Поликистозни яйчници

  • 5 580
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте!
Предварително се извинявам, но нямам търпение да разбера какво става.
Накратко - на 29 години съм а още няма наличие на бременост.Затова отидох на лекар, който ми постави диагноза "поликистозни яйчници".Пуснаха ми изследвания - Цитонамаска(I PAP)  и изследваха 2 хормона - тестостерон и прогестерон.
Във вторник ще отида пак на лекар, но ще съм Ви много благодарна ако някой ми каже нещо повече за тези резултати:
-прогестерон - 1,57  - а реф.стойност 0,2-1,4
-тестостерон - 0,601 - реф.стойност 0,12-0,21
Благодаря Ви предварително за оказаното съдействие!

# 1
  • Мнения: 334
Здравей и добре дошла в под форума, дано не е за дълго!
Не мога да коментирам изследванията ти , защото не ги  разбирам. И аз имам ПКЯ, и се лекувам. Потърси в подфорума повече по темата!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 815
Тестостерона ти е висок.
Поликистозата се дължи /в твоя случай/ на това.
Лекува се, не се притеснявай.

ПП.Прогестерона на кой ден го изследва?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте, момичета!!! Hug Тъй като много ми помогнахте първият път, когато потърсих съвет от вас...бих искала пак да споделя тревогите си тук Sad...
Тези дни обиколих доста гинеколози, включително и д-р Даскалов от клиника Торакс-Пловдив..., тъй като за тези които не знаят имам проблем със забременяването, което сигурно е ясно щом пиша в този форум...Заключението от прегледите след ходене по мъките вече половин година и какви ли не изследвания най-накрая се уточни-имам поликистозни яйчници...И мен ме учуди факта, че чак сега стана ясно, но сама ги видях на ехографа-имаше по няколко фоликулчета във всеки яйчник...Ужасно се притесних и разстроих, защото винаги съм мислила че това е сериозен проблем... Confused...И тъй като имам доверие на форума, ми се искаше да споделя тези свои притеснения с вас, първо за да се почуствам по-добре и след това бих искала, ако някой има или е имал подобен проблем или знае дали се лекува този синдром да ме посъветва какво да правя от тук нататък, защото наистина ми е много трудно да осъзная тази ситуация и да намеря правилното решение...Не бих искала да се лутам по доктори и болници непрекъснато, както до сега без всякакъв резултат....Този месец правим фоликуметрия, за да видим дали ще настъпи овулация-най големият ми фоликул днес на 9-ти ден от цикъла беше 10 мм, по принцип ову-то би трябвало да е на 16-тия ден...Ако не настъпи овулация, другия месец ще трябва да се започне сигурно някакво лечение, в случай че има такова...Благодаря ви!!!

# 4
  • Мнения: 898
Тестостерона ти е висок.
Поликистозата се дължи /в твоя случай/ на това.
Лекува се, не се притеснявай.

ПП.Прогестерона на кой ден го изследва?

Ами не е коректно да се твърди че се лекува поликистоза и завишен тестостерон. Просто само се поддържа. До като се взимат лекарства той си влиза в норма, и след това пак избухва.
Това все едно е да се вземе една гъбичка за миене..............Ако се натисне тя ще седи натисната, след като се махне тази сила тя пак ще си възвърне положението.....................................общо взето така е и с тестостерона.........

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Здравей,noname77.Защо не са ти пуснали всички хормони?При мен поликистозата явно идва от завишения пролактин и анитела/ТАТ и МАТ/.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Здравей,kativk.И аз имам същия проблем от доста години,откриха ми го още в самото начало на опитите ми за забременяване.Имам овулация,но образувам и кисти.Имам направена лапароскопия.Направиха ми фенестрация на яйчниците/правят се прозорчета на яйчниците/,за да не образувам кисти,но когато ми правят стимулация пак ми остава по един не спукал се филикул,който или изчезва със следващия м.,или остава и започвам да пия противозачатъчни.Ти какви изследвания имаш до сега?Казаха ли ти на какво се дължи тази поликистоза?Не се трежожи излишно.И аз отскоро започнах да посещавам д-р Даскалов и си мисля,че съм попаднала на точното място.Пиши повече за изследванията си до сега.Дано всичко се оправи,щом вече е открит проблема.Успех ти желая!

# 7
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен.Имам един въпрос:какви изследвания са необходими,за да се разбере,че има поликистоза.На мен пролактина е висок,на ехографа нищо не се вижда,но въпреки това доктора постави диагноза биохимична поликистоза.Моля помогнете

# 8
  • Мнения: 94
Милички,

Отскоро съм и аз в групата на жените с ПКЯ. Стряскащо е и звучи опасно и си е такова, но.. аз мисля, че има светлинка в тунела.. и не мисля, че това е официалната медицина - която те блъска с хормони, за да ти нормализира ненормалната среда, но пък засяга друга част на тялото ти - например гърдите и се появяват кисти и тем подобни гадости !!!

Аз стигнах до идеята за алтернативна медицина и лечение след много лутане, четене и т.н. Ако проверите сайта на д-р Емилова ще видите, че тя ЛЕКУВА поликистозни яйчници. Аз проверих в книгата на Лидия Ковачева ( чиято последователка е др Людмила Емилова ) - "Гладът - приятел и лекарство" дали има случайно споменато лекуване на ПКЯ... ИМА!!! Натъкнах се и на статия на американец - Roger Mason , част от книгата му "No more horse estrogen", където той ОБЯСНЯВА защо все по-често жените от различна възраст имат ПКЯ..Обяснява ПКЯ с храната, цитира какво да направим , каква храна да приемаме, кои хормони да си проверим после и В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ  да се оставим гинеколога ни да ни убеди за хормонално лечение или пък операция!!! На всяка, която се интересува, ще изпратя превода на статията ( 1 страница в word ), който  направих и бях изумена... Така нареченото разделно хранене също "твърди", че повечето болести на човека идва от НЕПРАВИЛНОто хранене!.. И вдругиден аз отивам при Емилова на преглед и да ми даде схема.. Имам приятелка, която е била с миома 7 см и след курса при Емилова, миомата е спаднала на ... 2 см!!!

Аз лично нямам нужда от повече доказателства, че ПКЯ се повлиява от храната. Гладолечението е световноизвестен метод за пречистване, а и под контрола на лекар е съвсем разумно средство за изчистване на организма от шлаките. След курса ще премина на разделно хранене за да не допусна пак хормонален дисбаланс...

Надявам се някоя от вас да се вслуша в думите ми, защото мисля, че това е начина да спасим женските си органи от пагубното въздействие на "лекарствата", с които ни блъскат за щяло и нещяло нашите лекари.

# 9
  • Мнения: 898
Ами тое интересно и любопитно това, но ако започне 50 килограмова жена да гладува какво ще остане от нея.

# 10
  • Мнения: 1 906
Аз също имам диагноза поликистозни яйчници. След изследвания се установи, че пролактина ми е завишен. Лекарката, която ме изпрати на изследване, като видя резултатите ми каза, че ми няма нищо и аз много се зарадвах, въпреки че ясно се виждаше, че пролактина е с високи стойности.
В момента пия Бромкриптин, Оргаметрил и след няколко дни започвам с противозачатъчни. В един друг форум ми бяха написали, че не трябвало да започвам приема без второ мнение, но аз се надявам лечението да има ефект. Заради кистите преди време пак пих противозачатъчни БЕЗ КАКВИТО И ДА БИЛО ИЗСЛЕДВАНИЯ!!! Временно проблема се реши и мислех, че всичко вече е наред. Преди половин година започнахме опити за бебе и тъй като така и не се получаваше отидох на лекар. Тогава ми предписа изброените лекарства и трябва след като изпия опаковката бромкриптин да отида на преглед. Много се надявам лечението да даде резултат   Praynig

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз с бромокриптина успях да вкарам в норма пролактина,но продължих да образувам кисти,но с противозачатъчните изчезваха за един цикъл.Така че мисля, че и при теб би трябвало да подейства тази комбинация на лекарства.И на мен ми се е случвало преди доста години да приемам три месеца диане35 само на базата на ехографски преглед.Дано всичко е наред.Ще стискам палци Бонбонче!

# 12
  • Мнения: 1 906
Аз с бромокриптина успях да вкарам в норма пролактина,но продължих да образувам кисти,но с противозачатъчните изчезваха за един цикъл.Така че мисля, че и при теб би трябвало да подейства тази комбинация на лекарства.И на мен ми се е случвало преди доста години да приемам три месеца диане35 само на базата на ехографски преглед.Дано всичко е наред.Ще стискам палци Бонбонче!

 Hug Благодаря!   bouquet

# 13
zdraveite za pruv put sum tuk prochetoh statiite vi opitvam ot edna godina da zabremeneq no vse oshte ne se poluchava a nai loshoto e che oshte ne sum hodila na lekar.Obmislqme s moq priqtel drugaq mesec da posetim genekolog.Bihte li posavetvali pri koi da otidem.A mejdo drugoto mnogo me uplashihte s tazi diagnoza polikistozni qichnici

# 14
  • Мнения: 1 906
zdraveite za pruv put sum tuk prochetoh statiite vi opitvam ot edna godina da zabremeneq no vse oshte ne se poluchava a nai loshoto e che oshte ne sum hodila na lekar.Obmislqme s moq priqtel drugaq mesec da posetim genekolog.Bihte li posavetvali pri koi da otidem.A mejdo drugoto mnogo me uplashihte s tazi diagnoza polikistozni qichnici

Мила bobi_33, според мен е задължително да отидете на лекар. Един профилактичен преглед няма да ти навреди. Дано да ти каже, че всичко е наред  Hug. Нали знаеш, че хубавите неща стават бавно.
Аз много отлагах и сега малко съжалявам, но искрено се надявам и ще впрегна всички сили да се справя и да оздравея! Ужасявах се при мисълта, че трябва да отида на лекар.
От диагнозата поликистозни яйчници не се стряскай. В началото, когато разбрах не исках да казвам на никого, за да не притеснявам излишно околните с моите проблеми. Тогава си мислех, че е много, много страшно. С течение на времето разбрах, че не е така. Заболяването е сериозно, но има много оздравели и напълно възстановили се. Надявам се след време и аз да съм една от тях.
Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт