За и-краткото (й) да ви въпросвам

  • 17 859
  • 362
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 656
Опа
Мисля че сте в грешка с четенето.
Моето отроче чете много, но като тръгне да пише - тогава ги реди едни...
Диктовка и поправка си трябва

# 106
  • Мнения: 1 679
Когато аз бях ученичка как ли успяваха да ни научат на всичко в рамките на 5 дневна учебна седмица и не по 7,8 или 9, а по максимум 6 часа на ден??? И то без частни уроци...

И пак станахме грамотни и образовани, изучихме и родния, и чуждия език, и математиката, и физиката, химията, биологията.......
Че и трудовото обучение даже...

А сега - по 7 - 9 часа на ден и ... НИЩО...
Времето все не стига да се преподаде целия материал, учебниците били лоши, нямат база в училище, не правят лабораторни упражнения, по музика нямат пиано или друг инструмент и слушат мелодии по GSM-ите, по физика учат за електричество, ама не са свързвали електрическа верига, по трудово обучение стоят за присъствие, а учителят решава кръстословици, по физкултура играят шах...

Извънкласните форми ги правят от 14:00 до 15:30 часа - какъв ли смисъл има от тях, като учениците са гладни и изморени след училище.

Почти не четат книги.

Поради тези причини не знаят кога се пише и кога не Й.

А за съжаление не знаят и много други неща.
А тези деца са бъдещите лекари, учители, държавници...

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 17:22 от Smiley*

# 107
  • София
  • Мнения: 4 867
някой дали вече спомена наЙстина?

сигурно е превъзходна степен:
истина
по-истина
най-истина

# 108
  • Мнения: 3 447
някой дали вече спомена наЙстина?

но наЕлон  Laughing

# 109
  • Мнения: 3 423
Култови думи от записките
на моята колежка-отличничка:

фрезки
оеравнеловка.

Другарката беше отличничка,
голяма читанка, старателна и
зубрива, че и пищови правеше.
Поне беше красива. Та й прощавам.

# 110
  • Мнения: 138
Абе то , че езика ни е труден е ясно , ама правописът още повече Simple Smile Аз лично бъркам къде да сложа и как "У". и "О"..С" и "З" ....ама учим се по-малко ,ама възходително ! Simple Smile

# 111
  • Мнения: 677
Поне беше красива. Та й прощавам.
Красотата ще спаси света,а не правописа..Мдаа..
Петъчна тема чаках,а ква стана тя..

# 112
  • Мнения: 3 423
Аз пък пиша сиктер с е,
както една зорка другарка
забеляза на лични. Да не ви
подвеждам, няма е. А франсетата
му викат ай, сиктьОръ, с френско р.

# 113
  • София
  • Мнения: 2 162

И майките да не пискат, че децата им били във ваканция и не трябвало да четат книги, а да си играят,... а напротив - да натиснат отрочето си да чете книги. Всички родители трябва да натиснем отрочетата да четат книги, да стане масово това забравено явление. Не само правописа, а и начина на изразяване се подобрява. Аз не знам, дали вече има в училищата задължителен списък за прочетени книги през ваканцията, ама ако няма,трябва да се въведе и да се спазва стриктно.

То от нас zависи. Ако не ги научим още отсега, че в теz шарени хартийки има писани историйки, които са  много zабавни, то няма да  успеят и нашите да се научат да четат книжки.
Ако родителите вместо да zабият отрочето пред тАлАвиzора, му прочетат една прикаzка, може да са му други интересите, като трсгне на училище.
Гледам дъщеря си  сега и се радвам, че съм и чела книжки още от бебе.
Сега сама ги търси да чете.

Между другото, наскоро попаднах на едно изследване за развенчаване на митовете относно родителството (по-късно мога да дам и линк, на английски е), та там пише, че няма значение дали четем всяка вечер приказка/книжка на малкото дете, за да възбудим в по- късна възраст интереса му към книгите, но трябва в къщи да има много книги, т.е. трябва да се осигурява достъп на детето до книги.
Което на мен ми звучи малко като онова за кокошката и яйцето. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 1 938
Не само да се осигурява достъп до книги - това не е достатъчно. Личният пример е важен... Simple Smile

# 115
  • София
  • Мнения: 2 162
Абе то , че езика ни е труден е ясно , ама правописът- още повече Simple Smile Аз лично бъркам къде да сложа и как "У". и "О"..С" и "З" ....ама учим се по-малко (по малко) ,ама възходително ! Simple Smile
Извинявай, не се стърпях GrinningНадявам се да не се разсърдиш.

Не само да се осигурява достъп до книги - това не е достатъчно. Личният пример е важен... Simple Smile
А, да, това беше другото, което казваха- за личния пример, но важеше за всичко, не само за четенето.

# 116
  • Мнения: 11 313
но трябва в къщи да има много книги, т.е. трябва да се осигурява достъп на детето до книги.
Което на мен ми звучи малко като онова за кокошката и яйцето. Simple Smile
Не само.
Детето трябва да вижда, че мама и тати ги четат теz книжки. А не само да събират прах и да демонстрират статукво Laughing

# 117
  • Мнения: 1 533
Да не тровя красивата тема за красивите думи, затова тук искам да помоля да разнищим спора за думата любвеобилен. Моля който твърди че е любвеобВилен, да ми каже защо смята така. Според правописния речник, който имам вкъщи е без В. Издание 1972 г.

# 118
  • Мнения: 3 405
С едно е, първото. Сега се убедих с очите си Grinning
От много взиране окото става предубедено.


Само дето това е думата от другата тема Wink

# 119
  • Мнения: 3 740
С едно В е - любов+обилен. Нява откъде да дойде второто В.

Аз преди малко видях МАМЙ. Е това как се чете?

Общи условия

Активация на акаунт