Как да съхраня сварена тиква?

  • 433
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравейте!Не знам дали въпросът ми е за тук,но ако не е модераторите ще преместят темата.
Въпросът ми е как да съхраня сварена тиква?Захранвам малкия от 10 дни и то успешно.Започнахме със зеленчуково пюре и както всички много добре знаете сега трябва да изредя всички зеленчуци.Не започнахме от кашите тъй като сме доста едрички и педито ме посъветва да започна със зеленчуково пюре.До сега успешно съм захранила с пюре от морков и картоф.От два дни съм въвела и пюре от тиква,но до сега взимах готово,а искам да му направя домашно пюре от тиква.Може ли да я замразя сварена?Как да го направя?Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: X
разбира се ,че можеш.можеш и сурова да завразиш.аз напълних фризера с доста тиква.от къде купуваш по това време иначе тиква?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
Не съм я купувала сега.Моята баба я пази още от лятото и я държим на тавана.Още не съм я разрязала,но мисля,че нищо и няма.

# 3
  • Мнения: 5 401
Като свариш и пасираш тиквата, с чаена лъжичка я пресипваш в кубчета за лед (в Пикадили продават по-големи формати от стандартните към хладилниците) и след това замразяваш. В моя фризер за около 3 часа се замразавят кубчетата. След това ги преместваш в пликчета, като ги надписваш какво съдържат и от коя дата.   bouquet

И това правя със всички зеленчуци, не само с тиквата.

А другия вариант е, както е сурова тиквата, да я обелиш и нарежеш на малки парченца и така да ги пъхнеш във фризера.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 702
Нищо й няма на тиквата. Аз преди 2 седмици срязах една, беше страхотна.
Аз съхранявам тиквата сурова, в хладилника. Като реша да давам пюре, режа парченце, обелвам, нарязвам и го сварявам в малко вода. Което остане, го съхранявам в хладилника, в същото съдче с водичката. На другия ден го слагам отново да заври и давам. На пюретата пише, че отворени, в хладилник могат да се дават до 48 часа. Аз по тази логика действам, макар че гледам  да направя количество за 2 пъти, т.е. за днес и за утре. Много рядко правя за три.

# 5
  • Мнения: 2 159
Като свариш и пасираш тиквата, с чаена лъжичка я пресипваш в кубчета за лед (в Пикадили продават по-големи формати от стандартните към хладилниците) и след това замразяваш. В моя фризер за около 3 часа се замразавят кубчетата. След това ги преместваш в пликчета, като ги надписваш какво съдържат и от коя дата.   bouquet

И това правя със всички зеленчуци, не само с тиквата.

А другия вариант е, както е сурова тиквата, да я обелиш и нарежеш на малки парченца и така да ги пъхнеш във фризера.
много удобно Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
Много ви благодаря,мили мами!Страхотни сте!

# 7
  • Мнения: 950
Аз замразявах. Сварявам тиквата, пасирам я, разпределям я на по-малки порции и слагам в  камерата. Вече малката е яла от тази тиква и не сме имали проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт