Козметика и алергия

  • 1 379
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 63
Ох, какво ми дойде до главата...... Cry
Не знам с какво и защо, но отключих някаква алергия, правих изследвания, тестове.....
С две думи - алергична, чувствителна и нетолерантна кожа.
Сума ти време ходих като плондир около очите, защото получих силни отоци и зачервявания
Забраниха ми да ползвам почти всичко от любимата ми козметика /а аз никога не прекалявам с грима/.  Само червилата ми разрешават.

Сега правя тестове с кремове на Аvene, като че ли ми понасят добре. Но от този, който е за очите, не получавам очаквания комфорт и мекота. Препоръчват ми да пробвам и с декоративната козметика на Avene, но аз до сега съм видяла само фон дьо тен на Avene и нищо друго.

МОЛБАТА МИ Е -  ако някой има подобен проблем, моля да сподели каква козметика ползва и от къде си я купува /за т.нар. медицинска козметика става дума/. Или за такава, която е добра за много чувствителна и алергична кожа. Praynig

Предварително благодаря на всички, които могат да помогнат с мнение или съвет!  bouquet


# 1
  • Мнения: 3 334
Аз съм с доста чувствителна кожа и ползвам най-вече юсерин или авен Peace.Но по-добре да се консултираш с козметик.Мен ме консултира козметичката ми и до сега ..................вече 6м. не съм имала проблем след ползването на тези продукти.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 63
Благодаря ти, Ани!
Моята козметичка работи с Academy - професионална козметика.
Но от както започнаха проблемите ми, не ходя - лекарят така каза, а и самата тя смята, че е по-добре да ми се успокои кажата, да преминат проблемите и тогава пак.

Вече не знам - имам чувството, че нищо не ми понася на кожата.... ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 522
Майка ми има същият проблем,който с годините се усложни.Сега не може да ползва никаква козметика!!Дори я дразни миризмата на сапуна,а нали се сещате ,че то не е силен аромат!
използва шампоан  на Avon,билковите.Невероятно ,но факт е,че от него не получава пристъпи,както се случва с друга козметика.А за тало използва интмният гел без аромат пак на Avon.И това е от към козметика.Другото лошо е ,че  я дразнят и праховете за пране-сега сме на Persil sensitive,ок е за сега.Ако си изпере дрехите с  друг препарат после дори не може да ги облече,защото получава пристъпи!!!
Много се надявам  да не я наследя тази алергия,забелязвам ,че съм чуствителна към силни аромати.Затова и избягвам силно ароматизираните и оцветени козметични продукти,кремчетата на Avon ми деистват добре.

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
При мен е същия проблем,непрекъснато подарявам кремчета на свойте близки .Ползвам юсерин -нощния,за дневен козметика с минерали от Мъртво море(DSM )-чудесна спа серия  bouquetЛосиона ми е на себа мед.Горещо ти препоръчвам спа серията- в аптеките дават тестери ,а и цената е поносима  bouquetЗа повече информация можеш да се обърнеш към-veni76,подробно ще ти обясни за DSM.

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 17:04 от k.a.l.i.

# 5
  • Мнения: 224
La Roche Posay имат серия декоративна козметика за алергична и нетолерантна кожа, но ,за съжаление, тя не се внася в България. Ако имаш познати в чужбина... би могла да си поръчаш нещо.

# 6
  • Мнения: 108
 И аз съм с чуствителна кожа.Ходих при дерматолог,който ми препоръча Sensibio creme на Bioderma-много сам доволна от него.

# 7
  • Мнения: 313
От както козметичката, която посещавах доста дълго време започна да работи  с Academy, започнаха проблемите ми с кожата. Тя дълго време ме убеждаваше,че това е най-добрата козметика и е невъзможно да се получи алергична реакция или козметичен  проблем от нея. Спрях да ходя при нея и след около 4-5 месеца определено кожата ми се опрви.

Общи условия

Активация на акаунт