съдове от йена глас или гювеч?

  • 5 863
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 170
всичко сготвено в гювеч е "смъртоносно хубаво"

 Peace много точно казано

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 858
всичко сготвено в гювеч е "смъртоносно хубаво"
На същото мнение съм Peace

# 17
  • Мнения: 2 591
трябва да добавя, че това "смъртоносно хубаво" го взех от линка, който ми изпрати Taneto  Embarassed

Пак може да си използваш йената: аз от много години сервирам на гостите си храната, включително салати, основни ястия, гарнитури в големи съдове, чинии и т.н.,
И аз имам много йени, но ги използвам повече за съхранение на яденето в хладилника, или когато задушавам нещо в микровълновата.

и аз така си мислех  Embarassed

а за гювеча, мисля този уикенд ако ми остане повечко време, да отида да си купя един  Embarassed убедихте ме!  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 159
никога не съм се замисляла да купувам гювеч Rolling Eyes
обаче като ви чета... Mr. Green
По удобни са ми стъклените-виждам какво става вътре без да вдигам капака,много по лесно се мият.Затова ползвам именно тях.
много обичам да ги ползвам, даже и пред тенджерите, каквото мога готвя в йенските Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 375
В гювеча става по-вкусно определено но пък се мие по-шикахд дш йената, ама нали занеш на тоя свят няма две хубави неща на едно място Wink но няма да сбъркаш да си купиш аз имам около 10-на йени и 3 гйювеча с развични размери ползвам ги всичките когато вързам готвя в йена че в гювеча е мално по-бавно и малко по-хубаво Peace

# 20
  • Мнения: 1 564
става по хубаво в гювеч.Аз имам и двете и правя разликата Peace
PeaceНапълно подкрепям.

# 21
  • Мнения: 3 622
И аз съм за готвеното в гювеч става много по вкусно - да си облежеш пръстите  Laughing  Купи си мисля че няма да съжаляваш

# 22
  • Мнения: 505
И аз съм за готвеното в гювеч става много по вкусно - да си облежеш пръстите  Laughing  Купи си мисля че няма да съжаляваш

НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ТОВА МНЕНИЕ  Peace , ПЪК И ПО ЛЕСНО СЕ МИЕ ГЮВЕЧ ОТ ЙЕНА... СПОРЕД МЕН  newsm78

# 23
  • Мнения: 11 747
Готвя и в йена и в гювеч - не правя разлика в резултата! Thinking
Гювеч има по-афтентичен вид,изглежда битово и навява аромати от механи и тежки вина!Йената има по-модерен вид,съвременен и напомня за голам град!Ако си похапнеш със завързани очи Mr. Green,никога няма да разбереш в какво е било сготвено яденето!

# 24
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
А полезно ли е, защото съм чувала, че имало олово в глазурата на керамичните съдове?

Може да направиш проверка, като драснеш с игла по съда, не трябва да остава следа, това означава че е гледжосан качествено и с хубави бои.
Колкото до това дали има разлика и според мен няма.

# 25
  • Мнения: 3 927
Още един плюс за гювеча: в него можеш да готвиш през нощта - хем на нощна тарифа  Wink, хем бавно и на слаба фурна ястието става по-вкусно. Снощи пекох пуешко с кисело зеле, та се сетих да споделя  Simple Smile
Йената не може да се ползва така - течността ще изври и ястието отива на боклука, а в гювече течността не се губи....

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ееее ама ти няма да си истинска форумска домакиня ако нямаш гювеч Mr. Green
Шегувам се разбира се, аз имам само йена, имах гювеч, който се спука на второто печене и още не съм си купила нов, щото незнам дали ще издържи newsm78
Та използвам темата някой ако знае къде правят/продават качествени глинени или керамични гювечи да свирка Whistling

# 27
  • Мнения: 11 747
Камамбер, пукнал ти се е гювеча,ако си го сложила в загрята фурна.Трябва да се слага в студена фурна и в него да се готви на не много висока температура!
Аз ползвам един от 6-7 години,от най-евтините и не се е пукнал още,макар да казват,че тези съдове нямат дълъг живот! Peace

# 28
  • Мнения: 1 546
От както имаме гювеч просто не спираме да готвим в него!Имам чуството, че никога неможеш да сбъркаш манджа, ако я приготвяш в гювеч.Става много лесно, здравословно и наистина "смъртоносно вкусно"! Peace

# 29
  • Вече на село
  • Мнения: 569


И да на забравиш да "забучиш" една дървена лъжица в него при поднасяне на ястието  Joy

А пък боб в гърненце е специалитетът на семейството ми, защото, като поканя гости, питат ще има ли боб в гърне, но да знаеш, че и в гювеча може да стане. Така че давай смело   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт