Как се извиняват осъствията в детската ясла?

  • 1 262
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте на всички.
Искам да изпратя малкия на гости при баба си и там да постои около месец,до сега съм писала молба за яслата ,че ще отсъства по домашни причини.Но днес за мое най -голямо учудване ми се обажда госпожата от яслата и ми казва че трябва да отида до лекарката и да взема бележка за детето че е бил болен през този период и да могат да му извинят отсъствията #Crazy Това направо ме срази.Било въведено нова наредба от януари.Молбата ми е ако някой знае къде мога да ги открия тези наредби или как се процедира при вас в яслите.Защото това ми се струва супер невероятно да си вземеш бележка че детето е било болно  #Cussing out .Ужас
Предварително ви благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 967
Мисля, че според новата наредба отсъствия се извиняват или ако има бележка от лекар или ако предварително подадеш молба за отсъствия по домашни причини. Ако детето отсъства цял месец обаче, не може да му се приспадне цялата такса, а според новата наредба трябва да се плати минимум половин таква, т.е. 20лв. Смятам, че е разумно, защото градините нали все пак трябва да си планират приходите по някакъв начин. Ако всеки почне да отсъства, когато си иска и да не плаща нищо, от къде ще дойдат парите за заплати на персонала, отопление и т.н.
Приспада се пълна такса, сако ако детето отсъства по медицински причини. За това са ти казали да вземеш бележка от лекар, за да не плщаш половин такса, въпреки отсъствието.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Да допълня отговора на Нели Simple Smile
Ако детето отсъства до три дни по семейни причини е достатъчна само молбата.
Ако са три и повече дни, освен молбата трябва и медицинска бележка за това, че е здраво и не е било в контакт с болни. Не е нужна диагноза.

# 3
  • Мнения: 7 362
                       Може да отсъства от ДЯ по ДОМАШНИ ПРИЧИНИ до 10 дни ,с една дума половината.С МЕДИЦИНСКА БЕЛЕЖКА се извиняват всичките отсъствия дори месец,два.Ако отсъства ЦЯЛ месец по ДОМАШНИ ПРИЧИНИ ПЛАЩА 50 % от таксата - 20 лв.
                       Парите от таксите,които плащате НЕ отиват за заплати и разходи на ДЯ,а в държавния бюджет.Вие може да плащате и по 1000 лв,а държавата да отпуска на месец за детето ви 10 лв.И обратното може да плащате и 10 лв,а детето ви да получава в ДЯ 1000 за разходи.Въпрос на държавна политика.Спрете да мислите,че с таксите от детските заведения може да се плати дори само тока,за друго няма нужда да коментирам. Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
На мен пък друго ми каза директорката онзи ден.Когато детето отсъства по дом.причини,трябва предварително да се подаде молба.Ако нямаме тази възможност,да се обадим по телефона,че детето ще отсъства,но се плаща 50% от таксата,дори да отсъства за един ден.А по болест е ясно,с медицинска бележка.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Ще потърся назад, но някъде бях написала и обяснила много подробно новата наредба за събирането на таксите в ДЯ и ДГ за град София.ПРиета е на 18.12.2006 год. на сесия на СО и е в сила от 01.01.2007 год.
Според нея отсъствия се извиняват единствено и само с медицинска бележка и за тях родителите не дължат такса.
Когато детето отсъства по уважителни домашни причини, с молба, написана от родителите - тогава се заплаща 50 % от таксата за деня.
Когато детето отсъства и родителите не представят нито молба до директора и/или учителките, нито донесат медицинска бележка за този период - то тогава се заплаща такса в размер на 100 % от дневната такса, т.е. денят се заплаща от родителите, независимо, че детето не е било на детска градина или ясла.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
galia1,
Преди малко ти написах това, което помня по памет, но прочети тук, където подробно разясних и написах НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА … Т СТОЛИЧНА ОБЩИНА.
Дано съм ти била полезна!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 2 356
Аз, когато мойта е болна се обаждам, че няма да ходим, но ще взимам храната, като не винаги я взимам, но си плащам пълната такса. Така няма сърдити.

# 8
  • Мнения: 1 455
Колкото и пъти да сме отсъствали по една или друга причина ,без бележка от лекаря не пускат сина ми в яслата newsm78
Пък и те откъде да знаят дали детето наистина не е било болно.?

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 14:43 от gery gerry

# 9
  • Мнения: 8 505
В яслата,в която ходи дъщеря ми е така:
-ако отсъства един ден,без значение предупредила ли съм или не-бележка не е необходима,таксата за деня се плаща в пълен размер
-при подадена молба от родителите за няколко дни-1/2 от таксата за периода,бележка не е необходима
-ако молбата е подадена за седмица или 10 дни (не съм сигурна кое от двете беше)-1/2 от таксата и бележка от лекар,че детето не е било в контакт с болни
-при боледуване-блежка от лекаря,такса не се плаща

# 10
  • Мнения: 7 362
:.
Цитат на: reflex =link=topic169841.msg3345091#msg3345091 date=1172903500

-ако отсъства един ден,без значение предупредила ли съм или не-бележка не е необходима,таксата за деня се плаща в пълен размер]
     

Това е нарушение от страна на ДЯ.При положение,че си уведомила преди 8.30 в деня на отсъствието са длъжни да го свалят от такса.
Цитат на: reflex =link=topic169841.msg3345091#msg3345091 date=1172903500
-ако молбата е подадена за седмица или 10 дни (не съм сигурна кое от двете беше)-1/2 от таксата и бележка от лекар,че детето не е било в контакт с болни
    Ако молбата е за седмица или 10 дни и няма други отсъствия по домашни причини в същия месец и 10-те дни са освободени от такса ,не се заплащат никакви 50%.Ето пример: 20 дни- месеца.10 дни по домашни причини,5 дни - болен 5 дни-прписъства.Таксата е :10 лв за месеца.
               Кажете си на директорките,че има издадено ТЪЛКУВАНИЕ на Наредбата /от общината/ и всички са длъжни да го спазват,не да правят свободни тълкувания,че ми писна вече. Mr. GreenТе са длъжни и на вас да го предоставят за сведение.
              Мед.бележка която се представя след повече от3-дневно отсъствие не извинява отсъствия,а удостоверява,че детето не е в контакт с ОЗБ.  bouquet

# 11
  • Мнения: 296
Не точно по темата, но подозирам че има просветени, които могат да ми отговорят.
Записахме се за ясла от септември, когато детето ми ще е на година и 7 месеца- моето желание е да тръгна на ясла когато навърши 2 години, т.е. февруари следващата година, но директорката на 79 ясла в студентски град твърди, че приема е само септември. Има ли някъде регламентирано че това е така?
Благодаря предварително!

П.С. Иначе правата за отсъствията си ги изясних отлично Wink

# 12
Аз, когато мойта е болна се обаждам, че няма да ходим, но ще взимам храната, като не винаги я взимам, но си плащам пълната такса. Така няма сърдити.
[/q

Това е чудесно,което правите.Едно пренебрежително,унизително отношение към хората,които работят там и всички правила ,с които Столична община и детските градини се опитват да определят определен ред.Какво очквате да Ви кайат хората там,та те от такива постъпки разбират какво е нашето отношение към тях.Това усещат и нашите деца. Това е ,което ни отличва от Европеиците   и за това стигането ще бъде дълъг път  за изграждане на умение да се уважаваме и спазваме законите и правилата.Каквото правим то се връща при нац.

# 13
  • Мнения: 1 455
Записахме се за ясла от септември, когато детето ми ще е на година и 7 месеца- моето желание е да тръгна на ясла когато навърши 2 години, т.е. февруари следващата година, но директорката на 79 ясла в студентски град твърди, че приема е само септември. Има ли някъде регламентирано че това е така?

Хубав въпрос Thinking
И мен ме интересува,защото и в 49 ясла ми казаха същото Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 2 356
Аз, когато мойта е болна се обаждам, че няма да ходим, но ще взимам храната, като не винаги я взимам, но си плащам пълната такса. Така няма сърдити.

Това е чудесно,което правите.Едно пренебрежително,унизително отношение към хората,които работят там и всички правила ,с които Столична община и детските градини се опитват да определят определен ред.Какво очквате да Ви кайат хората там,та те от такива постъпки разбират какво е нашето отношение към тях.Това усещат и нашите деца. Това е ,което ни отличва от Европеиците   и за това стигането ще бъде дълъг път  за изграждане на умение да се уважаваме и спазваме законите и правилата.Каквото правим то се връща при нац.

Съдията, не виждам какво лошо правя. Когато детето е болно се случва да не мога да изляза за да ида до яслата. Винаги се обаждам, рано, когато няма да отиде детето, и досега сме отсъствали само докато е болна. Регламента е, когато взимам храната плащам таксата.

Общи условия

Активация на акаунт