Колко ( се оказа ), че струвате?

  • 3 451
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 За онзи безумен ритуал с пълненето на обувката на булката с пари говоря ooooh!
 Такова нещо забравя ли се Whistling
 Няма други обстоятелства в живота по стечение на които една жена може да бъде дадена ( па макар и символично ) срещу натъпкана с банкноти обувка.
 Сумите помните ли? Twisted Evil

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Пукната пара не струвам, се оказа Sad

# 2
  • Мнения: 3 740
Аз съм се дала без пари. Будала.

# 3
  • Мнения: 4 665
Що бре? От късметлийките, които с разум се лишиха от " ритуала " ли си?

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз струвах майка си и баща си ooooh! Ама защото бях със сандали - няма напълване Mr. Green

# 5
  • Мнения: 7 474
 Mr. GreenОколо  120 лв. струвах по информация на очевидци Laughing преди 7 г., но така и не видях къде заминаха Crossing Arms , но кума помогна , че мъжа ми носеше стотинки и левчета само Laughing

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 13:01 от L е о

# 6
  • Мнения: 6 167
0.
тоз ритуал не сме го .... почели.

# 7
  • Мнения: 3 423
Обувки Пиер Карден цапат ли се
с омачкани банкноти, кажи ми ти.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
не струвам. дойде си при мен, докато се обличах и оттам заедно излязохме ухилени като зелки.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
между е и пи Wink
Ама не си спомням колко точно...  Blush

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ние такова нещо не правихме.

# 11
  • Мнения: 4 665
Обувки Пиер Карден цапат ли се
с омачкани банкноти, кажи ми ти.
Тц, притеглят се взаимно като магнит Mr. Green

# 12
  • Мнения: 10 758
Моя щех да го убия, щот напълнил обувките със стотинки и некой друг лев.Мислел(а стига си мислил, бе Любоооооо), че тия пари не били за мен Close
Изобщо не си спомням колко е била сумата.

# 13
  • Мнения: 741
Само някакви си 32лв!

# 14
  • Мнения: 4 665
Цомб, с тези стотинки ме уби Simple Smile Simple Smile Simple Smile Много ти е оригинален мъжот Twisted Evil

# 15
  • Мнения: 4 068
Хич нямам спомен колко съм струвала. Явно се забравя ритуала. Помня само, че малкия ми брат набързо прибра паричките от обувката и хукна да черпи гаджета някакви.

# 16
  • Мнения: 10 758
Цомб, с тези стотинки ме уби Simple Smile Simple Smile Simple Smile Много ти е оригинален мъжот Twisted Evil
Не ми припомняй, мол ти са ooooh!

Ама аз му го върнах....все още продължава да си изплаща дължимото Money

# 17
  • Мнения: 4 965
Е, па колко? Къде 10-12 лв., а вечерта мъжо си ги прибра, че требеше на другиот ден да ядем нещо - само с любов (и остатъци от сватбената торта) не се живее. Ха, ма ха.

# 18
  • Мнения: 447
оказа се, че нищо не струвам.... Embarassed
на връх петък тринадесети  newsm78 си грабнахме парцалите и се разписахме в общината. други сметки не е имало....  Joy и сега ме е малко яд  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 6 991
50 ст. Всички пари бяха в моята чанта...На никого не му е и идвало на ум, че кумата ще тръгне да изпълнява тоя ритуал...Мъжът ми намерил 50 ст. на земята и и ги дал. Тя казала: "Само толкова?" и той и отвърнал "Че ти колко искаш, тя не може да готви!" Mr. Green И все още не мога Joy

# 20
  • Мнения: 674
50-60 ЛЕВА И 4 БАНКНОТИ ПО 1 ДОЛАР!
 Cry Cry Много малко но какво да се прави живот......

# 21
  • Мнения: 402
Преди 12 години моят мъж шокира сватбарите поставяйки в обувката ми 3 банкноти от по 500 лева /по това време това беше банкнотата с най-голям номинал/. Когато го попитаха, защо слага толкова много, отговора беше, че толкова имал, инъче щял да сложи повече.
Как да не се почувстваш скъпа, а?
Инъче тези банкноти си ги извадих от обувката, чак в ресторанта, просто бях забравила за тях.

# 22
  • Мнения: 4 965
..."Че ти колко искаш, тя не може да готви!" Mr. Green И все още не мога Joy

Хммм. Цитат на мъжа ми от снощи: "След 5 г. ми е ясно, че не можеш да готвиш, ама поне спри да хабиш продуктите."

# 23
  • Мнения: 437
а.. струвам аз... моя беше посъбрал 7-8 лева сигурно... и един жетон за телефон ми беше пробутал  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 116
Николко! И аз бях със сандали, пък и не ми се занимаваше с глупости... Дори не разбрах кога се натикаха 10 жени в стаята ми и бутат вратата -не дават на зетя да влезе. Аз станах сама да си изляза обаче не ме пускат, егати ритуалите, егати чудесиите... а навънка свирят някакви песни като за погребение - да се смея ли, за плача ли, но така и не посмях да заплача, че щеше да ми се скапе грима. Накрая ме докопа братовчед му на мъжа ми - огромна камара от мускули,никой не посмя да му застане на пътя... измъкна ме набързо и ме връчи на мъжа ми  Joy

# 25
  • Мнения: 4 665
... и един жетон за телефон ми беше пробутал  Mr. Green
Това като на Цомба съпружеското тяло, но при твоя екстравагантността е надделяла Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами явно не струвам, защото въобще не сме пълнили нечия обувка с пари.

# 27
  • Мнения: 437
... и един жетон за телефон ми беше пробутал  Mr. Green
Това като на Цомба съпружеското тяло, но при твоя екстравагантността е надделяла Simple Smile
а, сакън - да съм си имала - ако закъсам  Mr. Green Подозирам, че кума имаше пръст в тази работа, но той предимно ми подбутваше монети по левче под вратата, преди да влязат Simple Smile Simple Smile

# 28
  • Мнения: 948
И аз точната сума не я помня, но стотинките преобладаваха, за разлика от левчетата. Twisted Evil

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Пукнат грош не струвам,се оказва.Забравихме ли,не ни казаха ли,какво ли,но обувката ми никой не напълни.То бяха едни погачи,баници,че тъпкане в устата...това си спомням.И много ме беше яд,че след толкова старание да съм начервена и набелена, трябваше да ям.Баница.

# 30
  • Мнения: 4 473
Стотачка  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 5 539
Всички ритуали, свързани с даване на пари от когото и да било, ги пропуснахме на нашата сватба. Тоест не е имало:
- подпълване на обувката на булката с банкноти
- "кичено" хоро
- плащане от гостите за цветчетата за закичване
- набождане на банконоти в пилето и тортата при ръченицата на кума и кумата /беше си просто надиграване между кумовете и танцьорите/
и т.н.
Това отговаря ли на въпроса колко струвам? newsm78

# 32
  • Мнения: 1 205
И ние подминахме този ритуал. Stop

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Хаха, ефтинко сте се продали!
Младоженецът пристигна с куфар с пари.
Към нас полетя един кочан празни чекове и отделно банкноти в долари и евро, съдържащи нула. Кръстникът ми е банкер  Rolling Eyes и ми беше заделил за лични нужди пломбирана торбичка монетки - надписана "ценно, по-ценно, най-ценно, безценно".
В обувка нищо не съм пъхала, защото беше малка.

Сега сериозно - спретнахме въпросния ритуал с фалшиви пари "за купона".

# 34
  • Мнения: 47 890
и моя мъж ми  пробута стотинки,даже и една дъвка,е,имаше и банкноти,но не много-към 80-100 лв Rolling Eyes
ние изобщо не знаехме,че има такъв ритуал,отживелица ми се вижда,ама като ми гепиха обувката,какво да правим... ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 432
2Е и един балон на кле4ка  Joy

# 36
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Моят мъж ме взе на отложено плащане -  никой не го спря на вратата (даже кучето се беше покрило, че преди това беше тропосало една по-развълнувана роднина). Затова вече 10 години си прибирам вересиите.

# 37
  • Добрич
  • Мнения: 207
със стотинки и всякакви стари банкноти.
Така е, като баба ми се намести на вратата, а не вижда добре без очила.
Но аз още си взимам версиите и нямам намерение да спирам.
Поне мога да готвя що годе. Чистя, когато не ме мързи. Не пия, само пуша. Какво иска повече, като не ме харесва да не ме е взимал.  hahaha
Вече няма отърване, както е казал попа- до живот и в радост, и в неволи.  #Crazy

# 38
  • Мнения: 1 723
Ние доста ритуали пропуснахме,че даже и сама отворих вратата GrinningИ се чудя защо ме гледат изненадани и не влизат Laughing

# 39
  • Canada
  • Мнения: 1 773
1997 - времето на банкнотите с много нули. Денят преди сватбата мъжът ми минал през банката и обърнал 5000лв. в новички лъскави монети от по 5лв. Напълни ми и двете обувки и стабилно поръси  по пода, а най отгоре - кутийка с колие и обици с диамантчета (да ми било по-меко). Монетите останаха за брат ми, а колието не съм го сваляла от врата си вече почти 10 години.

# 40
  • Мнения: 4 358
Твърдо против подобни ритуали съм. Явно не струвам  Laughing

# 41
  • Мнения: 109
Моичкият категорично заяви, че ако има разни такива ритуали- криене на булката, запиране на вратата, искане на пари, пълнене на обувка  и т.н. директно си тръгва и не се обръща назад.
'Ми съгласих се. К'во да правиш - лЬОбоФ

# 42
  • Мнения: 3 405
Не помня, но от тогава дясната ми булчинска обувка стана по-голяма от лявата Wink

# 43
  • Мнения: 1 120
Аз нищо не струвам , защото този ритуал съм го подминала Wink
Хм, сетих, че на вратата седеше брат ми ( сватбата ни 94 г, брат ми на 11г) и не пускаше мъжа ми да влезе. Мъжа ми започна да му предлага по десетачки и така на 40 или 50 лв, брат ми го пусна да влезе. Но то и нямаше как повече да удържи толкова сватбари на вратата Joy

# 44
  • Мнения: 3 091
Изобщо не сме правили това... Дори не настъпих мъж си. смятам, че това са щуротии

# 45
  • Мнения: 157
Как помните с такива подробности?

# 46
  • Мнения: 1 273
Ами ние обувки не сме пълнили, но брат ми, който беше на  14 години запираше вратата. Моя мъж много лесно го нави-----даде ме за 1 час на компютърните игри(тогава нямахме копютър у нас и брат ми ходеше нон стоп по клубове)

# 47
  • Мнения: 287
мале-малеееее!!!
ама вие сте си за завиждане бе!!!
аз сватба нямах, че много претенции имаха дъртите и им теглихме по една и се подписахме тайно Laughing освен това бях в 8-ми месец та шляпах по джапанки...
а мъж ми изби рибата, като ходихме да подаваме документите и лелката ни вика-имате ли пръстени а моичкия отговори - Ми не може ли пак с годежния?... и с него си останах...добре, че той поне е с диамантчета, че после от кумова срама ми взе един ден халкичка от сребро за 9 лева...

# 48
  • Мнения: 6 991
мале-малеееее!!!
ама вие сте си за завиждане бе!!!
аз сватба нямах, че много претенции имаха дъртите и им теглихме по една и се подписахме тайно Laughing освен това бях в 8-ми месец та шляпах по джапанки...
а мъж ми изби рибата, като ходихме да подаваме документите и лелката ни вика-имате ли пръстени а моичкия отговори - Ми не може ли пак с годежния?... и с него си останах...добре, че той поне е с диамантчета, че после от кумова срама ми взе един ден халкичка от сребро за 9 лева...
Като нас  Mr. Green Само дето не бях бременна  Grinning Пръстенът ми беше 4 лв Laughing, а на мъжа ми  6 Joy

# 49
  • Мнения: 3 569
Ако трябваше да дам толкова, колкото струва, щях да си остана ерген вовеки. /те това е приказка  Mr. Green/

# 50
  • Мнения: 391
Пукната пара не струвам, се оказа Sad

И аз така ,но може би защото този ритуал не го правихме.
Сега ,обаче,мисля ,че е трябвало да го има .
Аз сега какво ще разказвам newsm78


 

# 51
  • Мнения: 3 886
Помняяяяяяяяяяя как бих могла да забравя в обувката имаше много дебела пачкааааа100долара  оказа се обаче че 100долара са фалшиви а пачката е тоалетна хартия бочдисана със зелен спрей Sick #Crazy. е имаше и много стотинки

# 52
  • Мнения: 4 665
пачката е тоалетна хартия бочдисана със зелен спрей Sick #Crazy.
Верно ли Shocked Laughing Не е истина колко са изобретателни хората Mr. Green

# 53
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
при нас тоз ритуал липсваше;
за добро или зло.
демек - без пари съм се дала.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
За 5 лв. ме взе.  ooooh!
Аз не че бях разбрала колко са, ама вечерта като се събух и те паднаха от обувката. Даже и дупка им бях направила.  Laughing
Мъжо ги надписа с датата на сватбата и си ги прибрах за спомен.

# 55
  • Мнения: 27 524
Не си падам по подобни ритуали. Нямаше никакви такива на сватбата ни  Stop

# 56
  • Мнения: 239
Това са цигански неща и не ви прилича защото сме европейци вече ако се сещате. Излагация.

# 57
# 58
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ние не го уважихме този ритуал...  Mr. Green Мъжа ми звънна на вратата, баща ми отвори... Стиснаха си ръцете... И мъжа ми прошепна нещо в ухото му... Татенцето пък от своя страна ухилено каза "Заповядай!"

Оказа се, че любимото е държал в ръката си 5 (пет!) лева и като са си стиснали ръцете ги е подал на баща ми, а му е прошепнал *За нулите ще се разберем после!*  Whistling

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ми прав е Жоро. Тия ритуали с парите са най-грозната история по сватбите. Струва ми се пошло. Особено едно време като им набождаха банкноти по роклите, пфу.

# 60
  • Мнения: 4 665
Прословутото булчинско хоро, където най-вече бабите се надцакват коя ще закачи по-голям наниз от банкноти на шията на булката само и само тя да поведе хорото Simple Smile Все още се практикува,била съм на такива сватби Wink

# 61
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Абе, чувала съм че има такива неща, но не бях ги виждала наживо.
Ще взема да съжаля, че не съм правила сватба.
Друго си е да танцуваш с тава с печено прасе, цялата в гердани от пари, ех.  Laughing

# 62
  • Мнения: 3 423
Недей, Василисо, ами ако ги отвее вятърът тия пари.
Щото не вярвам пиян сватбар да закача с безопасна игла.
Има по-безболезнени начини. Като европейци може даже
без процент да ти пренасочат парите, примерно в моята
банка. Сигурна е. Няма какво да пораждаш завист у комшилъка.

Прословутото булчинско хоро, където най-вече бабите се надцакват коя ще закачи по-голям наниз от банкноти на шията на булката само и само тя да поведе хорото Simple Smile Все още се практикува,била съм на такива сватби Wink

Това пъклената песен "Мома се с рода прощава ли е"?
Аз забраних да я пускат, диджеят обаче все пак реши
да ме пробва, дали ще се разсея, заплаших го с касапски
обещания и не я пусна.
А помните ли филма "Лачените обувки на незнайния воин"?
А помните ли онова хоро, дето свекървата вееше белия
чаршаф с червеното петно, а? Леле, белата ми вуйна, леле...

# 63
  • Мнения: 1 364
0.
тоз ритуал не сме го .... почели.

# 64
  • Мнения: 4 665
Това пъклената песен "Мома се с рода прощава ли е"?
Тази песен май като извеждат булката от дома звучи...
Направо за хоро иде реч, от онези бесните, които увеличават ритъма си сл всяка следваща минута Simple Smile И бабите рипат ли рипат Laughing

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Лиске, поне прасето щеше да ми остане.  Laughing
А филмът много го харесвам.   bouquet

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 702
Всички ритуали, свързани с даване на пари от когото и да било, ги пропуснахме на нашата сватба. Тоест не е имало:
- подпълване на обувката на булката с банкноти
- "кичено" хоро
- плащане от гостите за цветчетата за закичване
- набождане на банконоти в пилето и тортата при ръченицата на кума и кумата /беше си просто надиграване между кумовете и танцьорите/
и т.н.
Това отговаря ли на въпроса колко струвам? newsm78

И ние така. Струва ми се унизително цялото това "плащане".

# 67
  • Мнения: 115
Мен- за 8 лв, при това ги даваше кумът. Мъжът ми нищо не даде.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 644
Доста скъпичка се оказах Laughing
Братовчедите ми,брат ми с племенника и моите шаферки събраха доста солидна сума...
Обувката не са ми пълнили-а и по-добре-бях със сандали-нищо нямаше да събера Laughing
Лично аз харесвам този ритуал и не го смятам за обида Peace

# 69
  • Мнения: 4 965
...
Лично аз харесвам този ритуал и не го смятам за обида Peace


И на мен другите събирания на пари от родата са ми гадни и категорично ги пропуснахме (както и разни ръченици с торти, пилци и "купени" хора), но този с пълненето на обувката спада към майтапчийската част. На мен ми е забавен.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 718
около 20лв Rolling Eyes
...
Лично аз харесвам този ритуал и не го смятам за обида Peace


И на мен другите събирания на пари от родата са ми гадни и категорично ги пропуснахме (както и разни ръченици с торти, пилци и "купени" хора), но този с пълненето на обувката спада към майтапчийската част. На мен ми е забавен.
Peace

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Моята обувка не са я пълнили, че беше 41 номер  ooooh!
Брат ми застана на вратата на стаята и ме даде срещу 4 долара. Как не го застрелях значи....
...щях да забравя-тия четири долара ги даде кумът, мъжа ми грам не се изръси, съвсем безплатно му излязох  Grinning

# 72
  • Мнения: 2 388
И моята е 41 номер. Напълниха я с шоколадови трюфели и стихове.......а,а !!! Joy

# 73
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не допуснах подобна цигания. Гад ме е само като си помисля, че ще си подам чепика за да го напълнят с мангизи, или ще тръгна в сватбения ден по масите за да събирам пари и да си ги пъхам с притеснена усмивка в чантичката.

# 74
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моята обувка не са я пълнили, че беше 41 номер  ooooh!
Брат ми застана на вратата на стаята и ме даде срещу 4 долара. Как не го застрелях значи....
...щях да забравя-тия четири долара ги даде кумът, мъжа ми грам не се изръси, съвсем безплатно му излязох  Grinning
Теб пак,че за 4 долара те дали,пък моя хубостник брат ми и толкова не взема. Crossing Arms
Обувката ми беше пълна със листчета от тефтерче замаскирана отгоре със две три дребни банкноти. Tired













# 75
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Аз струвах точно 18 лева и нито стотинка повече,
ама това към днешна дата му излиза доста скъпичко  Grinning

# 76
  • Мнения: 2 388
Аз струвах точно 18 лева и нито стотинка повече,
ама това към днешна дата му излиза доста скъпичко  Grinning

К Joy Joy Joyефиш ме

# 77
  • Мнения: 6 607
1лев в монети по 1стотинка направо без пари.
Не допуснах подобна цигания. Гад ме е само като си помисля, че ще си подам чепика за да го напълнят с мангизи, или ще тръгна в сватбения ден по масите за да събирам пари и да си ги пъхам с притеснена усмивка в чантичката.

Това е просто една традиция никой не държи на парите. Mr. Green

# 78
  • Мнения: 1 418
Бившият ми съпруг ме купи за жълти стотинки.
Ама и без тях щях да си го взема...
А като си тръгнах не даде и лев.

# 79
  • Мнения: 4 629
Оказа се, че съм безценна  Mr. Green

# 80
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Стотинки, колко точно не помня, ама малко бяха, затова сега го карам да доплаща... Mr. Green

# 81
  • Мнения: 619
за 42 лева.Wink

Общи условия

Активация на акаунт