само температура, като преди 10 дена...

  • 611
  • 12
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
дребния от вчера има температура. преди две семици беше така - само ниска температура, без кашлица и др. екстри. Гърлото му било червено и ни изписа АБ. Не му го дадох, защото температурата се задържа три дена и после изчезна без да съм давала нищо. На шестия- седмия ден отидох за бележка за детската и джи пи то се разфуча защо съм отменила лечението - гърлото му било червено и настоя да давам 7 дена Аугментин. На детето абсолютно нищо му нямаше, осв. червеното гърло , което при него винаги , още от раждането си е такова, но аз му дадох АБ. SadВ понеделник беше последния прием, от вчера пак е с температура - пак така е ниска 37.5 и пак нищо друго му няма. Ще го водя на лекар , но сигурно пак ще му изпише веднага някой др. АБ.  #Cussing out
Какво ли може да му е на дребния??? TiredПървия път реших че е просто вирус - за три дена му мина, но сега като се повтори/ и то след прием на аугментин/ вече сериозно се притесних!!! Cry

# 1
  • Мнения: 3 116
На твое място бих пуснала гърлен секрет и секрет от носа, да се види дали ще изолират нещо и ако има нещо антибиограма  Thinking

Ако от там не излезе нищо ще продължа с ПКК и урина  Thinking

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
На твое място бих пуснала гърлен секрет и секрет от носа, да се види дали ще изолират нещо и ако има нещо антибиограма  Thinking

Ако от там не излезе нищо ще продължа с ПКК и урина  Thinking
надявам се да я накарм да пусне секрети, но... ако не стане ще отида в лабораторията да си ги платя/ само не знам там дали ще искат те да ги вземат/ newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
А не може ли просто детето да е с по-силен имунитет и така леко да изкарва вирусните инфекции? Аз по-скоро бих се радвала , че минава за 3 дни с ниска Т. Не бих давала АБ при това положение, честно казано. От тях спада имунитета и нищо чудно, че детето скоро след това пак се е разболяло Confused
Пусни секрет за всеки случай.

# 4
  • София
  • Мнения: 903
Аз пък не мога да разбера как някои лекари с такава лека ръка изписват само за едно зачервено гърло веднага Антибиотик? Нашате педиатърка исписва АБ само когато Т е доста висока или когато има налепи по гърлото.
Аз също мисля, че трябва да му вземеш гърлен секрет. А дотогава му мажи гърлото с Хексорал. Моята дъщеря също има доста често проблеми с гърлото и най-бързо й минава с Исла мус, но той е на хапчета за смучене , а незнам колко голямо е твоето дете и дали ще може да ги смуче. Иначе много помага и е изцяло на билкова основа.

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
взе ни гърлен секрет, кръв, урина... каза че е от гърлото - много било червено и да почваме зинат,преди понеделник щото ... май аз ще да съм виновна, задето миналия път не дадох веднага АБ. Ама нещо не се чувствам виновна, той така и така не помогна... #Cussing out
Май ще чакам резултатите два дена , щото не сме с много висока температура и поне да видя заслужава ли си да давам Зинат! Вие , девойки , как бихте постъпили? newsm78

# 6
  • Мнения: 2 082
не може толкова време да е с червено гърло-досега или щеше да му мине или да получи някакви усложнения.ако е само гърло не бих дала антибиотик,но ако вече са окаже нещо друго и се налага-да.детето казва ли,че го боли гърлото

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
да, но казва и още сто неща които го болят - крачето , бузката, зъбчето и т.н.

# 8
  • Мнения: 3 116
Аз бих изчакала, защото може да се окаже че ако изолират нещото в гърления секрет, точно Зинат да не помага и да се наложи смяна на антибиотика, както на нас вече веднъж ни се случи  Thinking

# 9
  • Мнения: 2 751
Не си виновна, че не си почнала веднага АБ.
След като Т е спаднала е логично да не приема детето АБ.
Ние понеже постоянно страдаме от това гърло, вднага щом лекарката установи, че е червено, започвам да го мажа с йодасепт и пръскам Тантум Верде.
Редувам през 3-4 часа.
3 от 4 пъти съм избягвала АБ и то при изключително червено гърло и висока температура!

Последния път, когато АБ не ни се размина, беше по същия начин-пи 7 дена Аугментин, после 1-2 дена нямаше Т и после пак започна. Пихме после Суметрулим.
Оказа се тежък вирус.  newsm78

# 10
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Не си виновна, че не си почнала веднага АБ.
След като Т е спаднала е логично да не приема детето АБ.
Ние понеже постоянно страдаме от това гърло, вднага щом лекарката установи, че е червено, започвам да го мажа с йодасепт и пръскам Тантум Верде.
Редувам през 3-4 часа.
3 от 4 пъти съм избягвала АБ и то при изключително червено гърло и висока температура!

Последния път, когато АБ не ни се размина, беше по същия начин-пи 7 дена Аугментин, после 1-2 дена нямаше Т и после пак започна. Пихме после Суметрулим.
Оказа се тежък вирус.  newsm78


това за йодасепта за първи път го чувам Shocked - той не беше ли някаква паста? Я кажи как точно го намазваш и аз да пробвам? А  цени помниш ли / и на тантум верде/?

въпроса ми нещо се вмъкна горе в цитата newsm78

# 11
  • Мнения: 2 751
това за йодасепта за първи път го чувам Shocked - той не беше ли някаква паста? Я кажи как точно го намазваш и аз да пробвам? А  цени помниш ли / и на тантум верде/?


Става въпрос за йодасепт разтвор, не паста. То е течност. Струва около 2-3 лв. Тантум Верде-то е около 5-6 лв, но се ползва много дълго време.

Аз си обливам хубаво пръста с йодасепт и бъркам навътре, към края на езика. Гледам да е бързо, че е гадно-предупреждавам. Хич не ми дава, но в крайна сметка го убеждавам и се примирява, милия  Rolling Eyes
Единия път лекарката каза, че е почти убедена, че този път няма да се разминем с Аб-то. Имаше много висока Т и МНОГО зачервено гърло.
Но ми каза: Пробвайте и тоя път с йодасепта, но мисля, че няма да стане.
НА втория ден вечерта нямаше Т  Grinning
Но, разбира се, не на всеки помага, а и не всеки път става.

# 12
  • София
  • Мнения: 276
За йодасепта- аз също съм давала от този разтвор, но разреден с вода в количество 1:1. Ако не ти дава да му мажеш гърлото, може да пробваш с напоена в разтвора клечка за уши, с която му намазваш езика.

Общи условия

Активация на акаунт