нормално ли е 5 месечно бебче да задържа газове?

  • 602
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте мами!

Вече на зная какво да мисля.Бебо е на 5 мес.,а от един месец осезаемо задържа газове.Под задържа имам предвид,че след като го нахраня през ноща по-често се буди след около половин-един час с пъшкане или даже с плач,свива си крачетата и като се опитам да масажирам коремчето му е мн.стегнато.Понякога и масажите не помагат и в такива случаи просто не спим цяла нощ.Установих,че каквото и да ям през деня винаги през нощта бебо не може да ги изкара тея газове сам.
 Бабата постави диагноза "лениви черва".Аз не зная какви са точно симптомите на ленивост,но ако има значение бебо си ака всяка суртин ,в повчето случаи веднъж,може и 2 пъти.
 Искам съвет какво да правя- да  продължавам с масажи и да чакам или да се консултирам с лекар?
 Ако някоя от вас е имала или има подобен проблем ,моля пишете ми.
 

# 1
  • Мнения: 306
и ние много често сме така и аз не знам какво да правя newsm78давам и понякога еспумизан,но не мога винаги да го правя все пак.отказах се от много храни,че и без тов съм с колит-намалих много дори и шоколада,който обожавам Hug,но..... и ние не спим,буди се,проплаква,дори чувам как къркорят чревцата Sadа дори не е лакомо бебе да речеш че е от преяждане,даже сме слабички.ще следя темата.съжалявам,че не мога да помогна Confused Sad

# 2
  • Мнения: 277
Здравей!
Моя беб4о също много 4есто има газове, а коликите  продължиха до края на 6 мес. Не зная с какво го храниш? Ако му е тежко на стомах4ето и даваш някаква каша следобед или недве4ер, може би трябва да я даваш сутрин за закуска. Аз така направих и има резултат. Също правя масаж на корем4ето с олио след баня ве4ер, за да  може да се изпръцка Wink
Явно де4ицата ни са по-4увствителни... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт