапвайки гърдата тя се успокоява и заспива блажено, защо да и отнемаш това щастие? Знаеш ли колко бързо ще се изтърколи това време и после с носталгия ще си спомняш за тези моменти.Знаеш, че тези моменти са кратки, като почнете захранването кърменията едно по едно ще отпадат и накрая ти ще и даваш гърда, тя вече няма да иска Neutral Face
Значи в тази ситуация има два вариянта, които можеш да приложиш.Първият е да се опиташ да я държиш максимално будна докато суче (пощипване, масажче на раменцата и гръбчето, често оригване), за да може тя да изсучи по-голямо количество мляко и да не търси толкова често гърдата (макар че това не е много сигурно).
Вторият е да оставиш нещата така както са и да се довериш на думите ни, че съвсем скоро всичко ще се промени.Природата ще го промени.
Има и един трети вариант, но аз не бих ти го предложила - да се опиташ на сила да и вкараш някакви ориентировъчни часове на хранене.Аз този вариант не го харесвам хич Crossing Arms .
Успех мила, стискам палци да имаш време съвсем скоро за повече почивка.

# 18
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Shali
Значи в тази ситуация има два вариянта, които можеш да приложиш.Първият е да се опиташ да я държиш максимално будна докато суче (пощипване, масажче на раменцата и гръбчето, често оригване), за да може тя да изсучи по-голямо количество мляко и да не търси толкова често гърдата (макар че това не е много сигурно).
Вторият е да оставиш нещата така както са и да се довериш на думите ни, че съвсем скоро всичко ще се промени.Природата ще го промени.
Има и един трети вариант, но аз не бих ти го предложила - да се опиташ на сила да и вкараш някакви ориентировъчни часове на хранене.Аз този вариант не го харесвам хич Crossing Arms .
Успех мила, стискам палци да имаш време съвсем скоро за повече почивка.


Ами първия вариант - не става.. малката страшно се нерви като я закачам докато е на цицата.. гърчи се, скрибуца, плюе нервно зърното и после трескаво го търси без въобще да отваря очи и пак засуква по същия начин т.е. без да яде... като беше по-мъничка ставаше, но вече не
По третия - няма да опитвам дори.. ориентировъчен график мога да се опитам да направя само за спането, но за яденето просто ми се струва ужасно жестоко да я карам да реве от глад половин час, само и само за да е по график Rolling Eyes  
Оставам с надеждата, че нещата скоро ще влязат сами в някакъв ритъм... и без това виждам, че тия дни беба е страшно нервна и афектирана от външния свят - явно и това оказва влияние.. понякога изглежда като уплашен заек направо, как да и откажа `залъгалката` Confused

# 19
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Mags
... и после трескаво го търси без въобще да отваря очи и пак засуква по същия начин т.е. без да яде...


Това на мен ми говори, че тя просто търси контакта с теб и това е начина, който най-добре я успокоява. Просто продължавай в същия дух. Тя в момента има нужда точно от това.
Като те слушам/чета, все едно слушам за моята Ева. Беше по същия начин. До към края на третия си месец живееше буквално в ръцете и на гърдите ми. А сега знаеш ли колко са редки тези моменти. Това е, вслушвай се в сигналите и и нещата ще се наредят сами скоро.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Mags аватара ти е много сладък! Пу, пу!

Кърменето с Мая до към третия месец беше нещо такова, каквото ти описваш. После сама си установи някакъв режим, приблизително тричасов и се научи да суче много скоростно. Максимум 10 минути и е нахранена.
Надявам се скоро да миряса шошето ти и да си изгради  по-човешки режим на ядене. Наслаждавай се на настоящите моменти, може после да си липсват. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 1 704
Мерси момичета .. успокоихте ме  Laughing  Laughing за пореден път  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 38 475
Mags i az bqh taka no reshih i pochnah da se cedq i da davam po 100ml na qdene i taka hem znam kolko e qlo bebeto hem i to ne pravi pauzi po-malki ot 2 chasa. Zashtoto kato suche i zaspi sled 5-10min sama mojesh da se setish che ne poema poveche ot 20-30ml i si ostava gladno ...i nervno Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 673
dilqnka, кърменето си е кърмене и мисля, че си постъпила неправилно като си избрала варианта цедене - хранене с шише само и само да знаеш, че е изпило бебето точните милилитри.
Изцедена кърма се дава само при условие, че бебето има проблем (напр. липса на сукателен рефлекс) или отсътсвие на майката от къщи.
Ако искаш да кърмиш успешно те съветвам да започнеш слагането на бебето на гърдата докато (ако) не е твърде късно.

# 24
  • Мнения: 781
Цитат на: Erica
Майчицееее....при вас е лудница!  #Shocked

не само при тях и при нас е същото Imp само че не от два три дни, а по принцип Neutral Face все се го обяснявам и с коликите и как по този начин се успокоява, ама... Confused
Магс, аз вече се примирих/или полудях Crazy / и все си го обяснявам с поредния период, който просто ще отмине Praynig Хаос, хаос, ама важното е бебо да си наддава и да е спокоен-това е Wink

# 25
  • Мнения: 1 704
Цитат на: ralitza03
Магс, аз вече се примирих/или полудях Crazy / и все си го обяснявам с поредния период, който просто ще отмине Praynig Хаос, хаос, ама важното е бебо да си наддава и да е спокоен-това е Wink


аааа наддава си момата - 1350 кг за втория месец, при положение, че първия беше качила само 750 гр и педито ме караше да я дохранвам  Rolling Eyes  Rolling Eyes  добре, че има нет и форум та естествено и се озъбих да си гледа работата и резултата е налице.. оня ден 3 пъти я мери и не можеше да повярва, че е само на кърма  Twisted Evil така че, явно хаоса се отразява добре на бебоците, пък ние ще си мрънкаме Laughing в крайна сметка - никой не ни е карал насила да ставаме майки Wink

# 26
  • Мнения: 781
Цитат на: Mags
Цитат на: ralitza03
Магс, аз вече се примирих/или полудях Crazy / и все си го обяснявам с поредния период, който просто ще отмине Praynig Хаос, хаос, ама важното е бебо да си наддава и да е спокоен-това е Wink


аааа наддава си момата - 1350 кг за втория месец, при положение, че първия беше качила само 750 гр и педито ме караше да я дохранвам  Rolling Eyes  Rolling Eyes  добре, че има нет и форум та естествено и се озъбих да си гледа работата и резултата е налице.. оня ден 3 пъти я мери и не можеше да повярва, че е само на кърма  Twisted Evil така че, явно хаоса се отразява добре на бебоците, пък ние ще си мрънкаме Laughing в крайна сметка - никой не ни е карал насила да ставаме майки Wink

Браво на вас - шампиони сте направо #Milti Пожелавам ви все така да си наддава принцесата /много е сладка Heart Eyes /  и ти да удържаш фронта с кърменето че доста се поизмъмчи...Успех:)

# 27
  • Мнения: 2 655
Виж тази тема тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5354&highlight=
и нашата АЛИСИА беше същата. Ползваше ме и ме ползва за всичко /манджа, залъгалка, преспивалка, биберон, водичка, лечение на хълцука и т. н./, но ще си направи режим. Потърпи още малко и си повтаряй, че това е най-доброто което можеш сега да направиш за нея.
Знам, колко е трудно и тежко, особено ако си сама /и аз бях по цял ден сама/. Повтаряй си също, че това време на сладкото цокане никога няма да се върне.
КЪСМЕТ!
И дано имаш повече помощници наоколо.

# 28
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Pela

КЪСМЕТ!
И дано имаш повече помощници наоколо.


нямаааааам  newsm45  ако имах щях просто да си лежа в леглото с бебето, да чета книжки, да лекувам хълцука и хич нямаше да ви досаждам с подобни теми  #Puppy dog
ама нали трябва и нещо да се свърши.. а нашта се приспи на цицата и като я оставя после - вряяяяяяяя.. все едно я колят  ooooh!
както и да е .. нямам избор..  явно всичко друго ще почака.. още някой и друг месец Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Mags
Цитат на: Pela

КЪСМЕТ!
И дано имаш повече помощници наоколо.


нямаааааам  newsm45  ако имах щях просто да си лежа в леглото с бебето, да чета книжки, да лекувам хълцука и хич нямаше да ви досаждам с подобни теми  #Puppy dog
ама нали трябва и нещо да се свърши.. а нашта се приспи на цицата и като я оставя после - вряяяяяяяя.. все едно я колят  ooooh!
както и да е .. нямам избор..  явно всичко друго ще почака.. още някой и друг месец Rolling Eyes


Аз пак да кажа за оня шал Simple Smile - детето вързано пред гърдите и ти си домакинстваш.
И аз бях сама, но късно научих за тази благинка. Иначе със сигурност щях да я ползвам Simple Smile В повечето време четях в леглото  или висях на компютърса с бебе на гърдата, а понякога и вършех някаква работа, държейки я с една ръка, ама тя беше лекичка Wink

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
...Което става и с кенгуру, за който не иска/не знае как шал.

# 31
  • Мнения: 1 704
Ами ще пробвам .. до скоро хич не и беше удобнов него, но вече държи главичката стабилно и може би ще е по-търпелива да се поносим така..

# 32
  • Мнения: 1 586
да, и с кенгуру става, но тези кенгура, в които бебето може и да лежи излизат доста по-скъпи от шала...
А между другото, последните седмици гледам из квартала една мама, която извежда бебето си на разходка в такъв шал (може и детско чаршафче да е Wink ) - облечено с космонавтче и даже вързано правичко, като в кенгуру. Много приятно впечатление ми направи.

# 33
  • Мнения: 2 051
Ох, Магс, нямам време да чета всички отговори, сигурно ще ти повторя неща, но да пиша за твое успокоение. Тези хаотични хранения няма да са вечни. Някъде до към навършване на 3 месеца са най-силни. После бебетата заякват и започват да изсукват повече като посягат към цицата малко по-рядко и се очертава някъкъв техен ритъм на хранене.
Споко, още малко ще сте така.

# 34
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Андреа,да не живееш случайно в Младост Simple Smile Защото по описанието на мамата с бебето в космонавт и шала като детско чаршафче най-вероятно съм аз Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 586
Цитат на: hedra
Андреа,да не живееш случайно в Младост Simple Smile Защото по описанието на мамата с бебето в космонавт и шала като детско чаршафче най-вероятно съм аз Mr. Green


Да ти кажа, колко пъти се каня да те питам да не си от форума Wink Вчера ви мернах с таткото и баткото с шейната на Бедрока Simple Smile Следващият път ще ти се обадя!

Общи условия

Активация на акаунт