Защо да не го мажа?

  • 2 644
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 388
Мажи го, мила...и ако това ще ти спести проблеми - не споделяй всичко със свекърва си. Ти си майката - удари по масата!
Аз мажа сина си с Мустела до ден днешен след всяка баня. Знам, че грижата за кожата сега ще даде отражение утре. Туй то

# 46
  • Мнения: 639
По принцип бебето се маже, zаЩото кожата се иzсуШава от ежедневното къпане.
Порите не могат да се zапуШат, стига да се полzват масла и лосиони, специално zа бебета, тъй като кожата им е нежна и може да се получат алергични реакции.
Свекървите нямат място в отглеждането на детето. Те могат само да му се радват, но не и да дават наставления кое и как.
абсолютно те  подкрепям Peace

# 47
  • Мнения: 6 164
Мажи го бре! Ти не се ли мажеш? Свекърва ти да се светне, че сега козметиките са различни, от времето, когато тя е гледала деца.

# 48
  • Мнения: 1 701
Аз,пък се чудя защо са измислили медицинската козметика като има зехтин newsm78
Словосъчетанието "медицинска козметика" не съществува! Има козметика, има и лекарствени средства, но двете думички заедно - НЕ!  Naughty И ако някоя фирма-производител класифицира продукта си като "медицинска козметика", то това е некоректно спрямо потребителя!
И моля ви, не сравнявайте зехтина с осоляването - прекалено е!  Shocked

# 49
  • Мнения: 1 043
мишка аз се мазах със зехтин докато бях бременна постоянно - голямата си щерка мажа само понякога - загрявам зехтина за да попие добре в кожата , попринцип тоий е много полезен - аз ползвам и сапуни със зехтин и разни креможе като се сети да ми изпрати майка ми, - това за запушването е глупост , но честно казано аз бебка я мажа само понякога саъс зехтин и през повечето време с нещо по леко и немазно - но това с цел да не омазваме дрешки , иначе преди баня масаж с зехтин няма да му е никак зле на бебока Peace

# 50
  • Мнения: 2 197
Естествено, че зехтинът има предимства пред готовите мазила - главното е че съдържа само зехтин (поне ако е био, тоест "organic"), а готовите са с течен парафин, синтетични аромати и т.н. Прочетете съдържанието на етикета.
Някои готови бебешки мазила са си направо вредни според редица екологични и потребителски организации.
Ето например тук има информация за това доколко безопасни или доколко опасни са някои бебешки лосиони.
Това е отговор на многото въпроси от рода на защо точно зехтин като има толкова много козметика. Аз също съм мазала в началото дъщеря ми със зехтин. Това първите 2 месеца. След това е минала на бебешко олио. Никога не е имала проблем с кожата. Запушването на порите не може да се предизвика от зехтина. Според мен малките бебета нямат проблеми с порите.

# 51
  • Мнения: 1 264
Аз съм мазала само зимата с мас ...даже таз зима с нищо не мажа  Crazy
(хайде скачайте ми,но предупреждавам,че съм +15кг  Joy )!

И аз мажа детето с мас (домашна, несолена и преварена) сега през зимата, защото смятам, че маста подхранва кожата.  Peace

# 52
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Мисля, че е по - добре да продължите да го мажете със зехтин.Не защитавам свекървите, които постоянно се бъркат в чужди работи,но за детето би било по - добре, да го мажете с естествена, необработена мазнина.Това е моето мнение.
В лосионите за тяло, кремчета и тн. не знаете какво слагат и дали са толкова полезни и безвредни, колкото Ви убеждават на опаковката.
Моят син го мажа след всяко къпане със сусамово олио.Чувства се страхотно и досега кожни проблеми няма.
Изборът си е Ваш.
Желая успех.

# 53
  • Мнения: 2 908
Аз пробвах вече олио на Бюбхен,на Нивеа,на Пенатен и на Джонсън-обрина се цялата-стана на малки червени пъпчици.В нашият град не зареждат от по-скъпата козметика-явно няма много майки които да имат финансовата възможност да си купуват често.И такаааа-сега сме на зехтин и хапваме LaughingАко иска някой да ми скочи-нямам голям избор.Пък и май нямам и голяма финансова възможност за такива.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В крайна сметка какви са предимствата на козметичното олио пред зехтина, някой знае ли?

# 55
  • Мнения: 30
Миличка не я слушай свекито. Моя е на 1.6г. и до сега не съм спирала да го мажа-първо със зехтин, после с бебешко олио. Всяка ве4ер след баня го мажа. И да ти кажа му е много добре кожата-мека и хидратирана, а и не мисля да спирам да го мажа и за напред. Съдя по мен си-след баня лосиона за тяло ми действа супер на кожата, тогава що и на бебовците да не им е добре? А дупето му го мия и мажа на всяко преобуване. така че мажи си детенцето и за напред и не слушай никого!

# 56
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Естествено, че не трябва да го мажеш, както не е трябвало и досега да го правиш! Достатъчно е да се слага само бариерен крем преди памперса. А ако считаш, че си му изсушила кожата - значи не ползваш щадящ, неутрален бебешки сапун.
Ако имаше нужда да се мажем - природата щеше да ни създаде с трътки - като кокошките - да си се омазваме  Wink

# 57
  • Мнения: 46 477
Мазала съм я доста дълго, първо със зехтих, после с тоалетно мляко/олио, но като чета в другите държави мажат само в областта, която попада под памперса, та не знам къде е истината ...

# 58
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз съм мазала само зимата с мас ...даже таз зима с нищо не мажа  Crazy
(хайде скачайте ми,но предупреждавам,че съм +15кг  Joy )!

И аз мажа детето с мас (домашна, несолена и преварена) сега през зимата, защото смятам, че маста подхранва кожата.  Peace
sleepy  каква зима е сега? По морето вече полякините налягали и се пекат а ти зима Joy Joy Joy  bouquet
Вили

# 59
  • Мнения: 674
Свекървите трябва да бъдат забранени със закон!
Мажи си детето, и не я слушай! Каква е логиката - на 1 месец не му запушваш порите, а на 5 месеца например - му ги запушваш?  newsm78

  PeaceОще след първия месец я мажа с лосион и мирише хубаво, и е мекичка, и НЯМА запушени пори!

Общи условия

Активация на акаунт