Пъпки, но...

  • 21 148
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 59
такива които не можеш да изтискаш по никакъв начин: не че съм тръгнала просто за обяснение:).. Те са твърди и на пипане... Как да се справя с тях?

Благодаря за помоща

# 1
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз,никак не успявам да се справя с тях,поне се опитвам да ги залича с нещо,защото са ужасни!Рядко ми се появяват,но аз знам,че не трябва да се стискат,защото стават още по зле,просто чакаш и се примиряваш с ситуацията!От мен успех с борбата,ако някой знае нещо и аз ще съм му благодарна!

# 2
  • Мнения: 1 027
Здрасти.
И аз това искам да разбера  newsm78 Стои бяло, но не мога да го изстискам

# 3
  • Мнения: 4 709
Не се пипат, нито стискат докато не наберат.

# 4
  • Мнения: 53
Знам от лекар,че пъпка над горната устна не се стиска.

# 5
  • Мнения: 1 813
Аз пък никъде не виждам да пише къде точно са тези пъпки  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 069
 Когато усетя такава гадина да си появява, натривам мястото със златен пръстен и тя се скрива на следващия ден.

# 7
  • Мнения: 5 299
Аз мислех да пускам такава тема(подобна).
Винаги пъпчасвам когато съм неразположена Rolling Eyes Ставам като една дива тийнейджърка - ъжасно е! Има ли някакъв начин да се избегне това.? Абсолютно всеки път ми излиза някоя ужасна гнойна пъпка по лицето. ooooh!

# 8
  • Мнения: 4 709
Това наистина ли е вярно?!

# 9
  • Мнения: 1 952
Знам от лекар,че пъпка над горната устна не се стиска.

Това може и да е вярно, аз разчопхлих миналата седмица една малка червена точица там, щото си нямах работа, а сега ако знаете какво е , чак белег си стой, не виждам изгледи скоро да изчезне..ни фон дьо тен, ни пудра, ни нищо го скрива.

# 10
  • Мнения: 1 986
  Ей,не се пипайте NaughtyЩе останат белези при по-груба намеса!Да не говорим,че можете да замърсите мястото!Най-добре се почиства лицето от козметик Peace

# 11
  • Мнения: 4 053
Знам от лекар,че пъпка над горната устна не се стиска.

защо,какво е значението къде е пъпката  newsm78

# 12
  • Мнения: 577
пъпка не се стиска!
както е"дошла"така и ще си"отиде",иньче остават белези Sick

# 13
  • Мнения: 6 461
Аз също не стискам никога пъпки Naughty
Като видя че започва да излиза вземам едно мехлемче БАНЕОЦИН и я мажа .Много бързо изчезва Mr. Green
Не ми е изписан от лекар ,но пък детето се беше изринало и го бяха предписали на него .И така от там на сам и аз го използавм.
Върши ми добра работа. Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 570
На Талодерма има една маска против акне. С нея може локално да се мажат такива пъпки и се оставя цяла нощ - много бързо минават.

# 15
  • Мнения: 1 813
Темата е ужасно актуална за мен - днес ми излезе една пъпчица точно на горната устна от лявата страна   ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 069
При мен действа, но е за онези, които преди да наберат започват да болят.

# 17
  • Мнения: 12 559
Знам от лекар,че пъпка над горната устна не се стиска.

защо,какво е значението къде е пъпката  newsm78
Бях чела някъде, че много от вените по лицето са общи и за мозъка и при стискане на пъпките, бактериите попадат в кръвта и могат да се пренесат към мозъка, а това можело да доведе до възпаление. Пишеше, че това е в сила особено за пъпките около устата.
За съжаление нямам никакъв спомен къде съм го прочела, някъде в нета беше, ама не мога да си спомня, че да дам линк към цялата статия

# 18
  • София
  • Мнения: 227
Козметичката, която посещавам ми каза, че когато човек има подкожни пъпки най-вероятно се дължи на вътрешно възпаление вътре в организма. При жените най-често проблеми с яйчниците или с хормоните. Само споделям, това което съм чула без да гарантирам, че е истина, ако някой разбира нека коментира дали е вярно.

# 19
прекалено мнoгoто натрупване на себум, типично за мазни и смесени кожи. Проблема може да е хормонален, както и от неправилно хранене и стрес, типично за живота в големият град. Аз лично се преродих със серията PURE SOS на Гарниер, има една тубичка от 10 милилитрa (stylo anti-spot,anti-blemish pen) което се използва за екстремни случаи.  Flutter

Още като усетиш огромната пъпкa, което здраво си боли и стои поне 1 седмица, се намазваш с тази консистенция, което до 24 часа почти я унищожава. Хубаво е който има предразполагаща към пъпки и черни точки кожа, да използва цялата серия на PURE,PURE A, SOS, Garnier. Много съм доволна и не е скъпа освен това.
http://skinnaturals.garnier.ca/en/franchise_pure.asp

http://www.garnier.co.uk/_en/_gb/pure/index.aspx

# 20
  • Мнения: 1 028
Аз също не стискам никога пъпки Naughty
Като видя че започва да излиза вземам едно мехлемче БАНЕОЦИН и я мажа .Много бързо изчезва Mr. Green
Не ми е изписан от лекар ,но пък детето се беше изринало и го бяха предписали на него .И така от там на сам и аз го използавм.
Върши ми добра работа. Wink

"Банеоцин"-а е антибиотичен крем,или маз-н.з. какво точно е,и ми се струва,че не бива за няма нищо да се прилага,още повече,че заради едната пъпка,може да си навлечеш я алергия,я нещо друго Naughty

# 21
  • Мнения: 59
Аз пък никъде не виждам да пише къде точно са тези пъпки  newsm78
на бузата на лицето Cry

# 22
  • Мнения: 59
БДН,
ползвам същата тубичка , но при мен ефект няма.само дето се набутах 5 евро... Най-ужасното е че пъпката боли като я докоснеш подкожна е и си стой просто така като подутина. Вече трети ден. Едвам се сдържам да не я стисна , но знам че само ще влоша нещата...То няма какво да излезе:(

# 23
  • Мнения: 669
И аз имам такъв проблем. След като родих определено намаляха пъпките ми. Но от известно време пак започнаха да се появяват. За жалост, аз ги стискам и се правя на маймуна, но немога да се стърпя - такава съм си. хвана ли огледалцето се правя на нищо.
Сега съм на Диане 35, заради други проблеми и се надявам поне от тях да ми се оправи лицето.
А на детето ми  му излезе ей такава подкожна и дебела пъпка малко след като се роди, и си му стои такава твърда като бобунка на пипане, след това завяхва пъпката, но си стои твърда. След известно време пак се възпалява и така си му стои една червена пъпка на бузката вече повече от 1 година. И миналата седмица го водих при дерматолог и му изписа един мехлем - СКИНОРИН, който е за акне, черни точки, и т.н., също така и за петна по лицето, и ми каза че и аз мога да го ползвам. Струва 17лв. , но още незнам има ли ефект, защото се мажем от 3 дни. А ми каза него да го мажа 20 дни всеки ден, после 10 пъти през ден, и след това 5-6 пъти 2 пъти в седмицата. Та курса на лечение ще продължи дълго време и незнам.

# 24
  • Мнения: 6 461
Аз също не стискам никога пъпки Naughty
Като видя че започва да излиза вземам едно мехлемче БАНЕОЦИН и я мажа .Много бързо изчезва Mr. Green
Не ми е изписан от лекар ,но пък детето се беше изринало и го бяха предписали на него .И така от там на сам и аз го използавм.
Върши ми добра работа. Wink

"Банеоцин"-а е антибиотичен крем,или маз-н.з. какво точно е,и ми се струва,че не бива за няма нищо да се прилага,още повече,че заради едната пъпка,може да си навлечеш я алергия,я нещо друго Naughty
До сега не съм имала проблем. Peace
Използвам го само при нужда като туширам пъпката.

# 25
  • Мнения: 266
Козметичката, която посещавам ми каза, че когато човек има подкожни пъпки най-вероятно се дължи на вътрешно възпаление вътре в организма. При жените най-често проблеми с яйчниците или с хормоните. Само споделям, това което съм чула без да гарантирам, че е истина, ако някой разбира нека коментира дали е вярно.
vqrno e. moqta kozmeti4ka su6to tova kaza. izpolzvala sum lepten, dovolna sum ot nego, no svur6i Sad. sega izpolzvam ampyli vitamin c  sytrin i cink ve4er. i dva puti na den se maja s complex c na babor. a za belezi ot stari pupki nai efikasen e krema na dr. nona, no ne znam dali go ima v bg

Общи условия

Активация на акаунт