Как може да се спре безумието по пътищата?

  • 1 549
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тази сутрин претърпяхме ПТП. Ситуацията е до болка позната... тарикат се пробва да задмине дългата около 2 км. колона от коли, чакаща на светофар на Околовръстния път, навлизайки в насрещното движение. Мъжа ми скочи на спирачките за да избегне челен удар. Колата зад нас се спря в багажника ни. В бъркотията идиота се измъкна преди да видим номера му (видях само, че червено БМВ). Не ми се мисли какво можеше да стане при малко по-вискока скорост... В първите минути само си прегръщах детето (бяхме с Рая) и ревях.
Докато чакахме КАТ гледах колко още такива безотговорни шофьори има и колко рискови ситуации се създадоха. Защо бе, по дяволите?! Защо като непрекъснато се алармира на тази тема?!? Защо продължаваме да се движим на пътя като стадо овце? Всички имаме осакатени или загинали познати по пътищата. Но и това не ни спира. Тогава какво?

# 1
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз също много често си задавам този въпрос-  и се опитвам да бъда спокоен и неизнервен шофьор, да дам път, да не бързам в трафика и така...

Естествено че идиоти винаги ще има, за съжаление, не можем да променин манталитета и начина на мислене. Защото освен да си превозиш тялото от т.А до т.Б, като си зад волана носиш отговорност за себе си, а и за всички наоколо.
И докато това не бъде осъзнато, няма как да се промени тъжната статистика.

# 2
  • Мнения: 14 486
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може да се спре със строги закони.Тук навсякъде има камери, вършат идеална работа.След това започват глобите.И то такива глоби, че свят може да му се завие на човек.Мен ме линчуваха с точки от талона, за това, че съм минала с превишена скорост с 5 км.Бяха ми насрочили и час за дело в съседния град.Глоби има за неправилно паркиране, пак огромни.Глобиха ме и за това, че колата е стъпила леко с гумата на линията в която трябва да е паркирана колата.Полицаите снимат всяко нарушение, ходи се разправяй, ако искаш-всичко е документирано.Ако не се плати глобата в срок става по-голяма, могат да те лишат и от шофиране за години.
 Закони, закони-това е начина!

# 4
  • Мнения: 1 404
Съжалявам,Рени SadДобре,че се е разминало само с това.И на мен ми е болна тема,за съжаление смятам,че нещата няма да се оправят.За пример-свекър ми е от този тип шофьори,мъжът ми беше същия,костваше ми много обяснения и скандали да го променя.При тях например е нещо като семейна традиция,някакъв тип мъжкарство SickОт всичките ми познати само двама не шофират ако са пили.....

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.
Да, само съвестта не върши работа, явно трябват строги мерки. Но защо не ги предприемат?!

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тук навсякъде има камери, вършат идеална работа.
Миналата седмица по телевизията пуснаха записи от камери по улиците- как коли блъскат пешеходци... Изправиха ми се косите, такъв ужас е такава гледка.

# 7
  • Мнения: 2 926
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.
Подкрепям!
Направо съм се изумила какви некадърници има по пътищта.Чудя се да се смея ли, да плача ли?Как въобще са взели книжки?Не че аз съм перфектен шофьор, но поне внимавам и се старая и не се бутам там където знам,че няма да се справя.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съжалявам,Рени SadДобре,че се е разминало само с това.
Мерси. Да, разминахме се само с уплаха и материални щети (мъжа ми си е ударил ръката, но не е разбрал как). Този път... (да не чува дявола).

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Рени, купи столчета на децата си   Peace ... това е стъпка от твоя страна .... единственото, което можем да правим срещу безумието е да спазваме закона за движение по пътищата .....
..радвам се, че всички сте добре  Heart Eyes

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Очаквах забележка за столчетата ooooh!
Не съм виждала столчета за деца над 3 год., иначе да съм купила.
Колкото до конкретната ситуация- аз предпазих Рая по-добре... бях я прегърнала, когато ни блъснаха. Все си мисля, че ако беше в столче щеше да си удари главата отзад.

# 11
  • Мнения: 377
Сутринта гледах една статистика, че едва 12% от нарушенията по пътищата се санкционират и 6% от санкционираните си плащат глобите или изтърпяват наложените им наказания.  ooooh!
Законите си ги имаме, липсва контрол обаче.
Миналата седмица в една от поредните теми за жени-шофьори имаше изказване, че ако не се "буташ" няма да стигнеш където си тръгнал.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 4 866
Рени, габриела са вози в такова:


едното го купихме от магазина на импас (на хладилника), а другото го поръчах от данет.

# 13
  • Мнения: 817
Наказанията не са ни съобразени с манталитета.Трябва да има по-строги мерки и санкции-не само да се отнемат точки,да се конфискува колата на нарушителя ,да се арестува ,да полагат след това някаъв обществено полезен труд.................. .А само като си представя колко жертви даваме в такива направо нелепи ситуации,колко семейства се почерниха и колко от убийците се наказаха?
Преди известно време по нова имаше репортаж за едно детенце останало сираче още неродено ,изрод прегазил майката бременна в 8ми месец ,като помел и бащата ,те починали , а детето тъй като било извадено преждевременно и е стояло дълго време без кисород сега е с увреждавния......................,но мръсника не в затвора , а става въпрос за двоен убиец!!!
Вече всеки протестира за каквото се сети ,защо не се съберем и не протестирам за въвеждане на адекватни наказания и най-вече за спазването им ,но дори и да дстане корупция винаги ще има и някой все ще се измъква.С каква съвест може да живее един такъв ,то не е и човек ,защото това не човешко.
Рени ,радвам се ,че сте добре , а колата е една теникия ,ще се оправи  bouquet

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Адски много коли и то много бързи и мощни, управлявани от разни гъзарчета и гъзарки и никакви пътища за тях...  Confused
Не знам дали и законите ще ни спасят?!  Rolling Eyes

Рени  Hug Бил е малкия дявол  Praynig

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_126&products_id=1701

ето Рени, 22 лв. струват .....

# 16
  • Мнения: 656
На пен ми писна от безумието по пътищата и от безхаберието на отговорните и оторизирани органи.
Защо санкционират шофьор попаднал в дупка а никой не споменава общината, която е длъжна да поддържа пътищата в изправно състояние?
Защо не направят пътищата по-безопасни?
А колко пешеходци нарушават правилника?
Колко са пресичащите Цариградско шосе отгоре? Добре че направиха на някои места заграждения, но пак не е достатъчно.
0
Истината е, че на някои шофьори по-късно им идва акъла, че пешеходците нямат шанс среду стотици килограми ламарина и времето за реакция е поне половин секунда, която при 50км/ч е близо 13метра...
На други изобщо не им идва акъла.
А смелостта идва с алкохола - повечето преценяват, че са пили малко...
Но мерките трябва да бъдат не само в наказания и мерки срещу шофьорите, а и срещу пешеходците и най-вече общината...

# 17
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.

Има нещо вярно в думите ти, но те тези тарикати все се измъкват невредими...Едва ли ако и на тях - лично се случи нещо такова ще карат като камикадзета.

# 18
  • Мнения: 920
Живея в Младост. Всеки светофар покрай нас е в памет на убито дете. Никой не е наказан.

Рени, да сте живи и здрави.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Съжалявам за това, което ви се е случило!
Очаквах забележка за столчетата ooooh!
Не съм виждала столчета за деца над 3 год., иначе да съм купила.
Колкото до конкретната ситуация- аз предпазих Рая по-добре... бях я прегърнала, когато ни блъснаха. Все си мисля, че ако беше в столче щеше да си удари главата отзад.
Столчетата са омекотени отзад - няма да се удари силно! А за това че си я била прегърнала - ти си очаквала удара, а а ко нещо се беше загледала...
Радвам се че сте минали с малкия дявол, но наистина, за да се сърдиш на безетговорни шофьори, най-малкото което можеш ти да направиш е да дадеш пример на децата си като ги возиш в столчета и им показваш, че това е правилния начин.
Рени, купи столчета на децата си   Peace ... това е стъпка от твоя страна .... единственото, което можем да правим срещу безумието е да спазваме закона за движение по пътищата .....
..радвам се, че всички сте добре  Heart Eyes
Така мисля и аз!

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А за това че си я била прегърнала - ти си очаквала удара, а а ко нещо се беше загледала...
Не, удара ми дойде като гръм от ясно небе, изобщо не го очаквах (обикновено си ги гушкам в колата... някакъв инстинкт ми е май).

Преди известно време по нова имаше репортаж за едно детенце останало сираче още неродено ,изрод прегазил майката бременна в 8ми месец ,като помел и бащата ,те починали , а детето тъй като било извадено преждевременно и е стояло дълго време без кисород сега е с увреждавния......................,но мръсника не в затвора , а става въпрос за двоен убиец!!!
И аз го гледах. Както и за момиченцето, на което загинали майката, бащата и сестрата, само то се измъкнало на косъм. Сега го гледа бабата... Скъса ми се сърцето Cry

# 21
  • София
  • Мнения: 981
Глоби,глоби и пак глоби и то големи.Защото на българина ако не му се бръкне в джоба никога няма да разбере.
Знам че това сериозно ще наруши семейния ми бюджет,че и мъжа ми е от тези шофьори - колко нерви съм изхабила в колата ама резултата е "Аз знам какво правя".
А и пешеходците са чудо.Имам една позната,която си ходи по шосето едвам,едвам все едно е на поляната.Казвам и "върви бързо,идва кола" а тя "Те ще ме видят и ще спрат" а си води и детето.Луди хора.
Рени,само да сте живи и здрави!Тенекията ще се оправи.И аз съм преживяла подобно нещо и може би затова сега ме е толкова страх.

# 22
  • Мнения: 656
А някой може ли да оправдае това, че служителите на КАТ чакат в "засада" след кръстовища вместо да са на самите кръстовища?
Имам чувството че така ще има по-малко минали на червено...

# 23
  • Мнения: 4 300
Тук навсякъде има камери, вършат идеална работа.
Миналата седмица по телевизията пуснаха записи от камери по улиците- как коли блъскат пешеходци... Изправиха ми се косите, такъв ужас е такава гледка.
И аз го гледах. Сви ми се корема на топка.
По темата- мисля че ще се спре бавно и полека. Глобите са си глоби, но у нас не могат да се разберат кои да ги събира- КАТ не искат, общината не иска, данъчното не иска. Да не говорим, че глобите са малки, лихвата върху тях е малка, събираемостта е катастрофална. А трябва да го направят така, че ако имаш неплатена глоба нито да можеш да се ожениш, нито да излезеш през границата, нито да си купиш апартамент, нито нищо. + Камери по пътищата и глоби до дупка. + глоби за пешеходците.
Ние имахме инцидент миналата година с една баба, 24 набор, може би е баба на някоя от вас, но се беше покатерила и прескочила оградата над подлеза на Опълченска и Мария Луиза, при наличие и на светофар . Успяхме да спрем, ударът беше съвсем лек, но все пак.....не го пожелавам на никой.

# 24
  • Мнения: 2 292
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.

и де ще ги складират  newsm78
пък и всеки щ? иzвади едни дъъъъълги връzки ... ефект = 0  Hug

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще поръчам 2 седалки от ДаНет. Досега не съм знаела, че там има :ooooh

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ще поръчам 2 седалки от ДаНет. Досега не съм знаела, че там има :ooooh

като си помисля  Thinking ..вероятно ще върши работа и само да ги закопчаваш с колани отзад ....

# 27
  • Мнения: 8 999
Рени, купи столчета на децата си   Peace ... това е стъпка от твоя страна .... единственото, което можем да правим срещу безумието е да спазваме закона за движение по пътищата .....
..радвам се, че всички сте добре  Heart Eyes

Аз съм дългогодишен шофьор и знам, че колкото и да се напрягам, на светофора пак ще спра. Лошото е че искам, а не мога да спазвам закона за движение. Карам си по бул. България, където ограничението е 70 км/ч, малко съм надвишила скоростта даже, а зад мен едно говедо се сили, присветва с фаровете, бибитка, сякаш съм спряла на едно място. Съседната лента е заета и не мога веднага да се шмугна, та да направя път на изрода нещастен, а той ме притиска, още малко и ще ме прегази. Че като успя да ме задмине, засичайки поне две други коли отдясно, и среден пръст ми показа, прасето ниедно. ВЪПРОСЪТ ЗА ЕТИКА ПО ПЪТИЩАТА МОЖЕ ДА СЕ СЪОТНЕСЕ И КЪМ ПРОБЛЕМА ЗА ТОВА, ЧЕ СИ ПУСКАТ ХАРТИЙКИТЕ ОТ ВАФЛА НА УЛИЦАТА, А НЕ В КОФАТА

# 28
  • Мнения: 674
Глоби глоби глоби и контрол с ограничения по пътищата.
Скорости над 120-130 км. не трябва да се допускат дори по аутобани.
На начинаещи шофьори не бива да се дават по мощни автомобили от 1200-1300 куб.см. на двигателя.
КАТ ДА ЗАПОЧНАТ НАЙ СЕТНЕ ДА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА А НЕ САМО ДА ВЗЕМАТ КОМИСИОННИ И ПАРИ НА ДЖОБ!!

# 29
  • Мнения: 4 300
Глоби глоби глоби и контрол с ограничения по пътищата.
Скорости над 120-130 км. не трябва да се допускат дори по аутобани.
На начинаещи шофьори не бива да се дават по мощни автомобили от 1200-1300 куб.см. на двигателя.
КАТ ДА ЗАПОЧНАТ НАЙ СЕТНЕ ДА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА А НЕ САМО ДА ВЗЕМАТ КОМИСИОННИ И ПАРИ НА ДЖОБ!!
И с мотор можеш да убиеш човек. Както и като пешеходец можеш да предизвикаш ПТП, при което да умре друг освен теб.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 481
Глоби глоби глоби и контрол с ограничения по пътищата.
Скорости над 120-130 км. не трябва да се допускат дори по аутобани.
На начинаещи шофьори не бива да се дават по мощни автомобили от 1200-1300 куб.см. на двигателя.
КАТ ДА ЗАПОЧНАТ НАЙ СЕТНЕ ДА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА А НЕ САМО ДА ВЗЕМАТ КОМИСИОННИ И ПАРИ НА ДЖОБ!!
И с мотор можеш да убиеш човек. Както и като пешеходец можеш да предизвикаш ПТП, при което да умре друг освен теб.

Напоследък страшно много ми правят впечатление пешеходците- не разбирам как е възможно да се движат като коне с капаци по улиците.... На кръстовището, което пресичам всяка вечер след работа, което е изключително натоварено и има светофар, поне половината пешеходци минават на червено. И това често са възрастни хора с бастуни, че и с патерици понякога, а като видя баба или дядо с внучето за ръчичка и го юрка да пресича между колите и просто... #2gunfire
Ето от там трябва да почнем да се променяме,си мисля. Иначе още от малко като се научи детето, че светофарите не  важат за него, после какъв шофьор ще излезе от него след 15  години и как да го убедиш,че правилата са за да се спазват?!

# 31
  • Мнения: 7 110
Когато хората в униформа започнат да прилагат зъдълженията и правата си. Когато станат лоялни към работодотеля си - институцията, наела ги на работа.

# 32
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Рени, много съжалявам за случилото се.
За мен въпросът е в културата на даден човек - дали ще е пешеходец-тарикат, или някой джигит в кола, все тая.
Наскоро на Орлов мост гледах как една кола изгасна точно на кръстовището и не можеше да запали. Стана страшно. Всички натискат клаксони, грозни думи, крещят. Все едно закъсалият е седнал да си прави педикюр, нали...
И никой не излиза да му помогне да избута колата. Накрая един младеж изскочи - ама не за да помогне, ами да рита развалилата се кола и да се опитва да се сбие със закъсалия шофьор.  ooooh!
Грозна гледка.

# 33
  • Мнения: 269
Не знам дали му е тук мястото да попитам Embarassed, но дали е достатъчно детето да е закопчано с колан на задната седалка и без въпросните столчета?
Ние така возим нашата щерка и сме я научили, че трябва задължително да е вързана. Ако случайно пропуснем тя вдига страхотна олелия и настоява да я вържем Heart Eyes. На 3 и половина е.

# 34
  • Мнения: 656
Не знам дали му е тук мястото да попитам Embarassed, но дали е достатъчно детето да е закопчано с колан на задната седалка и без въпросните столчета?
Ние така возим нашата щерка и сме я научили, че трябва задължително да е вързана. Ако случайно пропуснем тя вдига страхотна олелия и настоява да я вържем Heart Eyes. На 3 и половина е.
Дори коланът предизвиква наранявания!
Когато е коланът на средната седалка и е тип само през коремчето, предполагам че би рискувала наранявания и разкъсвания в тази област (да не дава Господ)...
Затова предпочитах столчетата с колани през корема и раменете и между краката. Държи според мен цялото тяло без главата, тогава пък на риск е вратлето...
Така че "пълна безопаснодт" няма.
Разчитам най-вече на внимание, но и то е относително...

# 35
  • Мнения: 3 927
Манталитет, и то балкански - няма да се подобри положението скоро. Освен казаното по-горе за глоби и закони, трябва голяма доза самосъзнание - кой го има?!.......Шофьор съм от 6 години, когато нямаше и 1/3 от днешните коли по улиците.....поведението на шофьорите на платното става все по-нагло..........Аз давам предимство на пешеходеца, защото иначе може и половин час да не пресече, а някакъв си задник зад мен в БМВ почва да ми бибипка - бърза човека, не може да чака някаква бабка да пресече....ей това ни е културата.

Веднъж съм била в западна страна - е как всички мерцедеси закотвяха, когато исках да пресека на несигнализирана пешеходна пътека?

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, много съжалявам за случилото се.
Мерси (сега си спомних, че ти и след пожара ми писа).

Така че "пълна безопаснодт" няма.
Не думай, знаеш ли как ме сръфаха в темата за столчетата ooooh!

Манталитет, и то балкански - няма да се подобри положението скоро. Освен казаното по-горе за глоби и закони, трябва голяма доза самосъзнание - кой го има?!.......
Ей за това става въпрос Close

# 37
  • Мнения: 656
Не думай, знаеш ли как ме сръфаха в темата за столчетата ooooh!


Аз съм си малко  Crazy
Попадна ми една книжка по съдебна медицина и имаше наранявания при ПТП ... та от коланите ...
Нали знаеш вица за коланите, дето едните били "също като живи"...

Не пожалавам на никого да се случи...

# 38
  • София
  • Мнения: 4 866
по въпроса за коланите наистина може много да се пише.
вярно е, че не гарантират пълна безопасност.
вярно е, че могат да причинят травми.
вярно е, че има поне един случай на хора, изгорели в катастрофиралата кола, поради невъзможност да разкопчаят блокиралите си колани (оттогава нося джобно ножче на ключа на колата си).
статистиката обаче е категорична, че ползите от коланите надминават вредите им.
целта на столчетата за деца е допълнително укрепване при закопчаване на тялото или повдигане на по-голямото дете, за да не минава коланът на колата през шията, а през гърдите му.

РЕНИ, пожелавам ви бързо съвземане от стреса, изчукване на ламарините и безопасно по-нататъшно пътуване. на фона на темата в другия подфорум, сутринта изтръпнах като ти видях тази тема.

# 39
вярно е, че има поне един случай на хора, изгорели в катастрофиралата кола, поради невъзможност да разкопчаят блокиралите си колани (оттогава нося джобно ножче на ключа на колата си).

Има коли, на които насамите колани е пришито джобче и в джобчето има пластмасово ножче с метално острие.
На моята кола има, а е модел 1991..., при това е "втора употреба"

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, има както шофьори, така и пешеходци, които се държат неадекватно на пътя. За всички безотговорни участници в движението трябва да има солидни глоби!

РЕНИ, пожелавам ви бързо съвземане от стреса, изчукване на ламарините и безопасно по-нататъшно пътуване.
Мерси.
Безаварийно пътуване на всички Peace

Общи условия

Активация на акаунт