Калций за зъбките

  • 971
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте мами. Мисля че ще ни никнат зъби. Много плаче, мрънка и не спи нощно време. Казаха ми да давам калций, защото така никнели по бързо. Някой давал ли е? Как се дава?

# 1
  • Мнения: 656
Аз съм давала натурален - във вид на сирене...

# 2
  • Мнения: 8 505
Не съм давала.Само с храната.

# 3
  • Мнения: 6 164
Не съм.
Не знаех, че по-бързо никнат с него?!..  Thinking

# 4
  • Мнения: 3 537
Не съм давала.Само с храната.
Peace
Нищо не съм давала допълнително...повече сирене, млекце.....това

# 5
  • Мнения: 65
само с храната, защото колкото е полезен, толкова е и вреден - това са ми казали в аптеката, като съм питала по същия повод.

# 6
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не съм.
Не знаех, че по-бързо никнат с него?!..  Thinking


И аз не съм чувала за даване на калций,но според мен по добре наблегни на млекцето Peaceи ще останеш доволна! Hug

# 7
  • Мнения: 1 640
Аз пък съм чувала от лекар и от майките в квартала.Дава се по ПОЛОВИН ампула "Калциев глюконат".Отваряш ампулата/прерязваш по-точно казано/,изсипваш ПОЛОВИНАТА от съдържанието й в сок или направо в лъжичка и даваш.Отворената ампула я затапваш с памуче,за да не изветрява и слагаш в хладилника/на вратичката/.На другия ден даваш втората половина.Цената на 1 ампула е 2-2,50 лв.-зависи от аптеката,от която купуваш.1,96 лв.беше в най-евтината ап-ка във Варна.
    Сега друго,мн.важно,някои лекари смятат ,че даването на КАЛЦ.глюконат ,което си е голяма доза калций,си е опасно,защото може да се появи алергия.Др.лекари пък горещо препоръчват калция за подсилване на имунитета и профилактика с-у болести.
    Нашата педиат-ка го изписваше при наченки на разболяване.Давала съм за 4 дни примерно,т.е.2 ампули.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 14:44 от ФЕЯТА

# 8
  • Мнения: 656
Други пък лекари препоръчват калция при алергии...

# 9
  • Мнения: 3 334
давала съм под формата на храна.............както са писали по-горе сирене,мляко.... Peace

# 10
  • Мнения: 1 640
Други пък лекари препоръчват калция при алергии...
  Да,така е,затова и тук/във форума/стават спорове на тема за или против калция на ампули.Слава Богу,че за естествения калций няма спорове.Аз спрях да давам калц.глюконат,защото моето е с атоп.дерматит.

Общи условия

Активация на акаунт