Първи стъпки...

  • 2 261
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Здравейте, момичета. Аз от около месец вече усилено си пребивавам при вас  и попивам информация като суха гъбка, но от два дена официално вече с любимия решихме да "се захващаме" за работа. Тук прочетох за някаква "бабешка рецепта" за бебеправене и сега се опитвам да я приложа на практика.... Praynig
Искам да ви попитам дали изобщо имам шансове от първия месец и дали мога да правя нещо по- конкретно, за да ги увелича.... Сигурно ви сеструват много глупави въпроси, моля да ме извините за тях, но аз съм такава паника и черноглед, че сън не ме хваща...
 Cry
И още нещо.....дали има шансове да се забременее в самия край на "гостите"?
Дано не съм ви много досадна...
 Embarassed

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Ооо, Меченце здравей !  Simple Smile
Много ми е приятно да те срещна и тук и , че се оказваш една от нас !  Grinning
Мила дано мечтата ти се сбъдне бързо !
Не зная куде " тук ' си чела бабешката рецепта , която споменаваш , но ти предлагам да четеш тук и тук  на първо време.   Simple Smile
Чуствай се добре дошла !  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 541
Моренка, благодаря ти за милото посрещане  Heart Eyes  Ами мисля, че беше в темата за нередовния цикъл и беше на taigi waigi, която дори споделяше че е станало от първия път и аз някакси реших да взаимствам, защото надали мога да опиша от колко време мечтая за това и сега, когато дойде времето не съм на себе си от страх, че нещо може да не стане или да се обърка...... Cry
Благодаря ти и за линкчетата newsm51 . Мисля, че точно това е планът, но аз изпуснах 8-мия ден и ще започна от 9тия. Дали това ще обърка нещата?????

# 3
  • Мнения: 920
Мен ако питаш me4eto щом сега стартирате не ти трябват нито тестове, нито планове кога и как. Отдайте се на любовта си...това най-много помага!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Здравей и добре дошла!

Нормално е да си напрегната, при всички е така ... Аз например не можех да спя от притеснения, когато трябваше да чакам резултата. Понеже и аз като повечето жени искам всичко да стане веднага, на минутата, още първия месец приложихме този план, описан горе в линка на Моренка, като разбира се чак тестове не съм си правила. Добре, че се паднаха празници, че ако трябваше да го правим след работа, щеше да ни дойде нанагорно (всъщност като се замисля преди 5 години си го правихме всеки ден, ама сега явно сме одъртяли  Embarassed  )
Не се навивай, че трябва да стане от първия път. Аз поне бях с нагласата, че на мен такива хубави работи не ми се случват ...
Въобще не се впрягай, че си била изпуснала 8мия ден, това не е алгоритъм панацея, при всеки овулацията е различна и шанса да я нацелиш не е много голям. Аз лично моята я усетих с придърпване на яйчниците, мокри петънца по бельото от втечняването на цервикалната слуз. Ако забележиш нещо такова не пропускай този ден.
Пожелавам ти да стане още първия месец, защото знам какво облекчение е  Grinning

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Както ти е казала Тия , а и Тиги Уиги , по добре де на се вглеждаш и просто да се наслаждавате на любовта и секса !
Иначе ако не е на 8 -я , а на 9-я ден изобщо да не те притеснява , то зависи и колко ти е дълъг цикъла  и от други неща и  плана е ориентировъчен ( за 28 дневен цикъл).
Тъй като сега започвате да бебеправите , постарай се да не се знимаваш с тези неща !  Simple Smile А още по - малко половинката !
Успех !

# 6
  • Мнения: 1 541
Толкова ви благодаря!!! Такова облекчение е да знаеш, че има хора, които са минали през същото и наистина разбират как се чувстваш  Heart Eyes  При мен проблемът е, че аз работя по точен план във всичко и не оставям днешната работа за утре, което очевидно няма да е приложимо за този аспект и това ме кара да се чувствам безпомощна  Imp  
Моренка, това за половинката ми е най- големия грях, защото колкото и да се старая да не го занимавам, просто не мога да си държа устата затворена, а и сякаш съм обсебена от тази тема сега. А знааааам, че е голяма грешка. smihesorry  Просто не мога да разбера на тия мъже как може това да не им е най- любимата тема от всички????? Laughing
Тaigi, дано като съм ти взаимствала "рецептата" да ти взаимствам малко и от късмета  Blush  Аз се надявам, че понеже преди месец съм спряла Хапчетата, това ще ми помогне малко...ДАНО  Praynig

# 7
  • Мнения: 2 123
Меченце, добре дошла и от мен!
Както си усетила тук е много приятно  местенце за пребиваване и се надявам да се виждаме по-често.
Бебеправенето и очакването през първия месец от взимането на решение е най-напрягащо. Тъй като до този момент непазенето ти е било нещо чуждо и страшно, сега ще превърнеш този си страх в очакване, което също е доста напрягащо... Поне при мен беше така. Не се получи нищо - подробността е, че нито сме гледали дни, нито тестове, пътувахме през океана 2 пъти с резки климатични промени - въобще... Но резултатът си е божа работа.
Както мацките по-нагоре ти казват - отдай се на любовта си и бебчо ще дойде привлечен от нея!
УСПЕХ и целувки от мен newsm10

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Irinii  да те питам що си сложила тоз беременен алватар?!
Първо си мислих, че си бременна с термин октомври! А ти тепърва ще правиш бебе нали?

# 9
  • Мнения: 274
Тогава ще и е термина!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Цитат на: me4eto
...Моренка, това за половинката ми е най- големия грях, защото колкото и да се старая да не го занимавам, просто не мога да си държа устата затворена, а и сякаш съм обсебена от тази тема сега. А знааааам, че е голяма грешка. smihesorry ...

Мила , в началото и съвсем до скоро и аз бях така , абсолютно същата работа !
Сега се усещам , много спокойна и съм се пуснала по течението  Grinning , както се казва !
Наложи ни се да почиваме 3 месеца  Cry  и до известна степен и за мен е някакво начало . Вчера изгоних лелята Фло ( тук така наричаме Менструацията ! ) и от днес сме на бебеправещия фронт !  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 123
Цитат на: wassilena
Irinii  да те питам що си сложила тоз беременен алватар?!
Първо си мислих, че си бременна с термин октомври! А ти тепърва ще правиш бебе нали?


Васи,
иска ми се...да съм. Скоро ще разберем.
имам лентички за цикъл...засега, а картинката съм си я избрала - тенденциозно Wink

# 12
  • Мнения: 1 320
Цитат на: me4eto
 Просто не мога да разбера на тия мъже как може това да не им е най- любимата тема от всички????? Laughing


ами те мъжете са си по-различни. веднага давам пример:
аз: "това цвете е страхотно! виж колко е хубаво!"
той само се усмихва.
аз: "ама не ти ли харесва? ма виж го само колко е прекрасно!"
той: "а на теб този процесор харесва ли ти?"
и аз прихвам да се смея. и вече му казвам: "виж каква хубава памет съм натопила във вазата".
те просто приемат нещата по различен начин. след този разговор вече го разбирам по-добре. а точно това е мъжът, който ми е подарил най-много цветя и най-красивите букети. та не очаквах, че ще ми каже: "аз от цветя не разбирам"Simple Smile
предполагам, че и по отношение на бебетата и темите  за тях са същите.Simple Smile

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Докато бебеправихме моят често ме питаше, ама днес ли е и т.н.
Аз умишлено нищо не му казвах и отговарях уклончиво - ами тия дни, не знам точно и т.н. Чак като приключихме му казах кой ден е станало според мен. За тях мисля, че колкото по-малко знаят толкова по-добре. Достатъчно е, че ние се товарим с тия неща. Като не знаят, едно че са по-спокойни и това помага на "процеса" Simple Smile, от друга страна така по-малко и ние говорим за това и съответно по-малко мислим за това (поне това е моята теория)
За себе си мога да кажа, че съм много щастлива, че открих този форум. Сигурна съм, че благодарение на полезната информация, която получих тук, нещата се развиха така добре. Е, разбира се, в мой стил научих повече отколкото трябва, но това съм си аз  Embarassed
Момичета, имайте впредвид, че стреса е този, който най-много би могъл да попречи. Не само сега със зачеването, но и после по време на бременноста. Аз съм голяма паника, и си знам, че си вредя, затова използвам всичките ми познати методи да го боря ...
Успех и благодаря Ви , че Ви има  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 541
Ох, добре че ви има, за да си ближем раните заедно newsm44, че иначе.....  
А дали някои може да ми каже какво физическо натоварване е нормално за опитващите се като мен, защото никъде не намерих нищо конкретно по въпроса. Аз спортувам всеки ден и то доста усърдно и гледам да пазя сериозна диета- тичам по 20 минути(не спринт, но все пак доста бързичко), правя степери по 20/30 мин., сериозни натоварвания с тежести и гребане, а и съм малко под нормата за ръста си, но имам опасения, че това може нещо да попречи за оплождането или пък, ако все пак нещо е станало- на оплодената яйцеклетка да се задържи!!! no Моооля ви за съвет, защото съм много объркана.... Praynig

Общи условия

Активация на акаунт