фоликулярен яйчник?

  • 2 435
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
сега най-новото : десния ми яйчник вместо да се пукне фоликула на 14я ден -си остава в киста и се налага да пия противозачатъчни (диане -35).Пия 1 месец-пукне се.Но на 14я ден като се образува нов-неще да се пукне и пак си остава като киста.Пак противозачатъчни.При това нараства в големи размери и не може да се пукне с инжекция.
Нещо не виждам как ще забременея. Пак омагьосан кръг. Какъв е смисъла да се правят опити като не се пука фоликула и съответно не може да се отдели яйцеклетка Sad
 Cry

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 18:03 от edno_momiche

# 1
  • Мнения: 741
И аз имах същия проблем.Пила съм и противозачатъчни,и хормони и какво ли не и също се бях отчаяла.Но сега съм вече в 5 месец,така че нищо не се знае.Стискам ти палци и при теб нещата да се развият така!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 914
Посети лекар гинеколог-ендокринолог /може би е СПКЯ/
Не е толкова страшно - забременява се  Grinning

# 3
  • Мнения: 7 716
Пука се с медикаменти.

# 4
  • Мнения: 420
Позата история.

Но фоликула не е само един, а повече - природата се е погрижила за няколко възможности - някои се пукат, други не.

Шанс винаги има, дори когато това ти изглежда невъзможно.
 
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 272
Може би с по-висока доза Прегнил ще се пукне Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 405
И аз имах такъв проблем по едно време, ама тогава още не исках бебе и затова много - много не му обръщах внимание и кистите си изчезнаха. Пих някакви хормони, ама не си спомням вече какво  newsm78
Споко, всичко ще бъде наред, всяко нещо има начало и край, нали  Hug

# 7
  • Мнения: 1 291
след като ходих доста дълго време на гинеколог които ме въртеше на шиш, сега отидох в клиниката на щерев.Там ми казаха че еъпреки че имам доста голям фоликул, мога да забременея.Да не взимам нищо 6 месеца и ако дотогава не стане ще ми правят цялостни изследвания.6 месеца.Не ми е ясно обаче като имам този голям фоликул -как по точно ще забременея като не се пука изобщо.голям е 3, цяло и нещо така каза предишната лекарка

# 8
  • Мнения: 1 817
Ако не си сигурна, че имаш доверие на лекаря, при който си, отиди и потърси още едно мнение! Thinking
Ако пък мислиш, че е прав, тогава почакай 6 месеца и виж какво ще се случи  Naughty. Аз съм имала също овулаторни кисти и те се пукат от самосебе си и изтичат с цикъла  Hug. Когато жената е млада, това е нормално. Много често тези проблеми се решават след като роди веднъж, което означава, че е напълно възможно да забременееш! newsm10
Успех!

# 9
  • Мнения: 1 291
проблемът е че при мен фоликула изобщо не се пука.Въпросъте може ли като имам фоликул да забременея или първо трябва да се спука за да има бременност

# 10
  • София
  • Мнения: 35 914
проблемът е че при мен фоликула изобщо не се пука.Въпросъте може ли като имам фоликул да забременея или първо трябва да се спука за да има бременност
Трябва първо да се спука фоликула.
Иначе яйцеклетката остава вътре и няма как да стане оплождане и имплантиране.
    

# 11
  • Мнения: 1 291
Тогава защо ми казаха че въпреки че имам доста голям фоликул, мога да забременея.Да не взимам нищо 6 месеца и ако дотогава не стане ще ми правят цялостни изследвания.6 месеца.
нищо не разбирам Sad(((((((((((((((((((9

# 12
  • Мнения: 420
Колкото доктори - толкова и мнения.
Въпрос на късмет е да попаднеш на този с правилното мнение в твоя случай.
Ако не си сигурна какво правиш, иди при друг лекар.

# 13
  • София
  • Мнения: 35 914
Консултирай се с друг лекар

# 14
  • Мнения: 1 817
Консултирай се с друг лекар!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт