Плодово или зеленчуково пюре първо

  • 1 726
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравеите мами.От тази седмица започнахме захранването.Педиатърката каза да започнем със зеленчуковото пюре.Да обаче някои смятат че първо е плодовото.Какво е вашето мнение.Аз лично реших да ги редувам-един ден плодово на другият зеленчуково.И без това не ги харесва особенно зеленчуковите.Бих се радвала ако споделите мнение.

# 1
  • Мнения: 1 771
Аз се двуомях между зеленчук и каша, но остана в крайна сметка зеленчука.

# 2
  • Мнения: 689
Аз бих започнала с плодово пюре.
Плюс това как ще въвеждаш едновременно и плодово и зеленчуково пюре. Нали трябва да свикне с едното, че тогава да захраниш с друго. Аз знам така.
Все пак решението си е твое.

# 3
  • Мнения: 526
Трябва да избереш кое от двете да въведеш в началото. Ако избереш зеленчука - запознай го първо със зеленчуците. Ако избереш плодовете - само с плодовете. В една моя публикация майките ме посъветваха да го запозная с един вид храна, защото иначе не е добре за бебко - послушах ги и не сбърках.

Ние започнахме с плодовите пюрета, защото бебко беше по-слабичък, а зеленчуците препоръчват на по-пълничките бебета.

Има и друга теория - първо зеленчуците, защото като опитат плодовите пюрета, няма да искат да ядат зеленчуковите, защото плодовите са по-сладки.

Ти решаваш! Недей всичко наведнъж, нека постепенно свикне с групата на плодовете или зеленчуците! Успех, каквото и да избереш!

# 4
  • Мнения: 9 466
Първо бебето ти е малко за захранване..прочети повече
Второ как така даваш и плодово и зеленчуково???
Дава се по ЕДИН вид плод/зеленчук и се изчаква по 3 дни от единия до другия прием, съобразява се кое запича, кое не, като първа храна се дава неутрална-оризова каша, а първо се захранва с плодово защото нова храна се дава до обяд, и така ще изместиш плодовото следобед, за да можеш да въвеждаш зеленчукови, месни и т.н.
Има адски много инфо за захранването..

# 5
  • Мнения: 4 451
И аз мисля, че ви е рано за захранване. Аз ще започвам да захранвам тези дни моето бебе, но то навърши 6м. И съм избрала за целта оризова каша, която казват е най-близка по състав до майчината кърма. После мисля да въведа зеленчуково пюре, следва плодово и накрая сок. Но всичко това много бавно и постепенно.

# 6
  • Мнения: 3 760
Аз се двуомях между зеленчук и каша, но остана в крайна сметка зеленчука.
Peace
На вас обаче ви е още рано за захранване. По-добре да го поотложите с още месец-два...
Иначе в никакъв случай не прави това редуване на плодово и зеленчуково пюре. Стомахчето на бебето ще  #Crazy
Успех!

# 7
  • Мнения: 1 432
Рано е о6те, но все пак плодово . Grinning

# 8
  • Мнения: 3 092
Ами момичето е преценило че ще захранва сигурно е прочело инфо и е взело това решение , независимо дали за вас или мен е рано  Peace
Момичетата са ти казали вече можеш да започнеш както с плодово , така и със зеленчуково пюре - само не ги въвеждай заедно. Naughty
Успешно захранване ! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 277
Да не стане някоя беля и да предизвикаш алергия на детето! Не може да редуваш така плод и зеленчук както си мислиш!
Рано ви е още, но щом си започнала със зеленчук трябва да въведеш постепенно първо зеленчуците, като изчакваш по 5-6 дни между всеки един.
Много внимавай, педиатъра ти е за бой. А ти като имаш компютър под ръка вземи прочети малко повече преди да направиш грешка.
Съжелявам ако тона ми е малко рязък, ама се нагледах на какви ли не неща и много ме е яд, че толкова рано захранват някой майки.

# 10
  • Мнения: 950
Аз започнах с плодово пюре - нямахме проблеми с него. Като почнах да давам зеленчукови бебка не искаше да ги яде. Пробвах няколко вида и пак нищо. Оказа се, че понеже е яла досега плодови, а те са сладки, зеленчуковите не ги искаше.

# 11
  • Мнения: 105
Да не стане някоя беля и да предизвикаш алергия на детето! Не може да редуваш така плод и зеленчук както си мислиш!
Рано ви е още, но щом си започнала със зеленчук трябва да въведеш постепенно първо зеленчуците, като изчакваш по 5-6 дни между всеки един.
Много внимавай, педиатъра ти е за бой. А ти като имаш компютър под ръка вземи прочети малко повече преди да направиш грешка.
Съжелявам ако тона ми е малко рязък, ама се нагледах на какви ли не неща и много ме е яд, че толкова рано захранват някой майки.
newsm78 Я моля ви ми обяснете като на малоумен щото вече незнам кво да правя.Значи:Захраних с оризова каша която яде през 6 месец,от 5 дена ядем тиква с картоф и днес към това пюре добавих и морков - дотук на прав път ли съм и кво следва после и по тази схема кога плодово .Благодаря

# 12
  • Мнения: 96
Благодаря на всички за мнението ви.Аз обаче съм се изказала малко неточно.След 5 дни опит да яде зеленчуково,той така и не го хареса.Даже се съмнявам че изобщо е опитал.Всичко заминаваше навън.И после реших да дам 1 лъжичка плодово.И това е.Той го хареса,но повече не съм давала.Така отпадна съмнението ми че бебо не може да яде с лъжичка.Той просто яде което му хареса.Благодаря ви за отношението и дано не съм разтроила стомахчето му.
Относно ранното захранване и аз така смятах,но докторката ме разубеди.Знам че решенията ги вземам аз,но си мисля за нов педиатър.

# 13
  • Мнения: 277
yyanita, какво те притеснява? Мисля, че се справяш много добре Simple Smile
Първо трябва да въведеш и другите зеленчуци, аз лично започнах с морков , след това морков+картоф, картоф+тиквички, тиква, морков+царевица ...След това започваш с плодовете пак по същия начин - един по един с изчакване по 5-6-7 дни, за да не стане алергия и да наблюдаваш детенце. А месо дадох чак края на 8 мес. и започнах с пиле. Успех! Wink

# 14
  • Мнения: 227
Аз започнах с пюре от ябълка и морков.

Общи условия

Активация на акаунт