Пътуване без малчо?

  • 862
  • 15
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Здравейте момичета:)
Със съпруга ми плануваме пътуване в чужбина за около 10дни без детето следващия месец. Притесняваме се обаче, как ще се чувства малкия без нас през това време. До сега не сме го оставяли за толкова дълго на баба му:( Ходи за по 1-2 вечери и честно казано последния път на втория ден се обадиха и искаше да ходим да си го вземем, но после му мина. Иначе ходи с голямо желание там и ме тормози всеки ден да го водя и обикновено не иска да си ходи, но.. това са 10дни. Незнам какво да правим. Притеснявам се да не реши че сме го зарязали:( Вие оставяли ли сте малките си шушони за по дълъг период от време при баби и дядовци? Как го приеха? Може ли да ни забрави?
Споделете, моля, че ще се побъркам.. много ми се ходи, но не искам и да травмирам детето или да се налага да лети един от двама ни обратно по спешност.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
За 2 год. сме оставяли Влади 4 пъти за по 5-6 дена на баба му - свеки, не е имало никакви проблеми, но Влади ходи у тях с преспиване всяка събота, а без преспиване още веднъж в седмицата, има си у тях всичко необходимо- легло, играчки, гърне и т.н.
последният път като го оставяхме беше тази Нова година- празнувахме с баща му във Виена и Влади знаеше,че с тати сме на почивка и ще си дойдем, всеки ден се обаждахме да го"чуем", беше на 1 г. и 10 мес. и 1/2
Вие най-добре си познавате детето,щом често гостува на баба си, едва ли ще му се отрази негативно вашето отсъствие!
то зависи и от баба и дядо, де- нашата баба е 100% на разположение на внук си, като е в тях!
успех и хубава почивка!

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 923
И Бобо си има всичко при баба му и напоследък е всеки уикенд там, но незнам как ще е при повече дни..

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Е, нищо лошо няма в това, да отидете и да почивате без него, за да си починете наистина.
Но ако отсега мислите какво ще стане,
--------------
да не реши че сме го зарязали
то тогава - не заминавайте изобщо или го взимайте с вас. ooooh!

Но детето ще е при баба си все пак. Не подценявайте жената, след като й гласувате доверие. Тя ще е не по-малко притеснена от вас!  Tired

А ... И ако смятате да й се обаждате непрекъснато и да я притеснявате, как се чувства детето, плаче ли за вас, просто си представете как ще се почувства тази жена! newsm78
-----------
не искам и да травмирам детето или да се налага да лети един от двама ни обратно по спешност.
А детето е достатъчно голямо (доколкото разбирам) и може да го подготвите, че ще отидете на работа, а баба му ще го гледа през това време. Не уточнявайте колко е точното време, защото децата нямат времето като  чувство за ориентация.  Whistling
Ще си позволя да ви дам съвет: С подобаващо приповдигнат тон, кратко и ясно, може да обясните на детето, че се налага да заминете на работа и двамата, че ще го гледа баба през това време, че то ще е на гости там, че го обичате и когато се върнете ще си го вземете обратно. Децата на тази възраст се страхуват единствено от това, да не ги оставите някъде без да ги вземете обратно или да не им кажете, че ги обичате!

А .... и още един съвет - не се обаждайте на детето. Интересувайте се за неговото състояние само от баба му или от друг възрастен, но не от него. Защото ако го хванете в труден момент, когато нещо му е отказано, или е паднало и плаче, и точно тогава вие се обадите и искате да говорите с него - рискувате да чуете да ви попита кога ще го вземете плачейки и ридаейки безутешно и ..... вие ще се паникьосате и ще тръгнете обратно, а когато се върнете - детето ще е забравило изобщо какво е казало и какво е станало, а вашата почивка ще е провалена от нерви, притеснения и т.под.  Sick #Cussing out Тогава ще ви дойде да ......  #2gunfire

Успешна почивка ви желая! Не мислете какво ще стане тук - детето ще е добре.  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 891
Моето момче редовно заявява, че ще ходи при баба си и ще ни остави, че там ило по-интересно. Предстои ни 10 дневно пътуване в чужбина. Предполагам, че няма да се сърди и ще е щастлив у баба си.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
През лятото ходехме за 2 седмици в Лондон - Мони беше на 2,4 год. За пръв път я оставяхме при родителите ми, също като теб се притеснявах. Нямаше абсолютно никакви проблеми - дори може да се каже, че тя прие раздялата ни много по-лесно от мен самата. Чухме се по телефона с майка ми 2 или 3 пъти, не сме я притеснявали изобщо. Идете и си поченете, добре ще ви се отрази да сте само двамата отново! Peace

# 6
  • Мнения: 1 640
Аз съм от тези ,дето никъде не ходят без детето или с др.думи казано-често си стоим вкъщи и излизанията ни са в близката околност.Но мога да кажа,че децата имат способност за бърза адаптация,още повече ,че става в-с за над 2г.дете.Дори да усети липсата ви,ще помрънка,баба му ще му отвлече вним-ето с приказка или ще му разкаже как мама и тате са отишли на др.край на земята ДА ТЪРСЯТ НАЙ-КРАСИВАТА И НАЙ-ИНТЕРЕСНАТА ИГРАЧКА ЗА НЕГО!Така малчо ще се чувства хем значим,хем спокоен,защото ще имаспециален подарък само след седмица.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Благодаря ви момичета! Hug

# 8
  • Мнения: 2 700
Сори, че ще внеса смут в душата ти, но аз в подобна ситуация съм се парила и затова реших да споделя. Дъщеря ми беше около двете годинки, когато с мъжът ми заминахме за няколко дни в Гърция. Дотогава, пък и след това, тя не се беше делила реално от нас (нямаме баби в провинцията, където да я оставяме, а когато се е налагало да излизаме бабите идваха у нас да я гледат). При заминаването ни дъщеря ми беше в перфектно здраве. Свекърва ми, обаче, решила вместо да стоят у нас, да я закара у тях (мястото естествено не й е било непознато, но все пак не е "нейната" къща). Дъщеря ми беше вдигнала на психическа основа (това го четох пост фактум из книгите) близо 40 градуса температура.  #Crazy Свекърва ми се беше видяла в чудо. Когато се върнахме, след няма и половин час, детето се успокои и температурата изчезна безвъзвратно.
Доколкото чета из форума, ние сме по-скоро изключение. НО, мой съвет е ако го оставяте, да го оставите с бабата у вас. Така поне няма да смени жизнената си среда, което изглежда за тази възраст е от значение. Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Радостинчето го е казала много добре и ти е дала ценни съвети.
Няма за какво да се притесняваш, щом детето е било много време при баба си, оставало е без вас, свикнало е там с обстановката, знае, че винаги се връщате....

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние август месец ходихме до Испания за 1 седмица и бяхме оставили Таня при баба и в Пловдив. Естествено, че и беше мъчно за нас, но си е изкарала много добре - щом не са я подсещали за мама и тати е нямало никакви проблеми - по цял ден навън на разходки и площадки, вечер с дядо си са чели приказки...не се притеснявай, ще се оправи баба му  Simple Smile

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Moni - няма страшно, бре! Само може като се върнете, да пита баба си, коя е тази леля, дето иска да я гушка...  Confused

Майтап, майтап, но децата забравят, като не виждат даден човек.
Синчето на 2г. възраст го оставихме на нашите, за да почиваме лятото активно и после само щерката приемаше. От нас се дърпаше, а от баща си откровено се плашеше...

# 12
  • Мнения: 7 474
Оставяла съм дъщеря си  и никакъв проблем не е имало, не се притеснявай  ще се справят Peace

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Редовно оставяме децата при бабите.Голямата в момента пак е там за един месец-няма никакви проблеми.По-голяма грешка е да си ги държим до полите според мен. Crazy

# 14
  • Мнения: 268
С дъщеря ми живеем предимно сами. Страшно е привързана към мен. Когато Ави беше на 1г. и 4 м. заминах за месец и половина при баща й. Всеки ден се обаждах на баба й /свекървата/ да питам добре ли е и да й чуя гласчето, докато си играе, но не съм говорила с малката, за да не я разтройвам. Свекърва ми не се дразнеше, напротив, с удоволствие си говорихме как дето напредва с всеки изминат ден със знания и умения. През цялото време се притеснявах, че после няма да ме познае, още повече предвид възрастта й тогава. Когато се върнах, детето не само ме позна, но и пощуря от радост, за пръв път видах сълзички от радост на толкова малко дете. Единственото последствие беше, че за известно време привързаността й се засили още повече.

Общи условия

Активация на акаунт