Лежане в болница и болнични

  • 8 851
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Здравейте, мисля че тази тема не е засягана, но мен лично ме интерисува и за това реших да я започна. Бременна съм в 6м. не ходя на работа от 3м. защото имах болки , заради което влизах в болница от тогава ми дават болнични  по 30 дни+ това имам и хронично заболяване, което мога да кажа че дори и ми се забранява в това състояние да ходя на работа. Работя като преподавател, но не е по някой разказвателен предмет за да мога да си стоя на стола и да си говоря, а математика което означава стоене права. И сега господата лекари ме карат почти насила да вляза в болница, като ми се оправдават със здравната каса. На мен ми е ясно, че те искат да си вземат парите по клиничните пътеки, но защо трябва да те поставят в такава позиция? Ходя на генеколог в София, които ми издаде бележка че трабва да ми се удължат болничните, но никой това не го интерисува. Назнам какво да правя вече с тези лекари, честно казано ми писва от тяхните глупости smile3511

# 1
  • Мнения: 1 273
А този лекар в София не може ли да ти даде болничен? Отиди до някоя частна клиника и кажи за какво става дума, плати и ще ти дадът! На една колежка и издаваха болничен от клиника "Р.Княгиня" срещу 30лв, но това е крайно решение!

# 2
  • Мнения: 270
здравей аз съ6то сега трябва да лежа за да ми удължат болничния може би такава е практиката,и аз съм от пазарджик зашто не се включиш в отчетни при нас юнските мами. Hug

# 3
  • Мнения: 729
Да така е .Аз също лежах в болницата за да ми удължат болничният лист.От миналата година има такъв закон-гинеколога може да ти даде болничен само за 7 дни.Ако искаш по-вече лежиш в болницазащото ако минат на проверка от здравната каса и няма човек на леглото(понеже за над 7 дни трябва да те водят в болницата)глобяват болницата или отделението-не знам точно.Затова твоят лекар иска да си в болницата.Когато аз лежах можех ако искам да си ходя вечер и сутринта рано да се връщам към 6.30часа.За болничен аз лежах по 3 дена и на 4 -тия си тръгвам и ми дават 30 дни.Не знам сега такали е.

# 4
  • Мнения: 119
Трябва да се лежи в болница всеки месец,аз 9 месеца не ходих на работа и 9 влизах в болница за болни4ен,такъв е закона,няма на4ин,изтърпява се!

# 5
# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз не съм лежала, но съм чувала, че за да получиш по-дълъг болничен си влизаш за 4 дена в болницата и после 30 дена вкъщи или нещо подобно.

# 7
  • Мнения: 9 050
А този лекар в София не може ли да ти даде болничен? Отиди до някоя частна клиника и кажи за какво става дума, плати и ще ти дадът! На една колежка и издаваха болничен от клиника "Р.Княгиня" срещу 30лв, но това е крайно решение!

Е такива неща пишат ли се? ooooh!

Да така е .Аз също лежах в болницата за да ми удължат болничният лист.От миналата година има такъв закон-гинеколога може да ти даде болничен само за 7 дни.Ако искаш по-вече лежиш в болницазащото ако минат на проверка от здравната каса и няма човек на леглото(понеже за над 7 дни трябва да те водят в болницата)глобяват болницата или отделението-не знам точно.Затова твоят лекар иска да си в болницата.Когато аз лежах можех ако искам да си ходя вечер и сутринта рано да се връщам към 6.30часа.За болничен аз лежах по 3 дена и на 4 -тия си тръгвам и ми дават 30 дни.Не знам сега такали е.

Наредбата не е от миналата година. Наредбата е от много отдавна. Болничен за повече от 7 дни без прекъсване или за повече от 40 дни с прекъсване се издава само от лекарсак комисия. Ако комисията прецени, че трябва да влезете в болница, влизате в болница. Това няма нищо общо с парите от клиничните пътеки. Лекарите издаващи болничния от лекарската комисия може дори да не работят в болницата, в която ще постъпите. Те не получават пари от клиничните пътеки, по които ще влезете в болница.
Това е във ваш интерес, а не във ваша вреда.

# 8
  • Мнения: 221
Личният лекар има право на 7 дни, следващите болнични се издават от лекарска комисия - за по 30 дни (БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА ДА ПОСТЪПВАШ В БОЛНИЦА). Ако ти се наложи ползване на повече от 180 дни болнични се налага хоспитализация за няколко дни. Сестра ми е с подобен случай и покрай нея проверявахме всичко подробно. Ако ти отказват болнични и искат да влизаш в болница преди 180 дни отиди в някоя частна клиника. Направи си преглед ако трябва и поискай  болничен (не отказват). Там ги заверяват няколко лекари (в Бургас на мен ми вземат 10 лв за 30 дневен болничен).

# 9
  • Мнения: 9 050
Личният лекар има право на 7 дни, следващите болнични се издават от лекарска комисия - за по 30 дни (БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА ДА ПОСТЪПВАШ В БОЛНИЦА). Ако ти се наложи ползване на повече от 180 дни болнични се налага хоспитализация за няколко дни. Сестра ми е с подобен случай и покрай нея проверявахме всичко подробно. Ако ти отказват болнични и искат да влизаш в болница преди 180 дни отиди в някоя частна клиника. Направи си преглед ако трябва и поискай  болничен (не отказват). Там ги заверяват няколко лекари (в Бургас на мен ми вземат 10 лв за 30 дневен болничен).

Вижте, не нам дали осъзнавате, но така можете да навлечете проблем на някой. Един плащал 30 лева, друг плащал 10. Не се пишат такива неща. А тази такса от 10 лева, която се удържа в някои частни клиники е такса за издаване на болничен. Тя не зависи от това за колко дни е болничния. И за 2 дни и за 30 дни, все си е 10 лева.

Колкото до издаването на болничните от лекарската комисия, самата комисия ще реши дали болния се нуждане или не от хоспитализация. За издаването на такъв болничен не е задължително необходима хоспитализация, но никой не е казал, че не може да се наложи.

# 10
  • Мнения: 10 988
В нашия град за 1 месец болничен се лежи 4 дена в АГ отделението и ни дават 4 + 30 дена домашен. За по-дълги трябва гинеколога ти да те изпрати на комисия. Пари за престоя в болницата и за комисията не ни взимат, защо някои ги карат да плащат?!

# 11
  • Мнения: 221
Цитат на: vesi_m_k в събота, 03 март 2007, 11:15
Личният лекар има право на 7 дни, следващите болнични се издават от лекарска комисия - за по 30 дни (БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА ДА ПОСТЪПВАШ В БОЛНИЦА). Ако ти се наложи ползване на повече от 180 дни болнични се налага хоспитализация за няколко дни. Сестра ми е с подобен случай и покрай нея проверявахме всичко подробно. Ако ти отказват болнични и искат да влизаш в болница преди 180 дни отиди в някоя частна клиника. Направи си преглед ако трябва и поискай  болничен (не отказват). Там ги заверяват няколко лекари (в Бургас на мен ми вземат 10 лв за 30 дневен болничен).


Вижте, не нам дали осъзнавате, но така можете да навлечете проблем на някой. Един плащал 30 лева, друг плащал 10. Не се пишат такива неща. А тази такса от 10 лева, която се удържа в някои частни клиники е такса за издаване на болничен. Тя не зависи от това за колко дни е болничния. И за 2 дни и за 30 дни, все си е 10 лева.

Колкото до издаването на болничните от лекарската комисия, самата комисия ще реши дали болния се нуждане или не от хоспитализация. За издаването на такъв болничен не е задължително необходима хоспитализация, но никой не е казал, че не може да се наложи.


Таксата от 10 лв действително е за болничния лист и наистина не зависи от това за колко дни е. Не това съм имала в предвид. И честно казано какво означава "проблем на някой". Проблем е че вземат пари за нещо за което не би следвало. Но нямаме избор. Лично мен от началото на бременноста ми ме водят рискова бременност и трябва да лежа, т.е. болничния ми не е по "мое желание". И не съм спряла да плащам. Ако не искам - връщам се на работа. По-горе говоря за общия случай, естествено че ако болния се нуждане от хоспитализация ще го настанят в болница, но ако не се налага - могат да издават болничен от лек. комисия до 6 месеца. Това исках да кажа.

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Трябва да се лежи в болница всеки месец,аз 9 месеца не ходих на работа и 9 влизах в болница за болни4ен,такъв е закона,няма на4ин,изтърпява се!
И аз така.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 150
хм на мен и предния път и този когато казах, че искам болничен лекраката направо си ми предложи да си платя 2 дни все едно съм лежала в болница и да ми дадът 30 дена болничен, алтернативата е 3 дни в болницата и после пак 30 дни Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9 050
Цитат на: vesi_m_k в събота, 03 март 2007, 11:15
Личният лекар има право на 7 дни, следващите болнични се издават от лекарска комисия - за по 30 дни (БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА ДА ПОСТЪПВАШ В БОЛНИЦА). Ако ти се наложи ползване на повече от 180 дни болнични се налага хоспитализация за няколко дни. Сестра ми е с подобен случай и покрай нея проверявахме всичко подробно. Ако ти отказват болнични и искат да влизаш в болница преди 180 дни отиди в някоя частна клиника. Направи си преглед ако трябва и поискай  болничен (не отказват). Там ги заверяват няколко лекари (в Бургас на мен ми вземат 10 лв за 30 дневен болничен).


Вижте, не нам дали осъзнавате, но така можете да навлечете проблем на някой. Един плащал 30 лева, друг плащал 10. Не се пишат такива неща. А тази такса от 10 лева, която се удържа в някои частни клиники е такса за издаване на болничен. Тя не зависи от това за колко дни е болничния. И за 2 дни и за 30 дни, все си е 10 лева.

Колкото до издаването на болничните от лекарската комисия, самата комисия ще реши дали болния се нуждане или не от хоспитализация. За издаването на такъв болничен не е задължително необходима хоспитализация, но никой не е казал, че не може да се наложи.


Таксата от 10 лв действително е за болничния лист и наистина не зависи от това за колко дни е. Не това съм имала в предвид. И честно казано какво означава "проблем на някой". Проблем е че вземат пари за нещо за което не би следвало. Но нямаме избор. Лично мен от началото на бременноста ми ме водят рискова бременност и трябва да лежа, т.е. болничния ми не е по "мое желание". И не съм спряла да плащам. Ако не искам - връщам се на работа. По-горе говоря за общия случай, естествено че ако болния се нуждане от хоспитализация ще го настанят в болница, но ако не се налага - могат да издават болничен от лек. комисия до 6 месеца. Това исках да кажа.

А защо плащате? Нещо не разбирам. Ако в действителност сте неработоспособна, ще ви издадът болничен и без да плащате. Никога не съм давала пари за болничен. Но и никога не съм ползвала болничен без основателна причина.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 13:39 от ZinaSt

Общи условия

Активация на акаунт