лекарски разноски за новородено в САЩ

  • 1 685
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 59
Благодаря dessivl, но доколкото разбирам от този сайт, този вид помощ е предназначена за индианците. Чувала съм за тези индиански клиники, но за да ти помогнат, трябва да имаш определен процент индианска кръв.
Някой друг има ли съвет?
Как го измисли това за индианците?
Аз ползвах WIC и те ти дават чекове за мляко и др. хранителни продукти ако се квалифицираш.

# 16
  • Мнения: 113
Здравей,TarikMom!Аз родих безплатно и в момента детето има пълен Медикал.Ние сме със зелена карта тук,но миналата година една румънка роди по същия начин,а тя и съпругът и бяха с работни ,1-годишни визи.Мисля си,че при вас не може да няма подобна програма за бременни и бебчета от семейства с ниски доходи.Как са ти протичали прегледите досега?Плащащ ли си?А раждането е доста скъпо!Много внимателно проучи въпроса,за да не ви дойдат тлъсти сметки след това...Успех!! Peace

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
qgodka, в момента съм тук на студентска виза и затова ми отказаха помощ при раждането - ако си със зелена карта, тогава няма проблеми. Имам студентска застраховка, която няма да покрива бебчо когато се роди, но в момента плаща 80% от разходите при лекари. Но съпругът ми си извади застраховка от неговия работодател и с нея смятаме да покриваме медицинските разходи на бебето, а също така и да се възползваме от програмата WIC - за нея няма citizenship requirements.

# 18
  • Мнения: 113
Да,разбрах,мила, за това,че си със студентска виза,но нали ти казах,че една румънка беше с работна ,едногодишна виза и имаше всички привилегии като мен.Все си мисля,че ще има някаква възможност и за вас ThinkingТам където мислиш да се запишеш за WIC  дали няма да могат да те насочат?В интернет не намираш ли информация?Ох,дано успеете,стискам палци PraynigПиши,когато имаш резултат.А ти защо чак сега ще се записваш в WIC?Ти можеш и докато си бременна да получаваш купони за храна.

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз имах една позната, която роди преди 2 години - тя беше също със студентска виза и не й направиха никакъв проблем - покриха й всички разноски по лекари, раждане и т.н. Но сега са станали много стриктни и проверяват всякакви документи най-подробно, за съжаление!  Sad

Чак сега ще записвам в WIC, защото не знаех, че съществува такава програма - за нея научих тук във форума. Иначе съм търсила много в интернет и единствената информация, която намирах е Medicaid помощите, за които ме отказаха вече.  #Cussing out

Е, какво да се прави - ще се оправим - всички други хора как са се оправили. Но ще трябва да изчакам до вторник, другата седмица, защото тези WIC само веднъж в седмицата приемат в нашия град тука.

 Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 677
 Medicaid е програма за хора с ниски доходи. 
БРЕМЕННИ НЕЗАВИСИМО ОТ СТАТУТА (с изтекла виза, с никаква виза и т.н   ако покриват изискваниата за доходи се класират за програмата, автоматично за WIC!
Medicaid също така ВРЪЩАТ здравните разходи направени до 3 месеца назад, т.е. ако си плащала до 3ти месец за прегледи и изследвания и имаш касовите бележки.
Отрицателната страна е че ще си ограничен в избора на доктор, болница, лаборатория защото от други застраховки получават много повече. 12 долара си е мизерна сума за един преглед, като се има предвид какви големи застраховки плащат гинеколозите за да работят.
Още нещо - Medicaid не репортва на имиграционните кои няма статут!

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Medicaid е програма за хора с ниски доходи. 
БРЕМЕННИ НЕЗАВИСИМО ОТ СТАТУТА (с изтекла виза, с никаква виза и т.н   ако покриват изискваниата за доходи се класират за програмата, автоматично за WIC!
Medicaid също така ВРЪЩАТ здравните разходи направени до 3 месеца назад, т.е. ако си плащала до 3ти месец за прегледи и изследвания и имаш касовите бележки.
Отрицателната страна е че ще си ограничен в избора на доктор, болница, лаборатория защото от други застраховки получават много повече. 12 долара си е мизерна сума за един преглед, като се има предвид какви големи застраховки плащат гинеколозите за да работят.
Още нещо - Medicaid не репортва на имиграционните кои няма статут!



Когато говорих с чиновничката от OKDHS, което е бюрото където се подават молби за Medicaid, тя ме попита дали имам green card number и аз й отговорих, че нямам. И затова ми беше отказана апликацията. Знам че преди около година някъде са започнали да бъдат доста строги със ограничениеята. Преди това е било възможно за всеки да получи тази помощ. За WIC го знам, че няма значение статута и затова за него ще подавам апликация.

# 22
  • Мнения: 677
Нямат право да ти откажат заради това! Иди или се обади в друг офис.

# 23
Moqt savet e da proveri6 kakvi prava ima6  v saotvetnia otdel na mestnoto pravitelstvo za dadenia 6tat. Po printsip za vseki 6tat moje6 da polzva6 t.nar. emergensy Medicaid, koeto pokriva vsi4ki raznoski v bolnitsata.Sa6to taka moje6 da proveri6 dali 6te moje6 da izpolzva6 programata WIC, koqto moje da ti e ot polza.

# 24
Виж какво, нещо не си разбрала или служителя е бил недоборнамерен!

 Ако детето е родено тук и доходът ти е под линията, то СЕ класира за Медикейд - ПИРИЪД! Вашия статут е БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ, ако ще и нелегален да си. Това е федерална програма, всичките елиджибилитис са урегулирани на федерално ниво и щата няма нищо общо. НЕ МОГАТ да те карат да подписваш каквото и да е документи че ще го оставяш където и да е! Синът ни е на Медикейд, ние и двамата сме на Ф1, знам много добре цялата процедура минали сме през нея. Обади ми се на лични ако имаш въпроси. ТИ не се класираш за нищо (федерално) защото не си ГКХ, но детето е напълно отделно.

Ако служителя не ти помага, поискай документ/форма в която да пише изискванията. Всичко го има в нета, не се отказвай заради някакъв траш.

За нас ВИК е с много ограничена полза, тъй като синът ни е на кърма, а ВИК покрива само най-евтините мляко, яица сирене каквито ние не консумираме (защото сме на органик). От всичките купони ползваме само сиренето (към $6/месец), 1 пакет боб ($1) и 3-4 тенекии сок от ананас (по $2). Намирам това за справедливо, все пак не сме бедни.

# 25
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте,
Благодаря на всички за съветите.   bouquet
Travis, от това което казваш за WIC - според мен ще ни е полезно, въпреки че и аз възнамерявам да кърмя. С тях вече се свързах, но следващия свободен час беше чак в средата на Април - така, че тогава ще знам дали ще ни приемат или не.
За Medicaid - те и без това казаха, че трябва след раждането на бебето да се правят апликации, така че ще изчакам дотогава и ще се опитам пак.
Една моя позната е медицинска сестра тук и ми даде информация за други програми, но те са по-скоро информативни и не помагат със продукти или медицинска помощ, така че засега се надявам на този WIC. Не че без него ще умрем гладни, но е хубаво да получим някаква помощ, особено че ще бъдем на един доход (в момента само таткото работи) за известно време.



# 26
  • Мнения: 3 478
Предполагам че във всеки град има Health Dept., поне у наше село си имаме. Значи, отиваш в местния такъв и говориш там с някой какво ти се полага. При нас дори и WIC е на същото място. Там ти се полагат безплатни прегледи докато си бременна, безплатно раждане в съответната болница, безплатни прегледи и имунизации за детето. Имам позната, която е нелегална, но въпреки това имаше право да се възползва от всичко това. Все пак детето и е гражданин. Верно че вече се следи много, но тя роди само преди 1.5 година. Не вярвам чак толкова да се е променило от тогава. Едно е сигурно поне все още си води детето там за ваксините.

Това за приписването на детото много не ми се вярва честно казано, да не е станало някакво недоразумение?

Общи условия

Активация на акаунт