Проблем с вентилаторна фурна

  • 3 454
  • 10
  •   1
Отговори
  • Scotland
  • Мнения: 11
 ooooh!
Здравейте момичета!
От известно време ми се налага да готвя на нова печка. Но имам проблеми с фурната, която е с вентилатор. Аз сам свикнала да си нагласям фурната на горен или долен реотан или и двата заедно. Но при тази вентилаторна фурна мойе само градусите да се нагаждат.  Чувала сам че този тип фурни спестяват много време, но при мен или кекса ще е суров отвътре или ястието ще е загоряло отгоре.
Надявам се мамите с подобни фурни да споделят опита си с мен Embarassed, че мъж ми се кара че само хабя продуктите.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 550
Няма ли опция да печеш без вентилатор?

# 2
  • Scotland
  • Мнения: 11
Не, няма опция за пе4ене без вентилатор- може да се настройва само температурата. Печката е английска и проблема е че съпруга ми не знае къде сложил инструкцията за ползване. 

# 3
  • Мнения: 952
ох тия вентилатори и аз незнам с какво са полезни Rolling Eyes и моята е такава но почти не го ползвам .Но аз имам такава опция за горен и долен реотан без вентилатор и само него ползвам. Имам и същата опция с вентилатор и когато пробвах един път да опека тиквеника на тази степен нищо не стана. Отгоре за отрицателно време потъмняха корите придобиха приятен загар а отвътре нищо,нито опечено нито сурово,едно клисаво никакво чак.
не че ти помогнах много, но пускай всички опции да видиш кога и къде загрява първо, все ще уцелиш правилната опция Peace

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Slavakis!

Разгледай и тези по-стари теми, може би ще ти помогнат! В първата съм дала таблица за печенето на различни неща - погледни, дали и в твоята книжка има такава или ползвай моята. Успех - много е удобна, вентилаторната фурна, трябва само да и хванеш цаката!  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64873.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100871.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100879.msg1778777;topicseen#msg1778777

# 5
  • Scotland
  • Мнения: 11
Natalyna благодаря ти много. Вече си принтирах твоята таблица и мисля още днес да пробвам да сготвя нещо във фурната. Още повече се зарадвах, като прочетох, че мога да готвя по 2-3 ястия наведнаж.
Благодаря ти още веднъж  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 607
Вначалото и аз му се чудех на този вентилатор,а сега не ползвам никаква друга ф-ия,особено като печеш 2-3 тави сладки или пица едновременно,а пък повечето неща ми се сготвят за почти половината време.Успех в разучаването

# 7
  • Мнения: 1 272
Готвя само на програма с вентилатор и съм изключително доволна. Нямам загорели или недопечени ястия. А и можеш да печеш по две тави едновременно. Всичко става много по-бързо.

# 8
  • Мнения: 410
И аз имам с вентилатор, но има комбинации с/без горен/долен реотан.

Когато ползвам вентилатор винаги покривам с фоли, за да не загори от веднъж, а накрая запичам.
Някои неща обаче, от опит установих, че стават по-добре само на реотани, напр. питката.
Но за забързани работещи мами, вентилаторът е супер работа.

Преди 1 месец попаднах наистина на фурна, на която вентилаторът нямаше комбинации с др. реотани, или поне така изглеждаше. Наистина ми трябваше 1 час да се загреее и после 1 час да изпека месото!

# 9
  • Мнения: 1 488
аз съм много доволна от моята вентилаторна фурна. имам и отделни функции долен и горен реотан, но по4ти не ги ползвам. бързо загрява и пе4е на по-ниска Т. вси4ко винаги ми е добре опе4ено. предишната ми фурна загряваше по-бавно. дано да и хванеш цаката и ти на твойта.

# 10
  • Мнения: 1 564
Вначалото и аз му се чудех на този вентилатор,а сега не ползвам никаква друга ф-ия,особено като печеш 2-3 тави сладки или пица едновременно,а пък повечето неща ми се сготвят за почти половината време.Успех в разучаването
smile3521И аз съм така.

Общи условия

Активация на акаунт