Храни се по цял час?!

  • 1 239
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!
Имам питане относно храненето и ще съм много благодарна за всякакви насоки, съвети и идеи.
Беба се храни изцяло с АМ на интервали от около 3 часа (плюс-минус един час). Използваме шишета Авент с най-малката биба. Проблемът е, че храненето при нас продължава по цял час, а понякога и повече.  Tired Тя заспива на шишето, а щом я сложа в леглото, писва гладна отново. Опити за разбуждане като пощипване, оригване, говорене - водят до съвсем краткотраен ефект. Смяната на памперса върши работа, но пък не прибягвам до този вариант, защото така повръща много от погълнатото. Много редки са случаите, в които си изяжда всичко за 20-30 минути. Ако я оставя, или се получава едно безкрайно заспиване-мрънкане-ядене-заспиване и така чак до следващото хранене, или пък заспива непробудно (вероятно от глад и умора) и проспива следващото ядене.

Та...  newsm78 ... Моля за всякакви мнения и съвети - първо нормално ли е това, второ как да подходя, за да забързам процеса? Възможно ли е проблемът да е в шишето и ако да, към коя друга марка бихте ме насочили?

# 1
  • Мнения: 1 264
И ние бяхме така в началото. Калоян се хранеше по минимум 40 минути, а често и по един час. Имах малко кърма и се дохранвахме с АМ. Докато се хранеше и заспиваше непробудно, като го оставя и на петата минута вече плачеше, защото е гладен. Тогава ползвах каучуковите биберони на Нук. сега пак сме с Нук, само че силиконови. Но проблемът не е в бибероните. Аз пробвах да дам от друг с по-голяма дупка и първо се даваше, второ след като си изяде млякото (за около 15 мин) повърна много.
Постепенно започна да се храни по-бързо и сега вече хапва за 10-15минути, а все още сме на най-малкия размер биби.

# 2
  • Мнения: 649
виж тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162751.msg3176907#msg3176907


нормално е, бебчето е още много малко и се изморява... като порасне малко- ще се храни по-бързо  Peace

# 3
  • Мнения: 6 164
Криси беше същия, никой не ми вярваше, че яде толкова дълго, докато не го видеше с очите си. Не е проблема в шишето, такова си е детето. И на 4 месеца си беше същата работа, много досадно беше за мен. С хранене през 3 часа и с цял час ядене все едно по цял само ядяхме, ако не ядяхме, се преобувахме Laughing познато, но търпи, ще мине. Крис се оправи като се "запозна" с лъжицата и започна да яде твърда храна, тогава започна и да изсмуква шишето като вакуум-помпа. Пожелавам ти да стане по-бързо при вас!  Wink bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И дъщеря ме на тази възраст се хранеше по 1 час. Но пък аз я храних на поискване и не съм следила после дали проспива ядене или не. Сега вече си хапва млякото за около 10 минути. Спокойно, с времето бебче ще заякне, няма да спи по толкова много и ще си хапва по-бързо.  bouquet

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
нормално е това  Grinning вие сте още мънички ...... после ще  се наяжд за 10ина мин. и ти отново ще си в паника защото ще си мислиш че малко яде  Laughing Laughing
Тук във форума има мн. теми поразрови се и притесненията ти ще изчезнат  Peace

# 6
  • Мнения: 4 428
Абсолютно познато  Grinning Поради тази причина и не можахме да се кърмим кой знае колко, защото сучехе мнооого вяло и заспало. Само дето аз съм пробвала да я събудя и с миене на лицето с вода, но при нас и това не помагаше  ooooh!
Оправи се към 3-4 мес. Макар, че и на 4-5м един път ми се случи да заспи по време на ядене вече с пюрета. Заспа на стола  hahaha  Crazy
Иначе тя и сега продължава да си яде АМ на две порции с по 30 мин интервал между тях. Поне свикна пюретата да ги яде наведнъж, каквото ще яде от тях, че иначе...
Така, че ще мине и този период  Grinning

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Същото беше и при нас.Лекарката видя ,че бибероната на Авент и идва твърда и аз взех най-обикновено шише на Камера с което доста я улесних.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря много за отговорите. Всъщност... основното ми притеснение е дали изяжда достатъчно и дали не остава гладна... при норма от 110-120 мл тя едвам изцоква по 100 с триста мъки, а често пъти и по-малко. Дано кантарът на консултацията покаже, че всичко е наред.

# 9
  • Мнения: 109
Ние сме на почти 7 м. и до скоро бяхме така-докато я хранех с шишетата на Авент.Смених ги с обикновени на Камера и си реших проблема-просто те са по-меки и по-лесно беба изцоква млякото, а иначе се изморяваше и заспиваше по средата.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Опитай да смениш биберона с каучуков на Чико, с широката основа 0-4 м. По- мек и по прилича на гърда Simple Smile Но не се притеснявай дали млякото и стига....нормите са доста относителни... Голямата ми дъщеря преди време при норма 110-120 мл изяждаше по 70-80 и пак си наддаваше нормално. Следи детето..... Успех и спокойно! От прекалено вглеждане в детайлите няма кой знае каква полза, само се притесняваш! Личен опит!:)

# 11
  • София
  • Мнения: 3 249
Северина, благодаря ти много за успокоението! Както и на всички останали момичета.   bouquet

Днес ще взема шише Камера и някакво на Чико да пробвам с тях как ще е и да видя дали й е трудно сукането от Авент или по принцип й е трудно сукането  newsm78

# 12
  • Мнения: 115
Дано да е от шишето и да си решиш проблема.И ние в началото бяхме така. Първите три месеца се кърмихме и ядеше по час, час и половина. Беше някакъв кошмар. Като минахме на АМ от шишета на Авент адеше по половин час. Сега е на 6 месеца и изпива млякото за 10 минути.

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
ами бебето ти е толкова мъничко, нормално е! Peace

# 14
  • Мнения: 8 917
В началото и ние бяхме така Laughing

Общи условия

Активация на акаунт