Спряха ми майчинството.

  • 2 394
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 910
Цитат на: irenka
Вчера ходих до социалните....Посъветвайте ме нещо.


Иренка, защо просто не намериш някой познат с фирма, да те назначи на работа и да ти свършат мъките. И аз днес бях до социалните, но по други причини, и положението е такова, че сме пре...ни от всякъде. Ако те назначат, ще можеш да си взимаш майчинските две години, работодателя ще ти взима от тях няколкото лева за здравна осигуровка, за да не ги плаща той, и така ще си прибираш по около 120 лв. на месец. Единственото неудобно за работодателя е, че трябва всеки месец да попълва декларации за теб и след това да тегли парите като ги преведат по банковата му сметка и да ти ги дава. Това, обаче, според мен не е проблем, ако работодателя си има счетоводство и ТРЗ и те си се грижат за заплатите и осигуровките на служителите на фирмата така или иначе.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: WomanitKa
Добре де нали има хора които плащат по големи усигуровки за да взимат по - голямо майчинство ?


Няма такова нещо! От размера на осигуровките зависи само размера на 135-те дни отпуск за бременност и раждане.

# 32
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Kisha
Цитат на: irenka
Вчера ходих до социалните....Посъветвайте ме нещо.


Иренка, защо просто не намериш някой познат с фирма, да те назначи на работа и да ти свършат мъките. И аз днес бях до социалните, но по други причини, и положението е такова, че сме пре...ни от всякъде. Ако те назначат, ще можеш да си взимаш майчинските две години, работодателя ще ти взима от тях няколкото лева за здравна осигуровка, за да не ги плаща той, и така ще си прибираш по около 120 лв. на месец. Единственото неудобно за работодателя е, че трябва всеки месец да попълва декларации за теб и след това да тегли парите като ги преведат по банковата му сметка и да ти ги дава. Това, обаче, според мен не е проблем, ако работодателя си има счетоводство и ТРЗ и те си се грижат за заплатите и осигуровките на служителите на фирмата така или иначе.


Дай малко повече инфо,нека и други да кажат дали става така?
Мислила съм го този вариант,обаче имам само един месец официално стаж,и май пак не става.
Как става този номер,ако въобще става Rolling Eyes ???

# 33
  • Мнения: 910
Цитат на: irenka
Дай малко повече инфо,нека и други да кажат дали става така?
Мислила съм го този вариант,обаче имам само един месец официално стаж,и май пак не става.
Как става този номер,ако въобще става Rolling Eyes ???


Иренка, става номера, защото в момента на майка ми във фирмата го правят, дори днес при социалните ми го казаха като вариант. Виж, дали това, че имаш само 1 месец стаж има значение не го знам, трябва да проверя. Ако някоя друга мама знае дали майчинството се влияе от трудовия стаж да сподели...

# 34
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Май обаче имаше някакво изискване за трудов стаж в същата година Confused  
Иначе номерът става без проблем-така майка ми сега ще излезе в майчинство, като й го прехвърля

# 35
  • Мнения: 6 206
Иренка, подведохме те ние тук. Embarassed Затова питай някой специалист, ТРЗ, който наистина е в час, защото каквото и да си говорим ние тук, явно действителността се разминава.
Ако си на договор, ще си взимаш майчинството до 2 години, но не знам сега ако те назначат оттук нататък какво следва. Наистина питай някой специалист и го направи, ако става. Дори и да трябва да си плащаш осигуровките за три месеца, пак е ОК, защото ще си взимаш майчинството до 2 години.

# 36
  • Мнения: 951
Цитат на: bibi
Цитат на: WomanitKa
Добре де нали има хора които плащат по големи усигуровки за да взимат по - голямо майчинство ?


Няма такова нещо! От размера на осигуровките зависи само размера на 135-те дни отпуск за бременност и раждане.

Биби е права.Можеш да се осигуряваш и на 1000 лв,но пак ще взимаш 130 лв майчински.
Друг е въпросът,че тогава ще взимаш повече за 90-те дена във вид на болнични-но пак ще се набуташ,защото ти дават 90% от среднодневното трудово възнаграждение или осигурителния доход.,върху които са платени осигурителни вноски през последните 6 месеца.

# 37
  • Мнения: 951
Мен ме нерви,че и без това се дават мизерни пари,а държавата се стиска,сякаш дава на майките по 10 минимални заплати на месец!!! #Cussing out Толкова условия,толкова врътки,плюс че чиновничките много често не знаят как точно да процедират в дадена ситуация и им е по-лесно да отрежат някоя майка,отколкото да проучат обстоятелствата и да помогнат! #Cussing out  Imp
Значи сега в бюджета ще постъпи голяма сума за винетките,сигурна съм,че пътищата няма да станат по-хубави,а  на майките им раскатават фамилията за едни нещастни детски и майчинство Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Също така по този начин се поощрява съжителството,защото на една майка е по-лесно да живее една -две години без брак и да взима някакви помощи,отколкото да се разправя с разни институции само заради това,че средният доход излиза не 200лв нула нула стотинки,а 205 лв,например и заради тези 5 лева тя няма право на помощи.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: bibi
Цитат на: WomanitKa
Добре де нали има хора които плащат по големи усигуровки за да взимат по - голямо майчинство ?


Няма такова нещо! От размера на осигуровките зависи само размера на 135-те дни отпуск за бременност и раждане.

Аха...няма такова нещо...преди години беше така, но ставаха големи злоупотреби и промениха закона... Imp

# 39
  • Мнения: 6 155
Цитат на: irenka
Цитат на: Kisha
Цитат на: irenka
Вчера ходих до социалните....Посъветвайте ме нещо.


Иренка, защо просто не намериш някой познат с фирма, да те назначи на работа и да ти свършат мъките. И аз днес бях до социалните, но по други причини, и положението е такова, че сме пре...ни от всякъде. Ако те назначат, ще можеш да си взимаш майчинските две години, работодателя ще ти взима от тях няколкото лева за здравна осигуровка, за да не ги плаща той, и така ще си прибираш по около 120 лв. на месец. Единственото неудобно за работодателя е, че трябва всеки месец да попълва декларации за теб и след това да тегли парите като ги преведат по банковата му сметка и да ти ги дава. Това, обаче, според мен не е проблем, ако работодателя си има счетоводство и ТРЗ и те си се грижат за заплатите и осигуровките на служителите на фирмата така или иначе.


Дай малко повече инфо,нека и други да кажат дали става така?
Мислила съм го този вариант,обаче имам само един месец официално стаж,и май пак не става.
Как става този номер,ако въобще става Rolling Eyes ???


Не мисля, че ще стане номера, защото трябва да имаш 6 мес. стаж /трудов или осигурителен, или комбинация от двете/, а ти имаш 1мес.

# 40
  • Мнения: 1 413
Цитат на: vanilia
Мен ме нерви,че и без това се дават мизерни пари,а държавата се стиска,сякаш дава на майките по 10 минимални заплати на месец!!! #Cussing out Толкова условия,толкова врътки,плюс че чиновничките много често не знаят как точно да процедират в дадена ситуация и им е по-лесно да отрежат някоя майка,отколкото да проучат обстоятелствата и да помогнат! #Cussing out  Imp
Значи сега в бюджета ще постъпи голяма сума за винетките,сигурна съм,че пътищата няма да станат по-хубави,а  на майките им раскатават фамилията за едни нещастни детски и майчинство Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Също така по този начин се поощрява съжителството,защото на една майка е по-лесно да живее една -две години без брак и да взима някакви помощи,отколкото да се разправя с разни институции само заради това,че средният доход излиза не 200лв нула нула стотинки,а 205 лв,например и заради тези 5 лева тя няма право на помощи.


  202uu  #Onfire  #Onfire  #Onfire

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: stefi
ЗАКОН ЗА СЕМЕЙНИТЕ ПОМОЩИ

Чл.2. Семейните помощи за деца по този закон са:1. еднократна помощ при раждане на дете;
2. месечни помощи за дете до навършване на 18 години;
3. месечни помощи за отглеждане на дете до навършване на една година.Чл.4. Право на семейни помощи по чл.2, т.2 и 3 имат семействата със средномесечен доход на член от семейството за предходните 6 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, освен в случаите по чл.7, ал.2.
Чл.8. (1) Месечни помощи за отглеждане на дете до една година в размер 100 лв. се изплащат на майката (осиновителката), чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл.4, при условие, че:
1. майката (осиновителката) не е осигурена и не получава обезщетение за бременност, раждане и отглеждане на дете по реда на Кодекса за задължително обществено осигуряване;
2. детето не е настанено за отглеждане в специализирана институция за деца на пълна държавна издръжка;

Уви, предполагам, че това са мотивите за отхвърляне на молбата ти за майчинство...
Ако си на работа и т.н. тогава майчинството не зависи от никакви доходи, но щом го взимаш от "социално подпомагане", т.е. само 1г. в размер на 100лв, зависи от дохода.
К'во да кажа...шибана държава/ без извинение/!


Ти ме уби! Откъде го извади това, оня ден четох четох и това не съм го видяла.

# 42
  • Мнения: 114
Цитат на: Teika

Ти ме уби! Откъде го извади това, оня ден четох четох и това не съм го видяла.


Защо трябва да те убивам, това е там където съм посочила и е там от както е написан закона.

Така е било винаги...коментари за това,че майчинство не се спира и т.н. са неуместни, просто е уредено в закона.
А това, че нямаме никаква социална политика е абсолютно отделна и твърде болезнена тема за всички нас!

Общи условия

Активация на акаунт